درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، ضمن تبریك سالروز میلاد عیسی مسیح (ع) و فرا رسیدن سال نو میلادی  به عموم هموطنان مسیحی،حامیان مسیحی مقاومت ایران و مسیحیان جهان، سالی سرشار از صلح، آزادی و بردباری و سازندگی برای همة مردم جهان،  و پیروزی بر بنیادگرایان سفاك حاكم بر ایران را برای جنبش  مقاومت مردم ایران آرزو كرد.

رجوی گفت: پیام مسیح، برای بشریت در زنجیر، بشارت نجات و آزادی است.پیامی كه بیش از دو هزار سال است در ورای همة تحریفها و سركوبها، نسلهای بشری را به صلح و عدالت ورهایی فرا می‌خواند.

رجوی رژیم آخوندی را كه نقاب اسلام به چهره زده است، شقی‌ترین دشمنان مسیح(ع) و محمد(ص) خواند و افزود: آنها به نام دین، در ایران به چشم زنان اسید می‌پاشند و جوانان را به دار می‌كشند، نوكیشان مسیحی را زندانی و ابتدایی‌ترین حقوق‌شان را نقض می‌كنند؛ دژخیمانی كه به خاطر اعتقادات مذهبی و به خصوص پیروی از پیامهای واقعی محمد(ص) و مسیح(ع)، اعدام و شكنجه می‌كنند و بدترین تبعیض و شقاوت را روا می‌دارند. استبداد دینی و خون آشامی برپا كرده‌اند كه كانون بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام و پدرخواندة همة شریرانی است كه امروز در خاورمیانه و به خصوص در عراق و سوریه، اسیران و گروگانهای بیگناه را می‌كشند و پیروان مسیح و سایر دگراندیشان را به كوچ اجباری و آوارگی می‌كشانند....

 رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران تأكید كرد: «تا آن جا كه به پیام حقیقی اسلام برمی‌گردد، آخوندهای حاكم بر ایران و بنیادگرایانی كه با پیروی مستقیم یا غیرمستقیم از آنها، جان و زندگی و حیثیت و آسایش ملتهای این منطقه را درهم می‌كوبند، بنا به آیات قرآن، سخت‌ترین دشمنان خدا هستند....آنچه ملتهای ما در سراسر منطقه می‌خواهند، زندگی در صلح و آشتی با خواهران و برادران‌ مسیحی و تمام هموطنانشان از هر دین و مذهب و عقیده‌یی است».

مریم رجوی با یادآوری درد و رنج میلیونها پناهنده و آواره، به خصوص زنان و كودكان در سوریه، عراق، فلسطین و همه نقاط جهان  برای نجات آنان از این شرایط سخت، دعا نمود. او ضمن تقدیر از حمایتهای گسترده مسیحیان در سراسر جهان، از جمله رهبران بزرگوار كلیساها از مقاومت ایران، همة مسیحیان جهان را به گسترش یاری و حمایت از رزمندگان آزادی در لیبرتی و زندانیان سیاسی در سراسر ایران و حمایت از مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه فرا ‌خواند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

2 دی 1393 (23دسامبر2014)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب