درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

رژیم آخوندی در وحشت از سقوط دیکتاتور سوریه، کشورهای منطقه به ویژه لبنان و ترکیه و اردن را به اقدام های تروریستی تهدید می‌کند.

 رژیم آخوندی در وحشت از چشم انداز سقوط دیکتاتور سوریه و در هم شکسته شدن استراتژی منطقه یی اش و به خطر افتادن موجودیت خود، کشورهای منطقه به ویژه ترکیه و لبنان و اردن را به صدور تروریسم و بنیادگرایی تهدید کرد.

حسین شیخ الاسلام معاون بین الملل مجلس آخوندی آشکارا گفت «ما در منطقه دست بسته نمی نشینیم و توانایی های زیادی داریم».

حسین شیخ الاسلام، سفیر پیشین رژیم در سوریه، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت در مصر و تونس و لیبی و سوریه گفت آنها ”در لبنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند ... دوستان ما در آنجا هستند، در عراق هم غلطی نمی‌توانند بکنند ... اگر‌چه بعضی خباثتها رو بعضی از همسایگان دارند انجام می‌دهند... این بازی آخرش برای ترکیه خیلی زیاده به‌خاطر این‌که ترکیه دارای یک اقلیت ۲۰ میلیونی علوی است یک اقلیت ۱۸ میلیونی کرد است اگر قرار باشه بازی بهم بریزه حتماً آن‌جا خطر خواهد داشت ... اگر قرار باشه بازی بهم بریزه حتماً اردن بهم می‌ریزه، و این جوری نیست اش که ما اجازه بدهیم آنها با ما بازی کنند ما این‌جا دست بسته بشینیم بگیم بله قربان! اصلاً اینطوری نیست، تواناییهای زیادی داریم ...؟ (تلویزیون حکومتی شبکه دو-۱۶فروردین۹۲).

 رژیم آخوندی که بارها به نقش استراتژیک سوریه و عراق در بقای نظام ولایت فقیه اذعان کرده و با جنایت علیه بشریت در سوریه و همچنین اشغال عراق و به خاک وخون کشیدن هر روز مردم بیگناه در عملیات جنایتکارانه تروریستی از سقوط حکومت های دست نشانده اش در سوریه و عراق جلوگیری کرده، همچنان بر آن است تا به هر نحو ممکن جاپای خود در سوریه و عراق را حفظ کرده و از این طریق از سقوط نظام در هم شکسته ولایت فقیه جلوگیری کند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸فروردین۱۳۹۲ (۷آوریل۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب