درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مریم رجوی:‌ فراخوان به ارجاع پرونده جنایتهای رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد

فاشیسم دینی حاكم بر ایران سال جدید میلادی را با اعدامهای جمعی و بیرحمانه شروع كرده و اعدام دست كم ۵۷ زندانی را كه شمار بالایی از آنان جوان بودند از ابتدای سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. ۲۰ تن از آنها در روز شنبه ۲۵ دی در زندانهای گوهردشت و مرکزی کرج، لاکان رشت و دیزل آباد کرمانشاه به دار آویخته شدند.

 چهار زندانی در روز ۲۸ دی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند. روز پیش از آن نیز یک زندانی در ملأ عام در میاندواب و دست کم دو زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند.

در روز ۲۶دی دو جوان ۲۰ و ۲۳ ساله در زندان کرمان به دار آویخته شدند. آرمان بحر آسمانی که در زندان کرمان اعدام شد هنگام دستگیری یک نوجوان ۱۶ساله بود. دو زندانی دیگر در همان روز در زندان مرکزی قزوین اعدام شدند.

اعدام سه زندانی در قزوین و یک زندانی در همدان در روز ۲۳دی، به دار آویختن یک زندانی ۲۱ساله در زندان ساری در روز ۲۲دی از دیگر جنایتهای آخوندها در روزهای اخیر است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، این اعدامهای وحشیانه را نشانه ضعف رژیم ولایت فقیه در برابر نارضایتی‌های رو به‌گسترش مردم ایران دانست و هموطنان به‌ویژه جوانان دلیر را فراخواند به‌اعتراض علیه این جنایت‌ها و حمایت از خانواده‌های زندانیان و اعدام‌شدگان برخیزند. وی خواستار محكومیت قاطع موج جدید اعدامها از سوی جامعه بین المللی شد و بر ضرورت ارجاع پرونده نقض وحشیانه و سیستماتیك حقوق بشر توسط رژیم ایران به شورای امنیت ملل متحد شد.

جنایتهای فاشیسم دینی حاكم بر ایران در ۳۸ سال گذشته از قتل عام زندانیان سیاسی تا شكنجه و اعدام جمعی زندانیان كه همه روزه در ایران جریان دارد، از مصادیق جنایت علیه بشریت است و باید مسئولان آن در برابر عدالت قرارگیرند. سکوت و بی عملی در قبال جنایت علیه بشریت، در سه دهه گذشته موجب استمرار و تشدید آن توسط این رژیم شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ دی ۱۳۹۵ (۱۷ژانویه ۲۰۱۶)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب