درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 پریشانی خامنه ای از تشتت در باند حاکم و هشدار هراس آلود به ائتلاف «بدون فوت وقت» به کاندیداهای باند خود.

خامنه ای، ولی فقیه نظام آخوندی به رغم حذف رفسنجانی، با تشتت در باند خود  و با بحران در مهندسی انتخابات روبه روشده است. درحالیکه حداد عادل به دستور خامنه ای انصراف داده است، باند خامنه ای هم چنان بر سر کاندیداهای متعدد درحال کشاکش هستند.

کیهان ارگان خامنه ای در روز ۲۲خرداد، بر ضرورت سریع ائتلاف کاندیداهای باند حاکم تأکید کرد. حسین شریعتمداری نماینده خامنه ای در کیهان در حالی که همه اهرمهای قدرت در دست خامنه ای است، باند رقیب را   به «مهندسی نامرئی» انتخابات متهم کرد و  نوشت: یکسو یکپارچگی آرای جبهه مدعیان اصلاحات و سوی دیگر آن ادامه پراکندگی در آرای اصولگرایان است...تعدد نامزدهای اصولگرا باعث می‌شود که آرای متراکم و چند‌برابری اصولگرایان به چند شاخه تبدیل شود و باعث گردد که آرای مدعیان اصلاحات- حداقل در حد و اندازه پریدن به دور دوم- قابل رقابت باشد. آیا غیر از این است؟!

شریعتمداری خطاب به کاندیداهای باند خامنه ای نوشت:  اگر حضور و ادامه اصولگرایی را به حضور خود بر کرسی ریاست جمهوری ترجیح می‌دهید- که باید بدهید وگرنه اصولگرا نیستید- چرا و با کدام توجیه  صورت مسئله را از حالت «چندکاندیدایی» به تک‌کاندیدا تغییر نمی‌دهید؟

وی افزود: انتظار عاقلانه این است که نامزدهای اصولگرا بدون فوت وقت دور هم بنشینند و یکی را از میان خود به عنوان نامزد همه اصولگرایان برگزینند و در نهایت پس از پیروزی- که در این صورت قطعی و بدون کمترین تردید در همان دور اول خواهد بود- دولتی با حضور مؤثر سایر نامزدهای اصولگرا تشکیل بدهند (کیهان-۲۲ خرداد).

درهمین حال آخوند ذوالنور، نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران نیز گفت: سه نفر از اصولگرایان شامل «ولایتی»، «قالیباف» و «جلیلی» باید به این نتیجه برسند که با هم ائتلاف کنند و به یک نفر واحد برسند (سایت باشکاه خبرنگاران (وابسته به سپاه) -۲۲خرداد).

سایت قدس آنلاین وابسته به سپاه پاسداران نیز در همان روز پیشنهاد کرد که جلیلی، ولایتی و قالیباف؛ ائتلاف کنند و به ترتیب رییس جمهور ، معاون اول و وزیر خارجه شوند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲خرداد۱۳۹۲ (۱۲ژوئن۲۰۱۳)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب