درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

خیزش هزاران تن از مردم به پا خاسته کازرون به ویژه جوانان دلیر در روز پنجشنبه ۳۰ فروردین برای پنجمین روز ادامه یافت.   این تظاهرات در حالی برگزار شد که شورای قلابی شهر و خطیب نمایش جمعه و رسانه های حکومتی هرگونه تجمع تا تعیین تکلیف طرح تفکیک شهرستان کازرون  را غیر قانونی اعلام كرده بودند.

معترضان که در میدان شهدا تجمع کرده بودند شعار می دادند:   نترسيد ، نترسيد ،ما همه با هم هستيم. قسم به خون شهدا، هر روز میدان شهدا؛ ما انقلاب کردیم ذلت نمی پذیریم؛  دشمن ما همین جا است، همه اش می‌گن آمریکاست؛ ما زن و مرد جنگيم با تجزيه مي جنگيم... تظاهركنندگان كه زنان شجاع در آن نقش چشمگیری داشتند، اتحاد و همبستگی را ضرورت ایستادگی در مقابل توطئه های رژیم و جلوگیری از سرکوب اعتراضات خواندند.

به دنبال تظاهرات شجاعانه مردم کازرون، روز چهارشنبه ۲۹ فروردین برخي كارگزاران محلي رژيم اعلام كردند که طرح تقسيم کازرون متوقف شده است. مردم به وعده های آنها اعتنایی نکردند و خواستار پاسخگویی استاندار شدند.

در اين روزها علاوه بر خيزش مردم كازرون و اعتصاب بازاریان در شهرهای مرزي، ساير شهرهای کشور نیز شاهد اعتصابها و اعتراضات اقشار محروم بود:

-           کارگران كارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق خود در مقابل استانداری تجمع کردند. 

-           نيروهاي سركوبگر با حمله به خانه های کشاورزان ورزنه اصفهان به تخریب وسایل و در و پنجره خانه های آنها پرداختند.

در روز سه شنبه کشاورزان منطقه کوه ارگشت اصفهان در اعتراض به ندادن حق‌آبه، پنج تیر برق پمپاژآب زاینده رود را  تخریب کردند.

-           غارت‌شدگان مؤسسات حکومتی کاسپین، ثامن ‌الحجج و افضل توس در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در اعتراض به غارت داراییهایشان تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: روحانی دروغگو؛ پس این پولهای ما کو؛‌ سیف (رئیس بانک مرکزی) جنایت می‌کنه؛ دولت حمایت می‌کنه؛‌

-           روز سه‌شنبه نیز  غارت شدگان مؤسسه کلاهبرداری توسعه البرز در تهران در مقابل بانک مرکزی و غارت شدگان مؤسسه آرمان وحدت در اهواز در مقابل نمایندگی این مؤسسه در استان خوزستان تظاهرات کردند. آنها شعار می‌دادند:  دولت به این بی غیرتی هرگز ندیده ملتی.

-           در گچساران غارت شدگان مؤسسه آرمان وحدت در اين مؤسسه را بسته و آن را تعطیل کردند.

-           جمعی از رانندگان آژانس تهران در اعتراض به افزایش نرخ طرح ترافیک که  به طور ناگهانی از ۶۵۰ هزار تومان به بیش از چهار میلیون تومان افزایش یافته، در برابر شورای قلابی شهر تهران تجمع کردند.

-           دانشجويان تربيت مدرس براي چهارمين روز متوالي مقابل دفتر مركزي دانشگاه در تهران دست به اعتراض زدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ فروردین ۱۳۹۷ (۱۹ اوریل ۲۰۱۸)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب