درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

در روز پنجشنبه 30 ژوئن 2016 (10 تیر ماه 1395) برای چهارمین روز متوالی كمیته دولتی سركوب مجاهدان اشرفی در لیبرتی از ورود تانكر سوخت و روغن ژنراتور و خودروی حاوی مواد غذایی و بهداشتی و حتی دارو به كمپ لیبرتی جلوگیری كردند و پس از مدتی معطلی آنها را برگرداندند. این اقدام ضد انسانی كه از روز 27 ژوئن شروع شده است، كمپ را به سرعت از سوخت، برق و مواد غذایی و دارویی دچار بحران می كند.

بهانه شناخته شده این اقدام ضد انسانی به روز نبودن مدارك اداری خودروهای شركت تجهیز كننده كمپ است. در حالی كه 4.5 سال است كه این خودروها  طبق یك ترتیبات مورد توافق، برای تامین نیازمندیهای ساكنان به كمپ لیبرتی و منطقه فرودگاه رفت و آمد دارند. دو هفته قبل نیز شركت تجهیز كننده همه اسناد لازم را به روز كرده و برای ارگانهای ذیربط عراقی ارسال كرده است.

در شرایطی كه تمامی سیستمهای حیاتی كمپ مانند تصفیه آب، تخلیه فاضلاب، سرمایش، طبخ غذا و نگهداری مواد غذایی با برق كار می كند و تنها منبع تامین برق ژنراتورهای فرسوده كمپ است، جلوگیری از ورود سوخت به سرعت باعث توقف این سیستم و ایجاد یك بحران خطرناك در لیبرتی می شود.

هدف كمیته سركوب از جلوگیری از ورود سوخت و غذا و دارو در گرمای 50 درجه سانتیگراد، آنهم در ماه رمضان اعمال فشار ماكزیمم و شكنجه روانی و فیزیكی ساكنان است. این اقدامات بسیاری از معاهدات بین المللی و یادداشت تفاهم امضا شده بین دولت عراق و ملل متحد (25 دسامبر 2011) را به شدیدترین وجه نقض می كند و مسئولان آن در محاكم بین المللی قابل پیگرد می باشند.

مقاومت ایران، با یادآوری تعهدات مكرر و مكتوب سازمان ملل و دولت آمریكا در مورد امنیت و سلامت ساكنان لیبرتی، خواستار مداخله سریع آنها برای پایان دادن به این محاصره ضد انسانی و از سرگیری ورود نیازهای ساكنان به كمپ و به خصوص رفع هر گونه مانع در مقابل ورود سوخت، غذا، دارو است.

مقاومت ایران همچنین ارگانهای بین المللی مدافع حقوق بشر، كمیسر عالی و شورای حقوق بشر و دیگر نهادها و گزارشگران ذیربط ملل متحد را به محكوم كردن این محاصره جنایتكارانه و وادار كردن دولت عراق به پایان دادن به آن فرا می خواند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

10 تیر ماه 95  ( 30 ژوئن 2016 )

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب