درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 افشین اسانلو، زندانی سیاسی و فعال کارگری، ۴۲ساله، پدر دو فرزند، از زندانیان زندان گوهردشت کرج به نحو مشکوک و ناگهانی جان باخت. 

 این واقعه در حالی رخ داد که  چندماهی بیشتر از دوران حبس او باقی نمانده بود.  رژیم آخوندی خانواده افشین را از مرگ فرزندشان مطلع نساختند و سهراب سلیمانی،  مدیرکل زندانهای استان تهران، دو روز بعد از مرگ وی،  به دروغ ادعا کرد که آقای اسانلو، بر اثر سکته قلبی، در بیمارستان گوهردشت کرج در گذشته است

(خبرگزاری حکومتی ایسنا-اول تیر) اما به گفته مسئولان بیمارستان  او پیش از انتقال به بیمارستان درگذشته بود . همزنجیرانش در زندان گوهردشت و اقوامش که چند روز پیش از آن با او ملاقات کرده بودند، نیز ضمن تکذیب بیماری قلبی او ، از روحیه شاد و سرحال افشین به رغم شرایط بسیار دشوار زندان خبر داده اند.

افشین اسانلو صرفا به دلیل فعالیتهای سندیکایی و دفاع از حقوق کارگران در آذرماه۸۸ بازداشت شد و به مدت چهارماه در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت. به نحوی که   ضربات متعدد کابل بر بدنش  باعث پارگی در کف پا و ایجاد غده در کتف او شده بود.

وی سرانجام  به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۵سال زندان محکوم شد و در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی بود. وی سال گذشته به سالن ۱۲ بند ۴ گوهردشت که قتلگاه زندانیان سیاسی خوانده می شود و زندانیان در آن دچار مرگ تدریجی هستند، منتقل شد. افشین اسانلو به رغم شرایط دهشتناک این شکنجه گاه همچنان بر سر مواضع خود در دفاع از حقوق کارگران پای می فشرد.

سربه نیست کردن زندانیان زیر عنوان سکته قلبی یا خودکشی وکشتن آنها با داروهای سمی از روالهای شناخته شده در رژیم آخوندی است..

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵تیر۱۳۹۲ (۲۶ژوئن۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب