درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

امروز جمعه ۲۴فروردين تظاهرات و اعتراضات کشاورزان، براي پنجاه و هفتمين روز در حالي ادامه يافت كه نيروهاي سرکوبگر با ۵ دستگاه اتوبوس مجهزبه آب پاش وتفنگهای گازاشک آور در منطقه گرد آمده بودند. تظاهرات كشاورزان شرق اصفهان امروز به دهستان شاتور در جاده اصفهان ورزنه نيز گسترش يافت. اهالي اين منطقه عليه مسئولان حكومتي در اين منطقه شعار مي‌دادند.روز گذشته نيز کشاورزان به پاخاسته اصفهان اعتراض خود را از فلکه خوراسگان آغاز کردند.

آنها و مردمی که به حمایت از آنها برخاسته بودند در محاصره نیروهای سرکوبگر و ماشین آلات ضد شورش،خواستار آزادی ۱۵نفری بودند که در اعتراضات روز چهارشنبه بازداشت شده بودند.كشاورزان معترض در برابر نيروهاي سركوبگر شعار ميدادند نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم، توپ تانک فشفشه دیگر اثر ندارد. حملات نیروهاي سركوبگر به معترضان به رويارويي کشاورزان و جوانان اصفهانی با مزدوران یگان ویژه تبدیل شد كه بصورت بزن در رو تا مدتي ادامه يافت.در کرمان معلمان خرید خدمت شهرهاي قلعه گنج و رودبار جنوب در اعتراض به پرداخت نشدن یک سال حقوقشان در مقابل استانداري این شهر تجمع کردند. بر روی پلاکاردهایی که حمل می کردند نوشته شده بود:‌ عید معلم زمانیست که زحمت یک‌سال معلم حقوق پنج روز وزیر باشد!

در دامغان کارگران راه آهن دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق سال ۹۶ خود دست به اعتصاب زدند.

گروهی از جوانان بیکار عسلویه و کنگان در ادامه اعتراضات پیشین خود مقابل اداره اشتغال منطقه ویژه پارس جنوبی دست به تجمع زدند. روز پیش از آن نیز جوانان بیکار روستای زهيريه شهر هويزه در اعتراض به تبعیض در استخدام و استخدام غیربومیان در شرکتهای نفتی مجاور روستاهایشان دست به تجمع زدند.

در مشهد غارت شدگان موسسه حکومتی پديده شانديز که شماری از آنها کفن بر تن داشتند، در اعتراض به چهارسال بلاتكليفي در مقابل دادستاني این شهر دست به اعتراض زدند. با حمله نيروهاي سركوبگر به این تجمع، ۱۲نفر از زنان و مردان غارت شده دستگیر شدند.

روز چهارشنبه ۲۲ فروردین در تبریز گروهی از کسانی که زمینهایشان توسط رژیم آخوندی غصب شده در مقابل هوانیروز دست به تجمع زدند. ۲۵سال پیش رژیم آخوندی با غصب زمینهای مردم پادگان هوانیروز ارتش تحت امر آخوندها را بنا کرد. در اثر اعتراض صاحبان زمين ها دادگاه آخوندها در سال ۸۷ حكم داد که زمینها به صاحبان آنها بازگردانده شود. اما رژيم طی ۲۰سال گذشته از اجراي اين حكم طفره رفته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴فروردین ۱۳۹۷ (۱۳ آوریل ۲۰۱۸)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

 بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

همزمان با گسترش قيامها و جنبشهاي اجتماعي، كه در ديماه سال پيش جامعه ايران را وارد دوران نويني كرد، شوراي…
ادامه مطلب
بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب