درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

روز شنبه اول مهر فاشيسم ديني حاكم بر ايران از شليك آزمايشي يك موشك بالستيك جديد به نام خرمشهر خبر داد. برد اين موشك كه روز قبل از آن در يك رژه نظامي نمايش داده شده بود، به گفته پاسدار  سرتيپ اميرعلي حاجي زاده، فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه ۲۰۰۰ كيلومتر است  و قابليت حمل چند كلاهك دارد.

هدف رژيم آخوندي از گسترش موشكهاي بالستيك نقض آشكار قطعنامه ۲۲۳۱شوراي امنيت ملل متحد، و از سوی دیگر زمينه سازي براي شدت بخشیدن به جنگ افروزي و مداخلات تروريستي در منطقه و سرپوش گذاشتن بر بحرانهاي داخلي است. این اقدام   به خوبي بر اين حقيقت صحه مي گذارد كه امتيازات غير موجهي كه رژيم ملايان در توافق هسته یي دريافت كرده است نه تنها باعث تغيير رفتار اين رژيم نشده بلكه آن را در قانون شكني و سوء استفاده از شكافها و ضعفهاي برجام به منظور گسترش تروريسم و بنيادگرايي و بحران در منطقه تشجيع كرده است.

همزمان روحاني، رئیس جمهور اين رژيم ضمن تأكيد بر گسترش صنعت موشكي رژيم گفت: «چه بخواهيد و چه نخواهيد از مردم مظلوم يمن، سوريه و فلسطين دفاع خواهيم كرد و قدرت دفاعي و نظامي خود را آن مقدار كه لازم باشد تقويت خواهيم كرد».

مقاومت ايران بار ديگر بر ضرورت برخورد قاطع با رژيم آخوندي به خاطر  نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت و ادامه توليد و آزمايش موشكهاي بالستيك تأكيد مي كند. اين لازمه صلح و آرامش و جلوگیری از ادامه جنگ افروزيهاي فاشيسم ديني حاكم بر ايران در منطقه است. در سالهاي گذشته نيز سكوت جامعه بين المللي در مقابل نقض مستمر قطعنامه هاي شوراي امنيت از سوي اين رژيم، كمك شاياني به پيشرفت پروژه هاي اتمي آن و نزديك شدنش به بمب اتمي كرد.

پاسدار-سرلشگر حسن فیروزآبادی، مشاور عالی خامنه اي، كه تا يكسال پيش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژيم بود، چندي پيش گفت: «هیچ موشکی در این کشور شلیک نمی‌شود مگر اینکه مصوبه فرمانده‌کل قوا را داشته باشد. حتی برای شلیک در رزمایش‌ها هم باید از محضر رهبر انقلاب مجوز گرفته شود ... حتی زمان شلیک را و اینکه در چه ‌زمانی شلیک شود را نیز ایشان تعیین می‌کنند که این باید فلان وقت شلیک شود» (تسنيم خبرگزاری نيروي قدس- ۲۲آبان ۱۳۹۵).

قطعنامه ۲۲۳۱ از رژيم ايران مي خواهد «هیچ فعالیتی مرتبط با موشکهای بالستیک طراحی شده با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌یی صورت ندهد، از جمله شلیک هرگونه موشک با استفاده از چنین فناوری‌های مربوط به موشکهای بالستیک».

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲ مهر ۱۳۹۶ (۲۴سپتامبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب