درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

صبح امروزیکشنبه۳۱تیر جمع کثیری از فرهنگيان باز نشسته و ديگر بازنشستگان كه از شهرهای مختلف به تهران آمده بودند، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل مجلس رژیم دست به تجمع زدند. علاوه بر بازنشستگان، آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز در اعتراض به حقوق پایین و وضعیت اسفبار معیشتي خود در این تجمع اعتراضی حضور داشتند.

صدها کارشناس بیمه کشاورزی که پس از ۱۴سال خدمت، رژیم از استخدام آنها سر باز می زند نیز در میان معترضان بودند

 تظاهرکنندگان شعار می دادند:‌ سوریه را رها کن فکری به حال ما کن؛ معلم زندانی آزاد باید گردد؛ تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم؛ سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه؛ حقوق ما ریالیه هزینه ها دلاریه؛ این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی؛ ‌یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه؛ معیشت منزلت حق مسلم ماست؛ دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست؛ تشکل؛ تجمع؛ حق مسلم ماست؛ «مرگ بر ستمگر؛ فریاد فریاد؛ از این همه بیداد؛ معیشت است و درمان؛ نیاز ما در این دوران.

نیروهای سرکوبگر که به طور فشرده در محل مستقر بودند با تهدید تلاش می کردند از پيوستن ديگران و از هر گونه عکسبرداری و فیلمبرداری از این تجمع جلوگیری کنند. بازنشستگان با سردادن شعار «این فیش حق ما نیست» فیش‌های حقوقی خود را پاره کردند و با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد» به طرف سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی کردند.

همزمان بازنشستگان کارخانجات فولاد که از کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود و سنگرود به تهران آمده اند در مقابل صندوق بازنشستگی اين کارخانجات در خیابان وزرا دست به اعتراض زدند. آنها خواستار پرداخت حقوق و برقراری بیمه درمان هستند.

غارت شدگان مؤسسه حکومتی ثامن الحجج نیز با تجمع در مقابل دفتر آن در تهران خواستار پس گرفتن سپرده‌های به یغمارفته خود شدند

در يك تحول ديگر بازنشستگان فرهنگی در مشهد در اعتراض به دریافت نکردن مطالباتشان در مقابل استانداری رژیم دست به اعتراض زدند. آنها پلاکاردهایی دردست داشتند که بر روی آن نوشته بود: ما خواهان بیمه جامع و کارآمد هستیم؛ اختلاس‌ها را کم کنید مشکل ما را حل کنید.

مقاومت ايران با درود به فرهنگيان و بازنشستگان و غارت شدگان معترض تأکيد مي‌كند فقر و بيكاري و نابودي محيط زيست ارمغان آخوندهاي فاسد حاكم است. سرنگوني اين رژيم و استقرار آزادي و دموكراسي اولين قدم براي پايان فقر و فساد و بي عدالتي است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱ تیر ۱۳۹۷ (۲۲ژوییه ۲۰۱۸)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

 بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

همزمان با گسترش قيامها و جنبشهاي اجتماعي، كه در ديماه سال پيش جامعه ايران را وارد دوران نويني كرد، شوراي…
ادامه مطلب
بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب