درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 پاسدار سرلشگر رحیم صفوی، مشاور نظامی خامنه ای، در سخنانی در مركز پاسداران اصفهان، به حضور پاسداران در سوریه و لبنان و نقش این رژیم در كشتار مردم سوریه و جلوگیری از سرنگونی بشار اسد اعتراف كرد و گفت: «قدرت نفوذ ایران از محور ایران، عراق و سوریه تا مدیترانه رسیده و این سومین بار است كه قدرت نفوذ ایران تا مدیترانه گسترده شده است.

خط دفاعی ما دیگر شلمچه نیست، مرز دفاعی ما جنوب لبنان با اسراییل است و عمق دفاع استراتژیك ما تا كنار مدیترانه و بالای سر اسراییل رسیده است. نگرانی غربی‌ها از توسعه نفوذ قدرت ایران ازخلیج‌فارس تا مدیترانه است».

رحیم صفوی 40ماه جنایت علیه بشریت و كشتار مردم بیدفاع را   كه به قول خود او « بیش از 120هزار كشته  و سه میلیون آواره » بر جای نهاده است،  یك پیروزی استراتژیك برای رژیم خواند و گفت: «هم‌اكنون بعد از 40ماه صحنه نظامی و سیاسی سوریه نشان از پیروزی دولت سوریه دارد و این یك پیروزی استراتژیك است. سوریه به‌مثابه پل ارتباطی، ارتباط شمال آفریقا و آسیا را برقرار می‌كند».

وی افزود: «قطعاً راهبرد آمریكا، عربستان، تركیه، قطر و كشورهای اروپایی برای سرنگونی بشار اسد با شكست مواجه شده است و این شكست، شكست استراتژیك برای جبهه غربی، عربی و صهیونیستی است و یك پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران حاصل شده است».

 این اظهارات به خوبی نشان می دهد بی عملی جامعه بین المللی در مقابل جنایات رژیم آخوندی و بشار اسد در سوریه، فاشیسم دینی حاكم بر ایران را در این مداخلات تا كجا جریتر كرده است.

رحیم صفوی، كه از فرماندهان اصلی جنگ ضد میهنی رژیم ایران با عراق بود و خود در كشتار صدها هزار تن از مردم ایران و عراق نقش مستقیم داشته، در تشریح پیوندهای استراتژیك رژیم با دیكتاتورهای جانی سوریه گفت: «حمایتهای سوریه از كشورمان در جنگ تحمیلی علیه ملت ایران، فراموش نشدنی است  دولت سوریه با شروع جنگ ... به خواست ما لوله نفتی عراق كه از سوریه به دریای مدیترانه می‌رفت را بستند. ... حافظ اسد به انقلاب اسلامی، حضرت امام   و مقام معظم رهبری ارادت می ورزید و به ایران كمك می‌كرد...  برای آموزش موشكی ... ما آن موقع [پاسدار] حسن تهرانی مقدم و بیش از بیست پاسدار دیگر را به سوریه فرستادیم».

پیش از این خامنه ای به سران رژیم تأكید كرده بود «كه سوریه خط مقدم استراتژیك برای رژیم است. لذا به رغم دشواری و پیچیدگی اوضاع نباید ناامید شوند و باید تا آخر از اسد حمایت كنند».

ولایتی مشاور خامنه ای دیكتاتوری سوریه را «حلقه طلایی مقاومت» خوانده و  گفته بود: «اگر سوریه از حزب‌الله پشتیبانی لجستیك نمی‌كرد، حزب‌الله در جنگ33روزه و حماس در جنگ 22 روزه پیروزی به دست نمی‌اوردند. سوریه نقش بسیار اساسی و كلیدی در منطقه دارد ... به همین دلیل حمله به سوریه، حمله به ایران و متحدان ایران محسوب می‌شود» (رسانه های حكومتی-7بهمن91).

پاسدار لاریجانی نیز در دیدار با مقامات رژیم اسد در سوریه گفت: «ایران دست از حمایت سوریه و رئیس‌جمهور آن بشار اسد برنخواهد داشت»  (تلویزیون الجزیره-5آذر 91).

آخوند طائب، از نزدیكان خامنه ای و سركرده چماقداران انصار حزب الله نیز آشكارا اذعان كرد: «سوریه استان 35 ام ایران است..اگر دشمن بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت حفظ سوریه است اگر از دست برود نمی توانیم تهران را نگاه داریم»(رسانه های رژیم-26بهمن92).

اعترافات تكاندهنده رحیم صفوی  و دیگر سردمداران رژیم اقدام فوری بین المللی برای متوقف كردن دخالت فعال و همه جانبه رژیم آخوندی و سپاه پاسداران آن را در كشتار مردم سوریه و جلوگیری از جنگ افروزی و به آتش كشدن تمام منطقه، هر چه ضروری تر می سازد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

14 اردیبهشت 1393 (4 مه 2014)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب