درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

بیدادگاه رژیم آخوندی, روز چهارشنبه ۲۹اردیبهشت, آقای حمید حائری, زندانی سیاسی ۶۰ساله, را به اتهام آخوند ساخته محارب , هواداری از سازمان مجاهدین خلق, فعالیت مستمر سیاسی، تبلیغ علیه نظام آخوندی مورد محاکمه قرار داد.

او در روز ۱۵آذرماه۸۸, به خاطر دیدار فرزند و برادر مجاهدش در اشرف, در یورش عوامل اطلاعات آخوندی به خانه اش دستگیر شد. مزدوران در حالی او را به بند مخوف ۲۰۹ اوین منتقل کردند که در بستر بیماری بود و از جراحت ناشی از تصادف سنگین رنج می برد.
بازجویان و شکنجه گران طی شش ماه گذشته به طور مستمر او را تحت شکنجه های فیزیکی و روانی قرار داده اند و تهدید کرده اند که درصورت تن ندادن به خواستهایشان همسر و دختر وی را دستگیر و مورد شکنجه قرار خواهند داد. 
بیدادگاه در حالی تشکیل شد که آقای حائری در وضعیت جسمی وخیمی به سر می برد و به سختی قادر به راه رفتن بود و آثار شکنجه بر سر و صورتش مشخص بود و از کمبود مواد غذایی و گرسنگی رنج می برد. وی که از زندانیان سیاسی دهه۶۰ است, از عوارض شکنجه های آن دوران و بیماریهای مختلف ازجمله بیماری قلبی رنج می برد و تاکنون دو بار سکته کرده است. 
به رغم مشکلات طاقتفرسای جسمی, ایستادگی و روحیه بالا و مقاوم او خشم دژخیمان حاضر در دادگاه را برانگیخت.
در همین حال, رژیم آخوندی زندانی سیاسی هادی (همایون) عابد با خدا, ۵۰ساله را که دچار قطع نخاع و مبتلا به انواع بیماریها است, مجددأ دستگیر کرده و به زندان رشت بازگرداندند. وی که پیش از این, در روز ۱۷آبانماه۸۸, دستگیر شده بود, به دلیل شرایط طاقتفرسای زندان در وضعیت جسمی وخیمی به سر می برد. تداوم فشارها, ابتلا به انواع بیماریها و تامین نبودن حداقلهای بهداشتی و درمانی این زندانی سیاسی را در معرض خطر جدی قرار داد به نحوی که دژخیمان مجبور شدند پس از پنج ماه حبس, وی را آزاد کنند.
هادی (همایون) عابد با خدا از هواداران مجاهدین است که در دهه ۶۰ به هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و فلج شد. دژخیمان او را با همین وضعیت جسمی سالها در زندانهای اوین و قزل الحصار تحت شدیدترین شکنجه ها و اعمال فشار قرار دادند. برادر وی, هرمز عابد باخدا نیز در سن ۲۰سالگی در سال۶۱ به خاطر هواداری از مجاهدین تیرباران شد. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲خرداد۱۳۸۹(۲۳مه۲۰۱۰)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب