درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 

 روز یکشنبه ۱۹آذر (۱۰دسامبر) هزاران تن از بازنشستگان و شاغلان اقشار مختلف از جمله معلمان، پرستاران، کارمندان ارگانهای لشکری و کشوری و کارگران واحدهای تولیدی مختلف كارگران و كاركنان صنعت فولاد ايران همچنین غارت شدگان مؤسسات مالی حکومتی در اعتراض به وضعیت اسفبار معیشتی خود در مقابل مجلس رژیم در میدان بهارستان دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای دور و نزدیک از جمله از استانهای تهران، البرز، مركزي، اصفهان، مازندران، خراسان رضوي و جنوبي و شمالي و خوزستان به تهران آمده بودند.

این تظاهرات گسترده در حالي برگزار شد كه رژیم از صبح یکشنبه مترو بهارستان را بسته بود و با استقرار فشرده نیروهای سرکوبگر از جمله یگان ضد شورش با اعمال فشار بسیار قصد داشت هم مانع شکل گیری این تجمع اعتراضی شود و هم از پيوستن مردم به معترضان جلوگیری کند. تظاهرکنندگان شعار می دادند:‌ «این همه بیعدالتی هرگز ندیده ملتی»، «فریاد، فریاد از این همه بیداد»، «روحاني روحاني حيا كن، فكري به حال ما كن»، «نه تدبير، نه اميد، همه‌‌اش دروغ و تزوير»، «معلم زنداني آزاد بايد گردد»، «كارگر زنداني آزاد بايد گردد»، «عزا عزا است امروز، روز عزا است امروز، حقوق بازنشسته زیر عبا است امروز»، «تا حق خود نگيريم از پا نمي‌نشينيم»، «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگي كارگر رو به فناست امروز».

تظاهرکنندگان با سر دادن شعار «معیشت، منزلت حق مسلم ماست» خواهان حقوق به یغما رفته خود بودند. میلیونها بازنشسته محروم و خانواده هایشان در حالی که خط فقر تعیین شده توسط خود رژیم نزدیک به چهار میلیون تومان است با دریافت حقوق بازنشستگی کمتر از یک میلیون تومان با تنگدستی و شرایطی دشوار زندگی می‌کنند.

معترضان در پاسخ به اقدامات عوامل نیروهای سرکوبگر شعار می دادند:‌ «پليس برو دزد را بگير».

مقاومت ایران عموم هموطنان به‌ويژه جوانان در سراسر ايران را به ‌حمایت از اقشار محروم و تحت ستم و اعتراضهای حق‌طلبانه آنها و تلاش برای گسترش آن فرا می خواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۹آذر ۱۳۹۶ (۱۰دسامبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب