درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مقاومت ایران عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام براي نجات جان سهیل عربی زندانی سیاسی ۳۲ ساله که در سی و نهمين روز اعتصاب غذا (از جمله ۹روز اعتصاب خشک) در وضعيت وخيمي به سر مي برد فرا مي خواند و خواستار اقدام فوری و مؤثر برای آزادي او است. سهیل عربی به رغم وخامت حالش از رسیدگی درمانی مورد نیازش محروم است.

سهیل عربی، فارغ التحصیل رشته عکاسی پدر یک دختر خردسال در پاییز ۹۲ توسط اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شد و در سلولهای انفرادی بند الف-۲ مربوط به سپاه تحت شکنجه قرار گرفت.

سهیل عربی به خاطر انتشار عکسهای قیام ۸۸، کاریکاتور خامنه اي و بازنشر مقالات در فضای مجازی به اتهامات آخوند ساخته «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «ارتداد»، «سب‌النبی و توهین به مقدسات» ابتدا به اعدام و سپس به هفت و نیم سال حبس محکوم شد. علاوه بر این او به اتهام توهین به سران رژیم به سه سال حبس و جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

بنا بر حکم دادگاه تقتیش عقاید آخوندها، سهیل عربی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام به دو سال «تحقیقات مذهبی» و خواندن۱۳ جلد از خزعبلات آخوندها در مورد دين و تهیه خلاصه از این مزخرفات محکوم شده است. طبق اين حكم انزجار آور او بايد پاسخ شبهات خود را به طور مکتوب به دادگاه ارائه و با استفاده از پنج کتاب دینی حکومتی مقاله بنویسد و گزارش تحقیقات خود را هر سه ماه یک بار به مدت دو سال به دادگاه ارائه کند. تا پس از اثبات پشیمانی اش برای دادگاه و تغییر در رفتارش از مجازات اعدام نجات یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ مهر ۱۳۹۶ (اول اکتبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب