درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

روحانی بر پیشرفتهای اتمی همزمان با مذاكرات اتمی تاكید می كند.

خامنه ای رهبر رژیم آخوندی روز گذشته طی سخنانی از مقاصد فاشیسم دینی حاكم بر ایران بر ادامه پروژه های  اتمی و عدم امضای توافقنامه پرده برداشت. همزمان روحانی رییس جمهور این رژیم تاكید كرد كه مذاكرات باعث نشده است كه رژیم آخوندی پیشبرد پروژه های اتمی را متوقف كند.

خامنه ای در سخنرانی خود گفت « من معتقدم حتی اگر در مسئله هسته ای نیز  همان خواسته هایی را که آنها دیکته می کنند، قبول کنیم، باز هم تحریم ها برداشته نخواهد شد زیرا انها با اصل انقلاب مخالفند» وی بنحو مسخره‌یی مدعی شد كه «ما می‌توانیم در مقابل الم شنگه دشمنان در قضیه تحریم ایستادگی كنیم. اگر بنا بر تحریم باشد این ملت ایران است كه در آینده و در وقت مناسب آنها را تحریم خواهد كرد. بیشترین سهم گاز دنیا در اختیار ملت ایران است و اروپا احتیاج به این گاز دارد».

به این ترتیب خامنه ای كه عمیقا نگران اینست كه با كنار گذاشتن پروژه تسلیحات اتمی موقعیت ولایت فقیه در درون رژیم به خطر افتاده و تمامیت رژیم در معرض سرنگونی قرار گیرد، تلاش  می كند با استفاده از مماشات و سیاست ضعیف كشورهای غربی تا آنجا كه ممكن است از امضای توافقنامه طفره برود.

روحانی نیز در سخنان دیگری در همین روز گفت « در دولت یازدهم در زمینه ی هسته‌ای پیشرفت‌های بسیار مهمی انجام گرفته است، اما به دلیل پر سر و صدا بودن مذاکرات هسته‌ای این فعالیت‌ها و پیشرفت‌ها مقداری تحت الشعاع قرار گرفتند.... در جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت در علم و دانش از کسی اجازه نمی‌گیریم و نخواهیم گرفت. هیچ کس این گونه فکر نکند که ما در حال تعامل و مذاکره با دنیا هستیم پس می‌خواهیم پیشرفت‌های علمی را کنار بگذاریم».

یادآوری میشود كه یك دهه پیش از این نیز روحانی اذعان كرده بود كه رژیم با پذیرش یك توافق موقت فرصت یافت پروژه های اتمی از جمله سانتریفیوژهای خود را بشدت افزایش دهد.

علاوه بر این خامنه ای با تكرار این ادعا كه آمریكا به داعش كمك نظامی  می كند، از قصد خود برای تشدید مداخلات تروریستی و بنیادگرایانه در منطقه پرده برداشت و گفت «دانشجویان بسیجی» به او پیغام داده اند كه  چرا از آنها برای پیشبرد انقلاب در منطقه استفاده نمی كند؟

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

30بهمن 1393 (19فوریه2015)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب