درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 ۱۰ شهریور ۱۳۹۲

ایالات متحده و سازمان ملل و فرانسه باید بلادرنگ دولت عراق را به توقف حمله فرابخوانند.
کمیته فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک با خشم بسیار مطلع شد، که از نیمه شب  شنبه۹شهریور، یورش و شلیک مسلحانه برای قتل عام و گروگانگیری ساکنان اشرف آغاز شده است. شلیکهای پیاپی به ساکنان بیدفاع تا بامداد یکشنبه هنوز ادامه دارد.

نیروهای سرکوبگر علاوه بر شلیک مستقیم، نقاط مختلف اشرف را با خمپاره هدف قرار داده اند. تا کنون شماره زیادی از ساکنان اشرف شهید و مجروح شده اند و شماری از آنان توسط نیروهای سرکوبگر به گروگان گرفته شده‌اند. در میان ۲۳تن از کشته شدگان که اسامی آنها تاکنون توسط شورای ملی مقاومت اعلام شده  ۶ تن زن می باشند. ایالات متحده و سازمان ملل در یک قرارداد ۴جانبه با دولت عراق و ساکنان، امنیت آنان را تضمین کرده بودند. ایالات متحده و سازمان ملل و همچنین فرانسه باید بلادرنگ دولت عراق را به توقف حمله فرابخوانند و برای اطلاع از وضعیت در محل حاضر شوند.
        
کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک بارها در باره تهدیدات رژیم ایران و عراق علیه کمپ اشرف و هر گونه فاجعه انسانی هشدار داده بود. کمیته سفید از مدتها است که روند تحولات در کمپ اشرف و لیبرتی را دنبال کرده است و تکرار هر نوع کشتار و فاجعه دیگری غیر قابل قبول است. همچنین از دولت و وزارت خارجه فرانسه میخواهیم که این کشتار را محکوم کند و مانع هر فاجعه دیگری بشود.
۱۰۰تن ساکنان اشرف بر اساس توافق چهارجانبه ۱۷اوت۲۰۱۲ (دولت آمریکا، دولت عراق، ملل متحد و ساکنان) در اشرف باقی مانده بودند. بر اساس توافق مزبور و نامه رسمی نماینده ویژه دبیرکل در ۶ سپتامبر ۲۰۱۲ این ۱۰۰ تن تا فروش همه اموال در اشرف خواهند ماند. مشاور ویژه وزیر خارجه آمریکا در مورد اشرف نیز تصریح کرد اقامت این افراد در اشرف محدودیت زمانی ندارد(خبرگزاری فرانسه -۳ اکتبر ۲۰۱۲). اما دولت عراق تا کنون اجازه فروش یک دلار از اموال ساکنان را نداده است.

کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک دولت آمریکا و ملل متحد را به خصوص با توجه به تعهدات روشن شان در قبال سلامت و امنیت ساکنان اشرف، در قبال این جنایت علیه بشریت از سوی دولت عراق مسئول میداند و آنها را به اقدام فوری برای پایان دادن به این حمله جنایتکارانه و رسیدگی به وضع شهیدان، مجروحان و گروگانها میباشد.

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب