درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

آهن فروشان تهران, قم و تبریز نیز به این اعتصاب پیوسته اند. اعتصاب بازاریان صنف طلافروش در تهران و دیگر شهرهای کشور, به رغم فشارهای شدید رژیم و ایادی و مزدورانش, در روز سه شنبه۶مهر, نیز ادامه یافت.

آهن فروشان بازار شادآباد و «آهن مکان» در تهران و همچنین آهن فروشان شورآباد قم و آهن فروشان منطقه شهرداری و مرکز شهر تبریز نیز به این اعتصاب پیوسته اند.

در تهران, اعتصاب طلا و جواهر فروشان از روز شنبه۳مهر, با تجمع در برابر ورودیهای بازار سبزه میدان آغاز شد. عوامل نیروهای سرکوبگررژیم, برای درهم شکستن اعتصاب بازاریان, مغازه های آنان را وحشیانه مورد حمله قرار دادند و با میله های بزرگ آهنی کرکره های بسته مغازه ها را می شکستند. این حملات به درگیری بین بازاریان و مزدوران بسیجی و لباس شخصی منجر شد. یکی از بسیجیان که در این درگیری گوشمالی داده شد, راهی بیمارستان شد.
این اعتصاب علاوه بر بازار طلافروشان به پاساژهای مهم فروردین و خرداد در بازار بزرگ، طلافروشان سبزه میدان، خیابان کریمخان، مناطق صادقیه و ستارخان، شهرک غرب ، برج میلاد نور، پاساژ ابریشم در میدان کاج سعادت آباد نیز گسترش یافت.
اعتصاب طلافروشان در مشهد و اردبیل در روز سه شنبه ۶مهر برای هفتمین روز ادامه یافت. در مشهد بازاریان خیابانهای خسروی، ارگ و ۳۸متری نیز به اعتصاب پیوسته اند همزمان از روز شنبه به بعد بیش از ۱۰۰نفر از طلافروشان و زرگران در مقابل دادگستری مشهد تجمع اعتراضی بر پا می کنند. 
در شیراز, طلافروشان از جمله در سه راه احمدی, خیابان ملاصدرا و در تبریز طلا و جواهر فروشان بازارهای امیرکبیر, محمدی, امیر, قطران در روز سه شنبه ششمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. مأموران سرکوبگر انتظامی برای ایجاد رعب و وحشت در اغلب ورودیهای مهم شیراز مستقر شده اند. مزدوران بسیجی و لباس شخصی در برخی از خیابانهای مرکز شهر به گشت زنی مشغولند..
در اصفهان طلاو جواهر فروشان بازارهای میثمی, تیمچه, نقش جهان و طلافروشان پاساژ ملت در چارباغ همچنان در اعتصاب هستند. مزدوران لباس شخصی به ضرب و زور و تخریب کرکره مغازه ها, بازاریان را برای شکستن اعتصاب تحت فشار گذاشتند.
زرگران و طلا فروشان شهریار, ورامین, قم, اهواز, ارومیه, زنجان, قزوین نیز به این اعتصاب پیوسته اند.
خانم مریم رجوی, رئیس جمهور برگزیده مقاومت, در روز ۵مهر, طی پیامی به بازاریان شریفی که در تهران و دیگر شهرهای کشور دست به اعتصاب زده‌اند، درود فرستاد. وی خطاب به آنها گفت: اعتصابهای شما واکنش ارزشمندی در برابر چپاولگری آخوند‌های حاکم و سیاست خیانتکارانه‌یی است که تولید ملی و تجارت داخلی ایران را به سود سپاه پاسداران ولایت فقیه به ویرانی کشانده است.
مریم رجوی افزود: این اعتراض سراسری در عین حال گوشه‌یی از نارضایتی متراکم جامعه ایران را بازگو می‌کند که خواهان به زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه است.
خانم رجوی به بازاریانی که هیچگاه در مقابل رژیم ضد ایرانی و ضد اسلامی خمینی و جانشینان پلیدش سر خم نکردند و بهای آن را با از دست دادن جان و مال خود یا با تبعید و جلای وطن پرداختند, درود فرستاد و عموم هموطنان را به حمایت از اعتراضهای حق طلبانه بازاریان فراخواند. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷مهر۱۳۸۹(۲۹سپتامبر۲۰۱۰)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب