درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

دروغهای نفرت انگیز مشاور مالکی برای فرار از عواقب جنایت علیه بشریت در اشرف.

 به نوشته روزنامه کریستین ساینس مانیتور سعد مطلبی، مشاور مالکی نخست وزیر عراق، در یک رشته دروغ چندش آور در مورد کسانی که در جریان حمله جنایتکارانه ۸ آوریل به اشرف به شهادت رسیدند، گفت: «آنها به سبک اعدام مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. گزارشهای پزشکی اولیه روشن می‌سازند که آنها از یک فاصله خیلی نزدیکی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، باروت بر روی زخمها پیدا شده است...

آنها ظاهرأ توسط سلاحهای کمری و نه تفنگهایی که توسط ارتش عراق استفاده می‌شد، مورد اصابت قرار گرفتند».

مالکی از تکرار این دروغهای مبتذل، که قبل از این نیز از سوی محمد عسکری و علی دباغ دو سخنگوی مالکی مطرح شده بودند، دو هدف مشخص را دنبال می‌کند:

 اول- فرار از عواقب سیاسی، حقوقی و بین المللی جنایت بزرگی که در روز ۸ آوریل در اشرف مرتکب شده است و با هر معیاری جنایت علیه بشریت به حساب می آید.

 دوم- زمینه سازی برای به راه انداختن یک حمام خون مجدد در اشرف و کشتار شمار بیشتری از ساکنان آن.

 اساسنامه دادگاه بین المللی جنایی و همچنین دادگاه اسپانیا، این جنایتها را جنایت جنگی و جنایت علیه جامعه بین المللی توصیف کرده و مالکی به عنوان فرمانده کل قوا و به عنوان وزیر دفاع مسئول مستقیم این جنایتها است و باید محاکمه شود.

اگر دولت عراق راست می‌گوید بلافاصله ورود خبرنگاران، فعالان حقوق بشری، پارلمانترها و ناظران بین المللی را به اشرف، که دو سال و نیم است ممنوع کرده است، آزاد کند. بدینوسیله آنان از آثار جنایتهایی که مدعی است مجاهدین مرتکب شده اند، مطلع می شوند.

روز ۱۷ آوریل خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، طی اطلاعیه یی خواستار تعیین یک نماینده ویژه از سوی شورای امنیت ملل متحد برای تحقیق پیرامون جنایت ۸ آوریل شد. اگر عراق راست می‌گوید، بلافاصله با این موضوع موافقت کند.

این دروغهای شرم آور در حالیست که نمایندگان آمریکا و نمایندگان ملل متحد به همراه تیمهای پزشکی، به ترتیب در روزهای۱۰ و ۱۳ آوریل از اشرف دیدار کردند. آنان شهیدان و مجروحان و محل و نحوه اصابت گلوله را از نزدیک ملاحظه کردند و از حقیقت امر و جنایت بزرگی که توسط نیروهای عراقی به عمل آمده است، مطلع شدند. خانم پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد پس از بازدید نمایندگان سازمان ملل متحد از اشرف ضمن محکوم کردن کشتار ۳۴تن از مجاهدان اعلام کرد: «نیروهای نظامی عراقی به خوبی از خطرهای یک عملیات نظامی مانند آنچه در کمپ اتفاق افتاد، مطلع بودند. یک عملیات مشابه توسط نیروهای امنیتی در کمپ در سال۲۰۰۹، ۱۱کشته و دهها زخمی در اشرف به جا گذاشت. هیچ بهانه یی برای این تعداد تلفات وجود ندارد».

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ فروردین ۱۳۹۰(۱۸ آوریل ۲۰۱۱)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب