درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 افزایش فشار و اقدامهای خصمانه وکارشکنی های مأموران نخست وزیری عراق در لیبرتی.

نیروهای سرکوبگر عراقی تحت امر نخست وزیری عراق به درخواست رژیم آخوندی، فشارهای ضد انسانی خود علیه ساکنان لیبرتی را افزایش می‌دهد.

۱-         سرگرد احمد خضیر، از مأموران نخست وزیری و از عاملان دو قتل عام ۸۸ و ۹۰ (۲۰۰۹ و ۲۰۱۱)، و افراد تحت امر او طی روزهای اخیر یکبار دیگر از خروج خودروهای فاضلاب جهت تخلیه آنها ممانعت می‌کنند. ساکنان لیبرتی بر اثر فقدان زیرساختهای ضروری مجبورند منابع فاصلاب را از طریق تانکرهای سپتیک به خارج کمپ منتقل کنند. اما احمد خضیر هر از چندگاه از خروج این تانکرها به بهانه های مختلف جلوگیری می‌کند.

۲-         در همین رابطه در روز ۱۶خرداد وقتی خودروهای تخلیه فاضلاب که توسط ساکنان رانندگی می‌شوند، قصد ورود به داخل کمپ را داشتند توسط نیروهای عراقی متوقف شده و از رانندگان خواستند برای بازرسی پیاده شوند. یکی از مأموران نخست وزیری، یکی از رانندگان را به گوشه یی پرتاب کرد و به‌نحو اهانت آمیزی به یکی دیگر از رانندگان گفت دیگر حق رفت و آمد ندارند. هدف این اقدامهای تحریک‌آمیز ایجاد درگیری و بحران در لیبرتی است.

۳-         در یک اقدام تحریک آمیز دیگر مأموران نخست وزیری نیمه شب ۱۵خرداد به سنگ پرانی به سمت بنگالهای استراحت ساکنان در لیبرتی مبادرت کردند که باعث بیدارشدن و نگرانی ساکنان از جمله بیماران شد.

۴-         در روز ۱۶خرداد هنگامی که دو تن از مسئولان امور پشتیبانی لیبرتی به ورودی لیبرتی مراجعه کردند، مأموران نخست وزیری با رفتار توهین آمیزی آنها را تهدید به دستگیری نمودند.

مقاومت ایران، دولت آمریکا و ملل متحد را به اقدام فوری برای متوقف کردن این اقدامهایی که هدف آنها اعمال فشار و شکنجه روانی ساکنان، تحریک و ایجاد درگیری و زمینه سازی برای حملات بعدی است فرا‌می‌خواند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ خرداد ۹۲ ( ۹ ژوئن ۲۰۱۳ )

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب