درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

روز چهارشنبه ۱۸دی ماه، زندانی سیاسی علی معزی برای چندمین بار برای شرکت در دادگاه نمایشی احضار شد. وی همچون گذشته از پوشیدن لباس زندان سر باز زد. مزدوران به زور لباس زندان به او پوشانده و با دست و پاهاي زنجیر شده او را به بیدادگاه منتقل کردند.

علی معزی در بیدادگاه ضمن اعتراض به اقدامهای سرکوبگرانه مزدوران، لباس زندان را از تن به‌در کرده و از پذیرش وکیل تعیین شده از طرف قضاییه رژیم سرباز زد. وی به دژخیمی که ریاست دادگاه را به عهده داشت، گفت که این دادگاه نمایشی را به رسمیت نمی‌شناسد و به اين ترتيب اين به‌اصطلاح دادگاه تعطيل شد. بر‌اساس احکام قضاییه همین رژیم دو سال پیش محکومیت علي معزي پایان یافت اما دژخیمان با پرونده‌سازیهای مکرر او را همچنان در زندان نگه داشته و مورد شکنجه و آزار قرار می‌دهند.

وی علاوه بر ابتلا به سرطان، بر اثر تحمل سالها حبس و شکنجه از انواع بیماریها‌ رنج می‌برد اما همواره از خدمات پزشکی ضروري محروم بوده است.

در همین حال سلامت زندانی سیاسی مجید اسدی که در سالن ۱۰بند چهار گوهردشت زندانی است در معرض خطر جدي قرار دارد. او كه به خاطر تومور معده از دردی تحمل ناپذیر رنج می‌برد، دچار کاهش وزن شدید شده اما از هرگونه رسیدگی درمانی محروم است.

مقاومت ایران عموم مراجع و ارگانهای بین‌المللی حقوق‌بشر به ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگران ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دستگیریهای خودسرانه را به محکوم کردن شکنجه‌های اعمال شده علیه زندانیان فرا می‌خواند‌ و خواستار تشكيل یک هیأت حقیقت‌یاب برای رسیدگی به وضعیت زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی در ايران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ دی ۱۳۹۶ (۱۳ ژانویه ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب