درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رژیم آخوندی طی روزهای اخیر، همزمان با نمایش انتخابات ریاست جمهوری، تعدادی از هواداران مجاهدین و خانواده‌های ساکنان اشرف و لیبرتی را بازداشت کرده است.

 خانم فاطمه ضیایی آزاد، آقای حسن صارمی و دو فرزند۲۴ و ۲۶ساله وی  و آقای مصطفی از شمار دستگیرشدگان هستند. خانم ضیایی و آقایان  صارمی و مصطفی هر سه از زندانیان دهه ۶۰هستند. تا کنون هیچ اطلاعی ازمحل دستگیری و وضعیت دستگیرشدگان در دست نیست.

آقای حسن صارمی، برادر مجاهد قهرمان علی صارمی، است که در سن ۶۳سالگی پس از تحمل ۲۴سال اسارت در زندانهای شیخ و شاه، صرفاً به خاطر حضور در مراسم گرامیداشت زندانیان سیاسی قتل عام شده در سال ۶۷ و به‌خاطر سفر به کمپ اشرف برای دیدن پسرش به دست جلادان رژیم به شهادت رسید.

خانم فاطمه ضیایی آزاد (عظیمی)، ۵۵ساله، مادر دو تن از مجاهدان مستقر در لیبرتی صبح روز شنبه ۱۸خرداد ماه در یورش مأموران وزارت اطلاعات رژیم به منزل مسکونیش دستگیر شد. این در حالی است که وی به خاطر ابتلا به بیماری ام.اس در شرایط جسمی نامساعد و تحت درمان قرار داشت. عوامل اطلاعاتی کلیه وسایل منزل او را بازرسی کردند و وسایل شخصی اش را نیز با خود بردند.

خانم ضیایی در دهه ۶۰ به خاطر هواداری از مجاهدین ۵ سال را در اسارت به سر برد. در سال ۸۷ نیز صرفاً به خاطر دیدار با فرزندانش در شهر اشرف دستگیر شد و به رغم بیماری بیش از دو سال متحمل حبس شد که بیش از سه ماه آن در سلولهای انفرادی بند۲۰۹ اوین بود.

نسترن عظیمی، ۲۶ساله، از بستگان خانم ضیایی در کمپ اشرف، در حمله جنایتکارانه ۱۹فروردین ۱۳۹۰ نیروهای عراقی به ساکنان کمپ  به شهادت رسید.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰خرداد۱۳۹۲ (۱۰ژوئن۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب