درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

احمد جربا: آخوندها هیچ مشروعیتی ندارند و سرنوشت مردم سوریه به سرنوشت مردم ایران و نماینده مشروعشان شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور آن خانم رجوی گره خورده است

خانم مریم رجوی و پرزیدنت احمد جربا رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه روز23 مه 2014 (3خرداد93) در پاریس دیدار وگفتگو كردند.

در این دیدار، خانم مریم رجوی نقش فاشیسم دینی حاكم بر ایران را در سركوب وكشتار مردم سوریه و حمایت همه جانبه از دیكتاتوری بشار اسد محكوم كرد و خواهان حمایت جامعه بین المللی از ارتش آزاد و از ائتلاف ملی نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه به عنوان نماینده مشروع مردم سوریه شد.
پرزیدنت جربا همبستگی و برادری مقاومت ایران با انقلاب سوریه را ستود و گفت ما ومردم ایران در یك سنگر مشترك علیه دشمن مشترك و برای رسیدن به هدفی مشترك مبارزه میكنیم. آخوندهای حاكم بر ایران از هیچ مشروعیتی برخوردار نیستند و سرنوشت مردم سوریه و انقلاب سوریه به سرنوشت مردم ایران و نماینده مشروع آن، یعنی  شورای ملی مقاومت ایران و رئیس جمهور منتخب آن خانم مریم رجوی گره خورده است. 
آقای جربا اقدامات سركوبگرانه علیه مجاهدین خلق ایران در لیبرتی را محكوم كرد و خواهان تضمین حقوق آنها از سوی جامعه بین المللی گردید. 
خانم رجوی تأكید كرد مقاومت و نبرد رهایی بخش و مشترك ما قطعا می تواند دو كشور برادر ایران و سوریه را از دیكتاتوری و سلطه نظام منفور و نامشروع ولایت فقیه در ایران و سوریه رها سازد و آزادی و دمكراسی برای خلقهای برادر را در این دو كشور محقق كند.

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب