درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مقاومت ايران تجاوزگري و اشغالگري سپاه پاسداران رژيم آخوندي و شبه نظاميان جنايتكار وابسته به آن در كركوك را قويا محكوم مي كند. اين اقدام تجاوزكارانه در حالي صورت مي گيرد كه پاسدار قاسم سليماني سركرده جنايتكار نيروي تروريستي قدس از چند روز پيش در سليمانيه و بغداد و ديگر مناطق عراق به توطئه و طراحي براي آن مشغول است.

اقدام جنايتكارانه سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدورش باعث بي خانمان شدن شمار زيادي از مردم كركوك و ناگزير شدن آنها به خروج از شهر شده است.

گزارشهاي خبري و عكسها و فيلمهاي منتشر شده از حضور هادي عامري و ابو مهدي مهندس دو مزدور نيروي قدس در حمله به كركوك حكايت مي كند. اسناد و گزارشهاي مزدوري اين دو تروريست از دهه ۷۰ توسط مقاومت ايران افشا شده است. اسامي هر دو مزدور در ليست ۳۲۰۰۰ تن از مزدوران عراقي سپاه پاسداران به چشم مي خورد كه با كدها و ميزان حقوق ماهانه و شماره حساب بانكي آنها در سال ۲۰۰۵ توسط مقاومت ايران در اختيار مقامات ملل متحد و اعضای دائمي شوراي امنيت به ويژه آمريكا قرار گرفته بود و در يك كنفرانس مطبوعاتی در پاريس نيز به اطلاع عموم رسيد. شماره ابومهدي مهندس در ليست مزبور ۳۸۲۹۷۷۰ و شماره هادي عامري ۳۸۲۹۵۹۷ است. 

مقاومت ايران ضمن اعلام همبستگي  با مردم كردستان عراق به ويژه مردم دردمند و بي خانمان شده كركوك، خواستار تشكيل بلادرنگ اجلاس فوق العاده شوراي امنيت ملل متحد براي محكوميت و مقابله با تجاوز و اشغالگري رژيم آخوندي در كردستان عراق است.

در روز ۲۱مهر به دنبال اعلام استراتژي جديد امريكا در رابطه با رژيم آخوندي و قرار دادن سپاه پاسداران در ليست تروريستي خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ایران، بار ديگر بر ضرورت خلع يد از رژيم آخوندي در منطقه و اخراج پاسداران و شبه نظاميان مزدور از عراق و سوريه و يمن و لبنان و افغانستان و جلوگيري از ارسال تسليحات و نيروهاي رژيم به اين كشورها تأكيد كرد.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۵مهر۱۳۹۶ (۱۷ اكتبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب