درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 مقاومت ایران از مسئولان ذیربط درملل متحد خواستار انتقال این فرد از لیبرتی است.

بعد از ظهر روز چهارشنبه۲۱ فروردین، مسعود دورانی مأمور ویژه کوبل، در یک اقدام تحریک آمیز، با مراجعه نابهنگام (ساعت ۱۴۲۵) به اتاق استراحت یکی از بیماران پاراپولوژی در لیبرتی و اصرار برای صحبت با وی، باعث تشنج عصبی بیمار شد.

در پاسخ به اعتراض پرستار بیمار که چرا در زمان استراحت مراجعه کرده است، مسعود دورانی با پرخاش گفت: «با تو کاری ندارم و تو بیرون برو». سپس بیمار به زحمت از تخت بلند شد و به برخورد توهین آمیز مأمور کوبلر که پایه‌یی ترین معیارهای انسانی و حرفه یی را زیر پا گذاشته بود، اعتراض کرد. وی گفت حاضر نیست با مسعود دورانی صحبت کند، اما به رغم بیماری حاضر است با خانمی از ملل متحد که در صحنه حضور داشت، صحبت کند. این رفتار که در یک نظام دموکراتیک از زندانبان نیز غیر قابل قبول است، به معنای دقیق کلمه شکنجه روانی ساکنان، به ویژه بیماران محسوب می‌شود.

بیمار مزبور طی نامه‌یی به کمیساریای عالی پناهندگان و دفتر حقوق بشر یونامی و نماینده سازمان مجاهدین، ضمن تشریح این واقعه نوشت کوبلر باعث انتقال او و دیگر بیماران به زندان لیبرتی شده و حالا نیز مأمورانش سرزده وارد محوطه خصوصی آنها شده و برخورد غیر انسانی می کنند.

همین فرد در روز ۲۰فروردین (۹ آوریل) نیز یکی از ساکنان بخش ۲ لیبرتی را مورد توهین قرار داد که طی نامه یی به اطلاع دفتر حقوق بشر یونامی رسید. پیش از این نیز بارها ساکنان از برخوردهای تحریک کننده و توهین آمیز او به ملل متحد شکایت کرده اند.

مسعود دورانی در روز ۲۴ اسفند ۹۱ (۱۴ مارس) در پاسخ به اعتراض ساکنان که چرا یونامی برای انتقال حمید ربیع، هشتمین شهید حمله موشکی به آلمان اقدامی نکرده با طعنه گفته بود «اشکالی ندارد او به بهشت می‌رود». نماینده ساکنان متعاقباً به دبیرکل نوشت «ساکنان لیبرتی برای جلوگیری از هرگونه تحریک عمدی دیگر از این پس با این فرد صحبت نخواهند کرد».

نایب رئیس پارلمان اروپا در روز ۸بهمن ۹۱ ( ۲۷ ژانویه) در نامه یی به دبیرکل به اینکه مسعود دورانی «به پیغام آور مأموران اطلاعات آخوندی تبدیل شده است» قویاً اعتراض کرد و نوشت «از شما می خواهم اجازه ندهید این اقدامهای مجرمانه تحت نام سازمان ملل انجام شود. اقداماتی که جان ۳۲۰۰ پناهنده در عراق و خانواده های آنها را به خطر می‌اندازد».

مقاومت ایران با هشدار نسبت به اقدامهای تحریک آمیز مسعود دورانی، که در صدد راه انداختن درگیری در سطح کمپ است، از دبیر کل ملل متحد و معاون سیاسی وی و مسئولان مربوطه در ملل متحد می خواهد این فرد را از لیبرتی منتقل کنند و اجازه ندهند با توهین و تحریک و شکنجه روانی بیماران برای یک حمام خون دیگر زمینه سازی کند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ فروردین ۱۳۹۲( ۱۱ آوریل ۲۰۱۳ )

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب