درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رژیم آخوندی با وارد کردن اتهامهای سنگین برای سه کارمند زندانی پالایشگاه بندرعباس و تعیین وثیقه های کلان برای آنها درصدد است بازداشت خودسرانه آنها را توجیه کند و از آزادی آنها خودداری نماید.

در ۲۴آذرماه عوامل اطلاعات آخوندی سه تن از نفتگران باسابقه پالایشگاه نفت بندرعباس، آقایان محسن زبردست، ۴۴ساله، عباس حسن پور ۳۴ساله و وهاب مقدسی۳۲ساله، را در محل کارشان بازداشت و به زندان مرکزی بندرعباس منتقل کردند.

دژخیمان آنها را که از فعالان شناخته شده کارگری هستند به سلولهای انفرادی منتقل کردند و با اعمال انواع فشارها و شکنجه ها تلاش کردند آنها را به اعترافات اجباری وادار کنند. دادستانی رژیم آخوندی محسن زبردست را به «اقدام علیه امنیت نظام از طریق تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران» متهم کرد و برای او ۵۰میلیون وثیقه تعیین کرد. وهاب مقدسی و عباس حسن پور نیز به« اقدام علیه امنیت نظام از طریق تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری ،تبلیغ جدایی دین از سیاست». متهم شدند و برای هر یک از آنها ۲۰میلیون تومان وثیقه تعیین کرده است.

تعیین این وثیقه های سنگین که تأمین آنها برای کارگران و کارمندان محروم کشور مقدور نیست، ترفندی برای ادامه بازداشتهای خودسرانه این سه کارمند بازداشتی است.

رژیم ضد بشری آخوندی برای جلوگیری از گسترش روز افزون حرکتهای اعتراضی کارگران اقدامات سرکوبگرانه علیه آنان را شدت بخشیده است. ستار بهشتی، کارگر انقلابی، جمیل سویدی، کارگر زندانی در اهواز طی ماههای اخیر در فاصله کوتاهی پس از دستگیری بر اثر شدت شکنجه های وارده جان خود را از دست دادند. آقای رضا شهابی، از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، که از سال ۸۹ در اسارت به سر می برد، به خاطر محرومیت از رسیدگیهای درمانی ، در معرض فلج شدن قرار دارد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷بهمن۱۳۹۱ (۲۶ژانویه۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب