درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه مطبوعاتی بنیاد اروپایی آزادی عراق
بنیاد اروپایی آزادی عراق حمله وحشیانه نیروهای مالكی و میلیشیاهای تروریست وابسته به رژیم ایران به یك مسجد در دیالی و كشتن دست كم 70 نمازگزار بی دفاع را قویا محكوم میكند و خواستار یك تحقیق فوری بین المللی و محاكمه و مجازات عاملان این جنایت بزرگ علیه بشریت میباشد.

بنا به گفته استاندار دیالی در این حمله جنایتكارانه كه ظهر روز گذشته جمعه 22 اوت، در یك مسجد اهل تسنن در استان دیالی عراق صورت گرفت نیروهای امنیتی نقش جدی داشتند و علاوه بر 70 كشته شمار زیادی مجروح شدند.
به گزارش منابع خبری نیروهای مالكی و شبه نظامیان تروریست پس از ارتكاب جنایت محل را محاصره كرده و مانع از كمك به مجروحان و تخلیه كشته شدگان شدند. 
این بخشی از طرح جنایتكارانه مالكی و رژیم ایران و مزدورانش در عراق برای از بین بردن اهل تسنن و براه انداختن یك جنگ مذهبی در این كشور است. بر اساس سایت یونامی روز 20 اوت «آقای نیكولای ملادنوف، نماینده ویژه دبیركل سازمان ملل در عراق، نگرانی عمیق خود را نسبت به اقدامات خشونت‌آمیز اخیر علیه اعضای جامعه سنی در استان بصره ابراز داشت و گفت «در رگباری از كشتارها و آدم‌ربایی‌های هدفمند دست كم 19 مرد سنی كشته و 19تن دیگر مجروح شده‌اند».
سكوت جامعه بین المللی وبویژه امریكا و سازمان ملل در قبال كشتار اهل تسنن و بمباران مناطق سنی نشین با بشكه های انفجاری از سوی مالكی و میلیشیاهای تروریست از یك سو رژیم ایران و مالكی را در ادامه و تشدید این جنایات تشویق میكند و از سوی دیگر زمینه را برای گسترش و تقویت گروههای تروریستی مانند داعش فراهم میكند.
ما از جامعه بین المللی و بویژ ه سازمان ملل متحد ودولت امریكا میخواهیم كه فورا این جنایت ضد بشری و قتل عام جمعی را بشدت محكوم كرده و و مانع ادامه كشتار مردم بیگناه توسط نیروهای مالكی و توسط بشكه های انفجاری شوند. 
استرون استیونسون
رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق ( ایفا) 
 23 اوت 2014

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب