درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

۲۴ روز پس از حمله موشکی به لیبرتی دو لت عراق از تحویل پیکر شهیدان برای تدفین و انتقال الزامات امنیتی از ا شرف به لیبرتی خوداری می‌کند

•           یک منبع امنیتی عراقی: ارتش مختار اسم مستعار حزب الله و عصایب الحق است و مالکی از جزییات آن مطلع است

به رغم گذشت ۲۴روز از حمله جنایتکارانه موشکی به لیبرتی، نیروهای تحت امر نخست وزیری عراق از تحویل دادن پیکر شهیدان برای خاکسپاری به بهانه های مختلف خودداری می کنند. هدف از این رفتار ضدانسانی که با سنتهای اسلامی که بر خاکسپاری سریع تأکید می کند در تعارض مطلق است، شکنجه روانی مجاهدان لیبرتی است.

علاوه بر این نخست وزیری عراق در ۲۴روز گذشته از بسیاری از اقدامهای اولیه که آسیب پذیری ساکنان را در مقابل حملات مشابه پایین می‌آورد، جلوگیری می کند. ازجمله :

•           جلوگیری از انتقال کلاهخودها و جلیقه های ضد گلوله از اشرف به لیبرتی. این کلاهها و جلیقه ها در زمانیکه حفاظت اشرف در دست نیروهای آمریکایی بود به‌عنوان  وسایل دفاع مدنی به رسمیت شناخته شده بود.

•           جلوگیری از ورود کیسه گونی و بیل و کلنگ برای ساختن جان پناههای اولیه.

•           مخالفت با انتقال جرثقیل و کفی

•           جلوگیری از انتقال تی والها به داخل کمپ برای حفاظت از بنگالها.

در یک تحول دیگر یک مسئول امنیتی عراقی فاش کرد: «جیش المختار یک ارتش وهمی است و اقداماتی که به آن نسبت داده می شود اقدامات کتائب حزب الله و عصائب اهل الحق است... کسانیکه کتائب حزب الله و شبه نظامیان را مدیریت می کنند وابسته به ایران هستند و در بغداد مقری دارند تا اقدامات توجیهی و نظارت را انجام دهند». این مقام امنیتی تصریح کرد: «مالکی، فرمانده کل نیروهای مسلح از همه این اطلاعات با جزییات و منابع و اسامی و امکانات نگهداری سلاح و کسانی که از خارج اینها را تامین مالی می‌کنند،  مطلع است» (تلویزیون الشرقیه اول مارس ۲۰۱۳).

  مقاومت ایران در روز  ۲۵بهمن(۱۳فوریه) طی اطلاعیه یی اعلام کرد: «رژیم آخوندی و دولت عراق برای رد گم کردن و از آنجایی که همه می‌دانند ”کتائب حزب الله” ساخته و پرداخته رژیم آخوندی است و در هماهنگی با دفتر مالکی عمل می کند، با علم کردن گروه موهومی به‌نام ”جیش المختار” تلاش کردند دستهای خونین خود را از حمله موشکی به لیبرتی بشویند. مالکی در یک اقدام فریبکارانه دستور دستگیری آخوند بطاط، سرکرده جیش المختار، را صادر کرد. جیش المختار در روز ۱۶بهمن (۴فوریه) اعلان موجودیت کرد و چند ساعت بعد، گروهی از تروریستهای مالکی تحت  این نام در باشگاه صناعه در بغداد یک رژه نظامی برگزار کردند که نیروهای ارتش و پلیس عراق، امنیت آن را تأمین می‌کردند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴ اسفند ۱۳۹۱(۴مارس ۲۰۱۳)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب