درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

صبح روز پنجشبنه اول مهر نیروهای عراقی به دستور کمیته سرکوب اشرف, به مترجمان چهار بیمار مبتلا به سرطان اجازه ندادند به همراه این بیماران به نزد پزشک متخصص در بیمارستانی در بغداد بروند.

از آنجا که هیچکدام از این بیماران قادر به صحبت کردن به زبانهای انگلیسی یا عربی نبودند, عملأ مجبور شدند قرارشان با پرشک متخصص را لغو کنند. این در حالی بود که این قرارها از مدتها قبل گرفته شده بود و هماهنگیهای ضروری برای رفت و آمد بیماران به همراه مترجمشان از یک هفته قبل با مدیر بیمارستان اشرف انجام شده

و روزهای ۲۱ و ۲۲ سپتامبر, ساکنان, این تردد و همه جزییات آن را با مدیر بیمارستان نهایی کرده بودند. اما شب گذشته ناگهان مدیر بیمارستان اطلاع داد که به دستور کمیته, بیماران حق بردن مترجم را ندارند.
در یک اقدام ضد انسانی دیگر نیروهای عراقی, روز ۲۹شهریور قرار پزشکی دو تن از ساکنان اشرف را که برای جراحی چشم به بغداد رفته بودند لغو کرده و آنها را بدون ارائه هیچ دلیلی و بدون هیچگونه معالجه یی به اشرف بازگرداندند. این درحالیست که این قرار پزشکی از ماهها قبل گرفته شده بود. لازم به یادآوری است هزینه همه خدمات پزشکی و رفت و آمدهای مربوط به آن به طور کامل توسط خود ساکنان پرداخت می شود.
مقاومت ایران با تأکید بر اینکه محاصره ظالمانه اشرف و جلوگیری از دسترسی آزادانه ساکنان به خدمات پزشکی در نقاط مختلف عراق, باعث وخیمتر یا لاعلاج شدن بیماریهای بسیاری از بیماران شده است, از دبیرکل ملل متحد, نماینده دبیرکل در عراق, کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه حق تندرستی و دیگر ارگانهای ذیربط بین المللی خواستار مداخله فوری برای لغو هر گونه محدودیت در دسترسی ساکنان اشرف به پزشکان و بیمارستانهای تخصصی و دیگر خدمات پزشکی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت مردم ایران
اول مهر ۱۳۸۹( ۲۳ سپتامبر۲۰۱۰)


 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب