درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 عوامل اطلاعاتی آخوندها در روز سه شنبه ۸ اسفند ماه همسر و دختر شهید منصور رادپور را بازداشت و به شعبه وزارت اطلاعات در کرج منتقل نمودند.

خانم رادپور، پیش از این نیز ( اواسط خردادماه) ، دو هفته پس از شهادت منصور رادپور، بازداشت شده بود. شکنجه گران برای واداشتن وی به سکوت و عدم افشاگری در مورد شهادت همسرش ، ضمن اعمال فشارهای روحی و جسمی مورد تهدید قرار داده بودند.

زندانی سیاسی مجاهد خلق، منصور رادپور، ۴۴ساله، نقاش ساختمان، پدر دو فرزند، پس از تحمل ۵سال حبس در مخوفترین زندانهای آخوندها و ایستادگی در مقابل انواع فشارها و شکنجه های دژخیمان، که به منظور در هم شکستن و گرفتن اعترافات اجباری از او صورت می گرفت، در روز اول خرداد، در زندان گوهردشت به شهادت رسید.

منصور رادپور چند ماه پس از سفر به اشرف، در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۶ به خاطر فیلمبرداری از حرکت اعتراضی کارگران در جاده چالوس-کرج دستگیر شد و تحت آزار و شکنجه قرار گرفت. او به جرم تبلیغ علیه نظام و هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران، به سه سال حبس و متعاقبا با پرونده سازی جدید به هشت سال حبس محکوم شده بود.

طی یک ماه گذشته شمار زیادی از اعضای خانواده های هواداران مجاهدین و ساکنان لیبرتی توسط اطلاعات آخوندی بازداشت شده اند: خانم اکرم سنجری و فرزند ۱۵ساله اش میلاد میثاق نژاد، خانم دینا کریمی وپسرش حنیف ۱۶ساله، حسن صادقی، همسرش فاطمه مثنی و پسرش نیما ۱۷ساله, عاصف رضاییان ۱۹ساله فرزند تیمور رضاییان از زندانیان سیاسی دهه ۶۰/ از این شمارند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳اسفند۱۳۹۱ (۳ مارس۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب