درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم: هشدار نسبت به سوء‌استفاده اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از کانال ۴ انگلیس علیه پناهندگان ایرانی در آلبانی

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم: هشدار نسبت به سوء‌استفاده اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از کانال ۴ انگلیس علیه پناهندگان ایرانی در آلبانی

روز جمعه ۱۹مرداد (۱۰اوت ۲۰۱۸) یک اکیپ سه نفری فیلمبردار به‌صورت مخفیانه و غافلگیرانه و بدون هر گونه اطلاع قبلی از زمینهای مجاور «اشرف ۳» به فیلمبرداری و عکس گرفتن…
ادامه مطلب

نامه پروفسور ریچارد رابرتس برندة نوبل پزشکی۱۹۹۳رئیس لابراتوار تحقیقاتی نیوانگلند بیولب در آمریکا

فراخوان به مداخله دبیرکل ملل متحد برای تضمین حقوق ساکنان اشرف وجلوگیری از زندان سازی در لیبرتی توسط دولت مالکی وکمیته سرکوب
آقای بان کی مون، 
دبیرکل محترم ملل متحد،
گزارشها حاکی است که دولت عراق جابجایی ساکنان اشرف به کمپ لیبرتی را که قرار بود در آنجا پروسة بازتأیید پناهندگی آنان توسط کمیساریای عالی پناهندگان انجام شود، دارد به چیز دیگری تبدیل می‌کند. 

به نظر میرسد دولت عراق قصد دارد ساکنان را با مستقر کردن آنها در یک محدودة کوچک با دیوارهای بلند بتونی زندانی کند و نیروهای امنیتی عراقی ، همانهایی که تا بحال دو بار به آنها حمله کرده اند، را در این محدوده مستقر سازد. امکانات و زیر ساخت لازم برای استقرار این تعداد از افراد در آنجا وجود ندارد. دولت عراق به ساکنان اجازه بردن اموال شخصیشان از جمله خودروهایشان را نمیدهد و آنها از بازدید محل قبل از انتقال منع شده‌اند. بدتر از همه اینکه کنترل کمپ در دست همان کمیته‌‌یی است که ساکنان اشرف را برای سالها مورد سرکوب و بدرفتاری قرار داده است. مقامات این کمیته از طرف دادگاه بین‌المللی اسپانیا به خاطر جنایت علیه بشریت تحت پیگرد هستند.
 این وضعیت، مطلقا غیر قابل قبول است. من به شدت به این ترتیبات اعتراض دارم و خواستار این هستم که یک گروه ۵ الی ۱۰ نفره از مهندسین اشرف قبل از انتقال اولین گروه ساکنان، از محل جدید بازدید کنند و آنرا تایید نمایند. 
من از تمامی طرفهای درگیر بخصوص سازمان ملل متحد و دولت آمریکا میخواهم یک پروسة انسانی و صلح‌آمیز را در چند ماه آینده تضمین کنند. به دولت عراق که بنظر میرسد به دستور رژیم ایران عمل می‌کند، نباید اجازه داد ساکنان اشرف را که برای سالها رنج کشیده‌اند، سرکوب کند. 
شما و کمیساریای عالی پناهندگان باید اطمینان حاصل کنید که با ساکنان کمپ اشرف به صورت انسانی و شرافتمندانه رفتار شود، رفتاری که حق آنهاست و برای سالیان از آن محروم بوده‌اند. از شما به عنوان دبیرکل ملل متحد میخواهم که شخصا در این موارد مداخله و تلاش کنید. 
شایان ذکراست که پروفسور سِر ریچارد جی  رابرتس  برنده جایزه  نوبل پزشکی درسال۱۹۹۳ با کشف خود در مورد پیوند ژنها ، راهگشای یک انقلاب در علم ژنتیک وشناخت بیماریهایی ناشی از نقص ژنتیکی شد.
وی  تحقیقات ژنتیکی  خود را با همکارش جیمز واتسون به مدت ۲۰ سال در آزمایشگاه ”کولد اسپرینگ هاربور” در آمریکا ادامه داد و  در حال حاضر رئیس لابراتوار تحقیقاتی نیوانگلند بیولب در آمریکاست .
درسال ۲۰۰۵ دانشکده شیمی دانشگاه شفیلد انگلستان، که وی از آنجا فارغ التحصیل شده  است، به نام  «دانشکده رابرتس» نامگذاری شد. 

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب