درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 نرخ افزایش زندانیان ۱۰برابر میزان  افزایش جمعیت کشور است.

در یک اذعان بیسابقه، پاسدار ذوالقدر، معاون دستگاه قضاییه رژیم آخوندی گفت: تعداد زندانیان سه برابر ظرفیت زندانها است. حجم پرونده های قضایی سالانه ۳۰درصد اضافه می‌شود و به تعداد زندانیان سالانه۲۰درصد  اضافه می‌شود (خبرگزاری حکومتی ایسنا-۱۵ مهر ۱۳۹۰). به عبارت دیگر نرخ افزایش زندانیان ۱۰برابر میزان  افزایش جمعیت کشور است.

قبل از آن غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندانها گفته بود: ظرفیت اسمی زندانهای کشور ۵۵هزار نفر است،

اما بیش از ۲۲۰هزار نفر زندانی هستند. (روزنامه حکومتی شرق-۷تیر۹۰). به گفته او تنها طی یکسال و نیم، تعداد زندانیان ۵۵هزار نفر افزایش یافته است. زندانهای کشور سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰هزار نفر ورودی و خروجی دارند. نرخ مطلق بازگشت به زندانها ۲۰درصد است. (خبرگزاری وزارت اطلاعات-مهر-۱۰اردیبهشت۹۰). همین سردژخیم خواستار سرکوب و شکنجه بیشتر زندانیان شده و گفته بود «باید اجرای احکام را جدی بگیریم و ابهت را به زندان برگردانیم».

یوسفیان، عضو کمیسیون قضایی مجلس ارتجاع نیز در این مورد گفته است: «الان چهار برابر ظرفیت موجود، زندانی داریم و در بعضی جاها تا هشت برابر هم رسیده است؛ یعنی زندانی که ظرفیت صد زندانی را دارد، هشتصد زندانی را در خود جا داده است». موسوی، عضو کمیسیون قضایی مجلس آخوندها نیز گفته بود « تعداد زندانیان در زندانها به حدی زیاد است که بعضی از آنها مجبورند در راه پله‌ها بخوابند (روزنامه حکومتی شرق-۷تیر۹۰).

علی بدری رئیس دادگستری استان لرستان گفت: «آمار زندانیان کشور در سال۵۸ تنها ۱۰هزار نفر بوده و این در حالی است که این میزان امروز به بیش از ۲۵۰هزار نفر افزایش یافته است) «خبرگزاری حکومتی ایسنا- ۲۸ مرداد۹۰). ظبق این آمار در حالیکه جمعیت کشور در این فاصله ۲/۵برابر شده ، تعداد زندانیان ۲۵ برابر شده است.

مقاومت ایران، با تأکید بر اینکه این آمار تکاندهنده و هولناک تنها بخش کمی از واقعیت دردناک زندانهای ایران است، شورای امنیت، دبیرکل، کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه نقض حقوق بشر در ایران را به اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت فاجعه بار زندانها در حکومت آخوندی فرا می خواند و خواستار ارجاع پرونده نقض سیستماتیک و وحشیانه حقوق بشر در رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد و اعمال تحریمهای همه جانبه علیه آن است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷مهر۱۳۹۰ (۹ اکتبر۲۰۱۱)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب