درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

كميسيون امنيت و ضد تروريسم: ترفند سايبري اطلاعات و سپاه آخوندها ايميلهاي جعلي به نام مسئولان مجاهدين خطاب به هواداران و درخواست اطلاعات

كميسيون امنيت و ضد تروريسم: ترفند سايبري اطلاعات و سپاه آخوندها ايميلهاي جعلي به نام مسئولان مجاهدين خطاب به هواداران و درخواست اطلاعات

در شرايطي كه شماري از ديپلمات تروريستها و مزدوران و جاسوسان رژيم در كشورهاي اروپايي دستگير و يا اخراج شده و يا لو رفته و فرار را بر قرار ترجيح…
ادامه مطلب

فراخوان به شوراي امنيت ملل متحد براي اخراج پاسداران و جلوگيري از يك كشتار بزرگ

خامنه اي، ولي فقيه ورشكسته رژیم در محاصره بحرانهاي داخلي و بين المللي، در صدد حمله به ادلب و ادامه جنگ و خونريزي به هر قيمت در سوريه است. به همين خاطر وزير دفاع و وزير خارجه اش را در روزهاي اخير به اين كشور فرستاد.

وزير دفاع آخوندها در ۲۶و ۲۷ اوت به سوريه سفر كرد و در ديدار با بشار اسد و فرماندهان ارتش وي گفت پاسداران و مزدورانشان در سوريه باقي خواهند ماند. بشار اسد نيز گفت: «گروهی از نیروهای داوطلب ایرانی برای جنگ به سوریه آمده‌اند که توسط افسران ایرانی هدایت می شوند»(خبرگزاري ايرنا-۲۷ اوت۲۰۱۸).

به دنبال آن، وزير خارجه ملايان در روز ۳سپتامبر در ديدار از سوريه با اشاره به كشتار قريب الوقوع در ادلب گفت «باقیمانده تروریست‌ها در مناطق باقیمانده در ادلب بايد پاک شوند و منطقه در اختیار مردم سوریه قرار گیرد».

همزمان بخش زيادي از پاسداران و مزدورانشان به سمت ادلب رفته اند. پاسدار سرتيپ جواد غفاري، فرمانده نيروهاي سپاه در سوريه، نيز در شمال سوريه مستقر شده است. بخشي از فرماندهي سپاه و چهار هزار نيروي وابسته به آن شامل مزدوران افغاني موسوم به فاطميون، مزدوران پاكستاني موسوم به زينبيون، بخشي از نيروهاي حزب الله لبنان و برخي از مزدوران سوري سپاه از شهرهاي نبل و الزهرا در منطقه صنعتي شيخ نجار در شمال غرب حلب مستقر شده اند.

پادگان بحوث در جنوب شهر السفيره در جنوب شرقي حلب موسوم به پادگان رقيه و پادگان تيپ۴۷ بشار اسد در شمال شهر حما و شهرك العيس در جنوب غربي حلب از ديگر مراكز تمركز پاسداران براي حمله به ادلب است. علاوه بر اين پاسداران در پادگان جورين و جبل تركمان در استان لاذقيه در نزديكي ادلب حضور دارند.

در ساير مناطق سوريه نيز پاسداران براي كمك رساني به اشغال ادلب آمادگي دارند. ساختمان شيشه‌یي در كنار فرودگاه بين‌المللي دمشق، مركز فرماندهي كل و مركز لجستيك سپاه در سوريه است. پادگان شيباني در شرق دمشق از مراكز تجمع پاسداران و مزدوران افغاني است و نيروهاي مستقر در آن نقش حفاظت كاخ بشار اسد را هم ايفا مي‌كنند.

چند هزار تن از پاسداران و گروههاي عراقي كتائب حزب الله، حركت النجباء، كتائب امام علي، كتائب سيد الشهداء و ابدال و همچنين نيروهاي حزب الله لبنان در اطراف شهر آلبوكمال در مرز عراق، حضور دارند.

دانشكده آموزش دانشگاه ديرالزور يكي از مراكز فرماندهي و استقرار پاسداران در شرق سوريه است كه رژيم اسم آن را قرارگاه نصر گذاشته است. فرودگاه تی-۴ در نزديكي شهر تدمر در استان حمص، از مراكز فرماندهي و تجمع پاسداران در جبهه مياني و دانشگاه يرموك (موسوم به پادگان زينب) مركز فرماندهي نيروهاي سپاه در جنوب سوريه است. پاسداران در درعا و شيخ مسكين نيز حضور دارند.

مقاومت ايران، از شوراي امنيت ملل متحد و كشورهاي عضو مي‌خواهد از جنگ‌افروزي رژيم آخوندي در ادلب كه به يك فاجعه انساني منجر خواهد شد، جلوگيري كنند و اقدامهای فوري براي اخراج پاسداران از سوريه اتخاذ كنند اين لازمه پايان دادن به جنگ و كشتار در اين كشور است. جنگ‌افروزي آخوندها در سوريه و به باد دادن سرمايه‌هاي مردم، در شرايطي است كه تورم، بيكاري، گراني و سقوط آزاد ارز كشور كمر مردم را شكسته است. مردم ايران در قيام سراسري بارها مخالفت و نفرت خود را از جنگ افروزي اين رژيم با شعار «سوريه را رها كن فكري به حال ما كن» اعلام كرده اند.

شوراي ملي مقاومت ايران

كميسيون امنيت و ضد تروريسم

۱۴شهریور ۱۳۹۷ (۵سپتامبر۲۰۱۸)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

 بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

همزمان با گسترش قيامها و جنبشهاي اجتماعي، كه در ديماه سال پيش جامعه ايران را وارد دوران نويني كرد، شوراي…
ادامه مطلب
بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب