درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 دژخیمان قضاییه آخوندی به تازگی سه زندانی سیاسی، آقای ناصر سوداگری،۶۵ ساله و همسرش خانم طاهره پوررستم را در یک دادگاه فرمایشی به ۵سال زندان و ۱۰سال تبعید در زاهدان و پسر آنها پویان سوداگری، دانشجوی ۲۴ساله را به ۶سال زندان و ۶سال تبعید در کرمان محکوم کردند.

 این سه زندانی سیاسی که شماری از اقوامشان از مجاهدان «لیبرتی» هستند، روز ۱۱اردیبهشت ۹۰ دستگیر و از ابتدا تحت شکنجه‌های فیزیکی و روانی قرار گرفتند تا مجبور به اعترافهای دروغ و شرکت در شوهای تلویزیونی شوند.

خانم پور رستم از بیماری حاد قلبی رنج می برد و پویان به هنگام دستگیری مجروح شده بود. ناصر سوداگری از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ است که در دهه ۷۰ نیز بارها مورد تعرض پاسداران قرار گرفته بود.

دکتر هانی یازرلو یک زندانی سیاسی دیگر به یک سال زندان و ۱۰سال تبعید محکوم شده است. همسر وی نازیلا دشتی و دو پسرش، حامد ۳۱ساله، کارشناس ارشد مهندسی هوا فضا و هود ۲۵ساله، از سال۸۶ به بعد صرفا به خاطر دیدار یا ارتباط با بستگان خود در اشرف، سالها متحمل حبس و شکنجه در زندانهای رژیم شدند.

خانم مولود صفایی یک زندانی سیاسی دیگر به خاطر شرکت در مراسم یادبود شهادت زندانیان سیاسی علی صارمی و  جعفر کاظمی و محسن دگمه چی، به ۵سال زندان و ۵سال تبعید در  سمنان محکوم شده است. حسنعلی صفایی، پدر مولود صفایی، از تجار خوشنام بازار تهران و همسرش ابراهیم سعیدی در سال ۶۰، به خاطر هواداری از مجاهدین اعدام شدند. تعدادی از بستگان خانم صفایی از ساکنان لیبرتی هستند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳دی۱۳۹۱ (۲۳دسامبر۲۰۱۲)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب