درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

كمیته بین المللی در جستجوی عدالت، ممانعت غیر انسانی دولت عراق از دسترسی ساكنان كمپ لیبرتی به غذا و آب را محكوم میكند 
فراخوان به دولت ایالات متحده و سازمان ملل متحد برای پایبندی به مسئولیت های خود و جلوگیری از یك تراژدی انسانی دیگر در عراق

حدود 2800 پناهنده ایرانی، از جمله 800 زن، تحت شرایط غیر قابل تحملی در كمپ لیبرتی در نزدیكی فرودگاه بغداد نگهداری میشوند. در حال حاضر بیش از دو هفته است كه دولت عراق از ورود سوخت به این كمپ جلوگیری میكند. 

برق كمپ لیبرتی تنها توسط ژنراتورهای برق كه با سوخت كار میكنند تأمین میشود. لذا بعد از اینكه ذخایر سوخت دیروز صبح به پایان رسید و پمپ های آب از كار افتاد، سلامت ساكنان و تمام زیرساخت ها و امور اساسی زندگی به طور جدی در معرض خطر است.
چند تن از ساكنان، از جمله گروهی از زنان، گرما زده شده اند و بسیاری دیگر در شرایط بحرانی هستند. 
ما بارها در مورد این بحران از طریق نامه های متعدد، اطلاعیه و ارتباطات مختلف به دولت ایالات متحده، دبیركل سازمان ملل و نماینده عالی اتحادیه اروپا هشدار داده بودیم. 
ایالات متحده دارای مسئولیت ویژه است چرا كه وضعیت فعلی ساكنان نتیجه مستقیم اشغال عراق در سال 2003 به رهبری ایالات متحده است كه آنزمان مقامات آمریكایی به هر یك از ساكنان بطور مكتوب اطمینان دادند كه از امنیت و سلامت آنها حفاظت خواهند كرد و بعد هم آمریكا آنها را تحت فشار قرار داد كه خانه های خود را در كمپ اشرف تخلیه و به لیبرتی منتقل شوند. 
تا بحال 116 تن از ساكنان در حملات وحشیانه نیروهای مالكی به قتل رسیده و 20 نفر دیگر به دلیل محدودیت های پزشكی غیر انسانی اعمال شده توسط دولت عراق جان باخته اند. 
ایالات متحده و سازمان ملل متحد باید به تعهدات و مسئولیت های خود پایبند بوده و دولت عراق را وادار به پایان دادن به این محاصره غیر انسانی كمپ لیبرتی بكنند و اینكه اجازه ورود مواد غذایی، سوخت، آب و الزامات اولیه زندگی به ساكنان كه در حال حاضر در گرمای شدید 48 درجه تابستان رنج می برند بلادرنگ فراهم شود. 
ایالات متحده به طور مستقیم مسئول هرگونه آسیبی خواهد بود كه نیروهای عراقی، كه تحت فشار رژیم ایران عمل می كنند، به این مخالفان بی دفاع ایرانی وارد آورند.

آلخو ویدال كوآدراس 
نایب رئیس سابق پارلمان اروپا (1999-2014) 
رئیس كمیته بین المللی در جستجوی عدالت

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب