درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رژیم آخوندی در وحشت از خیزش مردم تحمل حرفهای کاندیداهای حلقه به گوش ولی فقیه را ندارد.

آخوند  احمد خاتمی به کاندیداها:

با حرفهاتون، آب به آسیاب دشمن می‌ریزید، کشور ورشکسته نیست، به بن‌بست رسیده نیست.

تلاش زیادی نکنید، اگر مصلحت شما باشد رأی می آورید و اگر نباشد نیز رأی نخواهید آورد.

آخوند احمد خاتمی، عضو هیأت رئیسه خبرگان آخوندی، در سخنرانی خود در نمایش جمعه تهران، هراس رژیم از قیام مردم را برملا کرد و گفت: «روز ۲۴خرداد... اون کاندیداهای که منتخب واقع نشدن قانون را تمکین کنند...اعتراضی اگر دارند به‌صورت قانونی دنبال کنند ...تا ما مبتلا به بلای فتنه سال ۸۸ نشیم. فتنه سال ۸۸ از متن عدم تمکین قانون شکل گرفت». وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «مسأله فتنه و فتنه‌گران، زخم کهنه این ملته، فتنه‌گرانی که سرمایه این ملت را سوزوندند».

وضعیت رژیم آخوندی تا آنجا آسیب پذیر و شکننده است که حتی تاب تحمل سخنان کاندیداهایی، که از ۷۰فیلتر رد شده اند و مرید حلقه به گوش ولی فقیه هستند، را نیز ندارد. خاتمی همین کاندیداها را از هرگونه برملا کردن وضعیت فاجعه بار نظام برحذر داشت و گفت: سیاهنمایی ناشکریه... آقای محترم، کشور در پرتگاه سقوطه؟... این که کاندیداهایی بگن فضای امنیتی، دانشگاه ماه را گرفته، هنر ما را گرفته، سینمای ما را گرفته، صریح بگید، بگید فضای خفقان فضای استبداد ...یک جوری [حرف می‌زنید] که انگار  تو این کشور، ورزش و سینما و هنر و اینها هیچی سر جای خودش نیست، کشور یک کشور ورشکسته، درب و داغونه».

او سپس همین کاندیداهای دست آموز نظام را تهدید کرد و گفت: «انتظار داریم لااقل از حالا به بعد تجدیدنظر کنید...چرا با حرفهاتون، آب به آسیاب دشمن می‌ریزید، چنین نکنید، ...وضعیت کشور ما ورشکسته نیست، به بن‌بست رسیده نیست». خاتمی با اذعان به قلابی بودن انتخابات و اینکه سرانجام کاندیدای مورد نظر خامنه ای از صندوقهای رأی بیرون خواهد آمد، خطاب به کاندیداهای مزبور گفت: «تلاش زیادی نکنید، اگر مصلحت شما باشد رأی می آورید و اگر نباشد نیز رأی نخواهید آورد».

آخوندی خاتمی دو روز پیش از آن نیز گفته بود «نطق برخی از نامزدها "بوی تعفن سیاه نمایی" می دهد و آنها "عقده های ۱۰ساله خود را خالی می کنند». وی به آنها هشدار داده بود:« چرا در کاری که در حیطه اختیارات شما نیست از الآن دخالت می‌کنید. ...منظور ... این است که سیاستهای ۳۴سال گذشته اشتباه بوده است. چرا چراغ سبز دروغین نشان می‌دهید و با دروغ مدعی حل مشکلات اقتصادی با ایجاد رابطه با غرب هستید، اجازه رابطه با غرب به قیمت عقب‌نشینی از اصول نظام به شما داده نمی‌شود...برخی از کاندیداها وقتی شروع به صحبت می‌کردند مثل این‌ است که سالها عقده‌یی در دل مانده دارند و با سیاهنمایی، کشور را مانند ویرانه‌یی جلوه داده و آنها از آسمان افتاده‌اند و می‌خواهند ناجی کشور شوند (سایت حکومتی تابناک- ۱۵خرداد۲۰۱۳).

پاسدارسرتیپ اسماعیل کوثری، از فرماندهان نیروی سرکوبگر بسیج و نماینده مجلس رژیم! نیز به تهدید کاندیداها پرداخت و گفت: نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید بدانند که شورای نگهبان و هیأت مرکزی اجرایی انتخابات نسبت به سخنان خامنه ای بسیار حساس هستند. اگر این نامزدهای انتخاباتی بخواهند به سخنان خامنهای بی‌توجهی کنند, باعث می‌شود این مراجع قانونی در درجه اول به آنان تذکر و هشدار دهند و سپس از راه دیگر اقدام کنند. نامزدهای انتخاباتی باید بدانند که سیاه‌نمایی به هیچ‌وجه آنان را به موفقیت نمی‌رساند» (خبرگزاری حکومتی ایرنا-۱۶خرداد).

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸خرداد۱۳۹۲ (۸ژوئن۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب