درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

فراخوان به نجات زندانیان سیاسی اصغر قطان و احمد دانشپور مقدم كه در خطر مرگ هستند.

مقاومت ایران عموم مراجع و ارگانهای مدافع حقوق بشر و گزارشگران دستگیریهای خودسرانه و شكنجه، و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران را به اقدام عاجل برای نجات جان زندانیان سیاسی اصغر قطان و احمد دانشپور مقدم كه بر اثر محرومیت از رسیدگیهای ضروری درمانی در وضعیت بسیار خطرناكی به سر می برند فرا می خواند.

اصغر قطان زندانی سیاسی هوادار مجاهدین، كه به خاطر ابتلا به سرطان معده، در شرایط وخیمی به سر می برد و باید در اسرع وقت مورد عمل جراحی قرار گیرد، از كمترین رسیدگیهای درمانی محروم است. اوكه 63ساله و دكترای فیزیك و زلزله شناسی دارد،  به بیماریهای وخیم دیگری چون بزرگی كبد، بیماری طحال و قلب و... مبتلا است.

دژخیمان رژیم به هنگام انتقال او به بیمارستان دست و پایش را در غل و زنجیر كردند. به دنبال  مقاومت او در مقابل  این رفتار وحشیانه، شكنجه گران مانع انتقال وی به بیمارستان شدند. تلاشهای خانواده وی برای سپردن وثیقه برای انتقالش به بیمارستان بی نتیجه مانده است. اصغر قطان كه در دهه 60 به خاطر هواداری از مجاهدین متحمل شش سال حبس و شكنجه شده بود در دی ماه 89 بار دیگر بازداشت شد.

زندانی سیاسی احمد دانشپور 42 ساله كه به همراه  پدر68ساله اش محسن دانشپور مقدم، به خاطر هواداری از مجاهدین به محاربه و مجازات مرگ محكوم شده، بر اثر خونریزی روده و عوارض ناشی از آن  و عدم دسترسی به خدمات پزشكی 40كیلو وزن خود را ازدست داده  و  زندگی وی در خطر قرار دارد. 

زجركش كردن زندانیان سیاسی  بر اثر محرومیتهای عمدی پزشكی یك روش شناخته شده فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران است. محسن دكمه چی از زندانیان سیاسی و بازاریان سرشناس تهران ازجمله زندانیانی است كه بر اثر محرومیت از رسیدگیهای درمانی در فروردین 1390 (مارس 2011) زجركش شد و به شهادت رسید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

10بهمن 1393 (30ژانویه2014)

  

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب