درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 ژست سخیف کوبلر از طریق همسرش برای سفیدسازی و گریز از مسئولیت شرکت در جنایت علیه بشریت و بی‌خانمان کردن و کشتار پناهندگان بیدفاع.

بریتا واگنر، سفیر آلمان در عراق و  همسر مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیرکل در عراق، چند روز بعد از موشکباران لیبرتی توسط رژیم آخوندی و نیروهای عراقی طی اطلاعیه‌یی ضمن شستن دستهای خونین دولت عراق به ستایش از نقش دستگاه تحت رهبری کوبلر پرداخت

و با تاکتیک شناخته شده عوض کردن جای قربانی و جلاد از «رهبری کمپ لیبرتی» خواست که  «ساکنان کمپ را از حقوق کامل شان برخوردار سازند».

وی که در این اطلاعیه حتی از محکوم کردن موشکباران لیبرتی خودداری کرده، نوشت: «من از این حادثه عمیقاً ابراز تأسف کرده و به وابستگان همدردی خودم را ابراز می‌کنم.  من با رضایت خاطر مطلع شدم که دولت عراق مشغول به این است که علتهای این حمله را روشن سازد... در همین رابطه من مایلم حمایت کامل دولت آلمان فدرال را از هیأت همیاری سازمان ملل در عراق (یونامی) که بر انتقال ساکنان از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی نظارت کرده است، ابراز دارم».

اطلاعیه سفیر آلمان همخوان و مکمل موضع مارتین کوبلر درباره حمله ۲۱بهمن (۹فوریه) است. کوبلر نه تنها از محکوم کردن این جنایت خودداری کرد بلکه نگفت لیبرتی مورد تهاجم قرار گرفته و از «انفجار خمپاره ها در کمپ لیبرتی»  صحبت کرد. چیزی که این ایده را القا می‌کند که ممکن است منشأ انفجارها در داخل کمپ و توسط ساکنان باشد!

کوبلر در این اطلاعیه با اشاره به اینکه مقامات عراقی تأیید کرده اند همه مجروحان به بیمارستان منتقل شده اند، از این مقامات خواستار «یک تحقیق فوری در رابطه با انفجارات خمپاره» شد.

به نظر می‌رسد، آن بخش از اطمینان خاطرهایی که آقای کوبلر خود نمی توانسته به طور مستقیم به رژیم آخوندی بدهد، از طریق خانم کوبلر به جنایتکاران حاکم بر تهران منتقل کرده است. او از یکسو دولت عراق را از جنایت علیه بشریت تبرئه کرده است و از سوی دیگر با مقصر دانستن مجاهدین و عوض کردن جای قربانی و جلاد برای جنایت بعدی راهگشایی می‌کند. علاوه بر این کوبلر با این ژست سخیف از طریق همسرش به سفیدسازی خودش پرداخته و از مسئولیت شرکت و همدستی در جنایت علیه بشریت و کشتار پناهندگان بیدفاع و بی‌خانمان کردن آنها می‌گریزد.

زوج آلمانی با این موضعگیریهای مشکوک و سخیف در ضمن این حقیقت بدیهی را هم لاپوشانی می‌کنند که دو شهید از ۷شهید حمله ۲۱بهمن پناهنده آلمانی بودند و پاسپورت آلمانی داشتند و تنها کافی بود که سفارت آلمان پاسپورت آنها را تمدید می‌کرد!

بریتا واگنر با وارد کردن اتهامهای جدی اما بی اساس و با جانبداری کامل از دولت عراق، تلاش می کند جنایت صورت گرفته را کوچک جلوه دهد در شرایطی که پناهندگان کشته می شوند، طرح اتهامهای مبهم و مرموز علیه آنها با هیچ استانداردحرفه یی و هیچ پرنسیپ اخلاقی همخوانی ندارد و خانم کوبلر باید در مقابل نتایج فاجعه بار آن پاسخگو باشد.

طاهر بومدرا یک مقام ارشد یونامی که سه سال وضعیت اشرف را مانیتور می‌کرد، در یک جلسه استماع در مقابل کمیسیون خارجی کنگره آمریکا تحت سوگند شهادت داد که چگونه مارتین کوبلر اوضاع کمپ لیبرتی را که به لحاظ امنیتی و استانداردهای بشردوستانه با استاندارد کمپهای پناهندگی سازمان ملل همخوانی نداشتند، لاپوشانی کرده و راه را برای جابه جایی اجباری ساکنان از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی هموار کرده است. این جابه جایی جان ۳۱۰۰ انسان را در معرض خطر قرار داده است. بومدرا در بهار گذشته در اعتراض به رفتار جانبدارانه کوبلر از مقام خود استعفا داد تا در یک فاجعه انسانی شریک نباشد.

۹ ماه پیش وقتی که خانم کوبلر به عنوان سفیر آلمان در عراق منصوب شد- چیزی که با عرفهای دیپلوماتیک و سازمان ملل در تعارض است- بسیاری آن را جایزه مارتین کوبلر به خاطر بستن اشرف می دانستند. اما اکنون روشن می‌شود، این اقدام فراتر از این، بخشی از طرح مشترک رژیم آخوندی و دولت عراق و مارتین کوبلر برای اعمال فشار به مجاهدین و ساکنان اشرف و لیبرتی است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول اسفند ۱۳۹۱(۱۹ فوریه ۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب