درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

كنگره آزادگان سوریه ملاقات خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه را ارج می‌نهد، ما امیدواریم كه این دیدار همكاری مشترك بین انقلاب مبارك سوریه و مقاومت ایران را گسترده تر كند.

كنگره آزادگان سوریه، محكومیت سركوب و كشتار مردم سوریه و حمایت همه جانبه فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران از دیكتاتوری بشار اسد از سوی خانم رجوی، و فراخوان ایشان به جامعه بین‌المللی برای حمایت از ارتش آزاد و ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه بعنوان نماینده مشروع مردم سوریه، را خوشامد می گوید. 

ما همبستگی و برادری مقاومت ایران با انقلاب سوریه را می‌ستاییم و خاطرنشان میكنیم كه ما و مردم ایران در یك جبهه مشترك علیه دشمنی مشترك بنام رژیم ملاهای حاكم بر ایران مبارزه میكنیم. و سرنوشت مردم سوریه و انقلاب سوریه و سرنوشت مردم ایران و نماینده مشروعش، مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی، در از بین بردن رژیم ملاها و رژیم بشار اسد به هم گره خورده است.
اعمال سركوبگرانه‌ای كه علیه مجاهدین خلق در كمپ لیبرتی در عراق انجام میگیرد تماما از انسانیت به دور بوده و حقوق تضمین شده آنان از سوی ادیان آسمانی را نادیده میگیرد، و این، همان شیوه‌هایی است كه باندهای اسد در زندانهای سوریه بكار میگیرند.
امیدواریم كار مشترك فعال بین نمایندگان انقلاب سوریه و مقاومت ایران برای سرنگونی دو رژیم سیاهی كه با تحریك فرقه‌ای و مذهبی بر سر پا هستند، به پیروزی برسد.

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب