درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

خانم رئیس جمهور مریم رجوی، از شما بابت این دعوت تشكر میكنم. اجازه بدهید كه در ابتدا چند نكته را به فرانسه بگویم و نكات بعدیم را به انگلیسی خواهم گفت در پایان یك نكته به زبان عربی كه زبان مادریم است خواهم گفت.

در ابتدا خواستم از فرانسه به خاطر حمایت از حقوق بشر تشكر كنم.
من از شخصیتهای عربی و اسلامی در این جلسه سپاسگزارم. حضور شما در اینجا بیانگر دوستی و همبستگی بین افراد بردبار میباشد. اینجا مكان افراد بردبار است. یعنی بین مومنینی هستید كه به آزادی و دمكراسی ایمان دارند. وقتی كه شما انقلابی میكنید كه اسم آن دمكراسی است، باید كه دمكراسی را نیز در آن اعمال كنید.

دوستان عزیز، خانم رجوی،

این كنفرانس یكی از مهمترین تحولات سال از بین همه تحولات از سال 2009 میباشد. این به جهان نشان میدهد كه یك دنیای اسلام دیگری وجود دارد كه ما از آن چیز زیادی نمیدانیم. یك خاور میانیه دیگر و یك جهان عرب دیگر وجود دارد كه در انتظار شناخته شدن است. در انتظار آزادی است. تا بعنوان افراد صلح جو دیده شوند و به عنوان پیشرو شناخته شوند. جامعه بین الملل به شدت نگران وضعیتی است كه در منطقه شاهد آن هستیم. در عراق آنها داعش را دیدند كه موصل را گرفت. آنها شبه نظامیان رژیم ایران را در عراق میبینند كه شیعیان و اهل تسنن را سركوب میكنند. آنها نقض حقوق بشر را میبینند. در ایران رژیمی را میبینید كه سركوبگر است. تروریسم همه منطقه را فرا گرفته است. ما شاهد رژیمی هستیم كه از رژیم سركوبگر دیگری در دمشق حمایت میكند. ما میبینیم كه رژیم ایران برنامه تولید سلاح و موشكهای اتمی خود را متوقف نكرده است. غرب سوال میكند كه چرا این اتفاقها روی داده است؟ در حالی كه غرب و ایالات متحده باید از خودشان سوال كنند كه چه كار كردند؟ 
خطای استراتژیك نادیده گرفتن مركز اپوزیسیون ایران یعنی مجاهدین خلق بود. در عوض، ما با رژیم خمینی وارد مذاكره شدیم. ما اشرف را رها كردیم. اشرف در لغت به معنی شرف است. ما یك جنبش شریف و با شرف برای یك ایران آزاد را رها كردیم. اشرف به مردم ایران بسیار نزدیك بود. من میگویم و این را نیز به كنگره هم گفتم كه اگر اشرفی در كار نبود، ما بایستی یك اشرف و حتی 10 تا اشرف میساختیم. 
ولی مجاهدین خلق امشب به جهان نشان دادند كه میتوانند مسلمانان را گرد هم بیاورند. ما شیعان و سنیها را میبینم. ما مسیحیان و یهودیها را میبینیم. آنها در هفته های گذشته نشان داده اند كه میتوانند سیاستمداران اروپایی را از طیف چپ و راست، سیاستمداران آمریكایی از طیف چپ و راست، اپوزیسیون سوریه، اپوزیسیون عراق، آفریقاییها، اروپاییها، همه را گرد هم آورند. این كاریست كه افراد كمی، دولتهای كمی میتوانند انجام دهند. خیلی ممنون كه به ما راه را نشان دادید.
در آخر، شما خانم رئیس جمهور، و تمام این فعالان، شما همان ایرانی هستید كه ما در انتظار آن هستیم. شما همان ایران دیگر هستید كه همه در انتظار آن هستند. شما نشان میدهید كه اگر آزادی به ایران برسد، تمام كشورهای دیگر، تمام جوامع دیگر از امید بیشتری برخوردار خواهند بود. تصور كنید كه چنین جلسهای در تهران برگزار شود. آزادی را در تهران و ایران تصور كنید، این آزادی در سراسر منطقه چكار خواهد كرد. خانم رئیس جمهور، زندگی در پاریس خیلی زیباست، ولی جای شما اینجا نیست. جای شما در تهران است. و با كمك هوادارانتان، با كمك ائتلاف بزرگتر ایرانی كه میدانیم دارید كار میكنید. هر كس كه آزادی را برای ایران میخواهد در جبهه شما است. با كمك دوستانتان، این ارتش بین المللی دوستانی كه گردهم آوردهاید، نه فقط از جهان عرب، بلكه از آمریكا، اروپا، آسیا، با كمك همه، من میبینم كه آخوندها از ایران بیرون خواهند رفت و شما به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب خواهید شد.

خیلی متشكرم.

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب