درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

رژیم سرکوبگر و ضد ایرانی آخوندهای حاكم بر میهنمان كه طی 37سال حاكمیت ننگین خود كاری جز خرابی و تباهی ندارد، در اقدامی ضدمردمی دست به تخریب ورزشگاه جهان پهلوان تختی یاسوج زد تا علاوه بر خراب كردن یك امكان ورزشی، سمبل اماكن ورزشی این شهر را نیز به نابودی بكشاند. این در شرایطی است كه مردم و به‌ویژه جوانان ایران از كوچكترین امكانات رفاهی و ورزشی محروم هستند و بیش از دو سوم جمعیت ایران زیر خط فقر به‌سر می‌برند

و بیش از هفت میلیون جوان با مدارج تحصیلی لیسانس و بالاتر از آن بیكار هستند و آینده نامعلومی دارند.

تخریب ورزشگاه تختی در یاسوج آنقدر شرم‌ّآور است كه صدای رسانه‌های رژیم را نیز بلند كرده است. خبرگزاری تسنیم در روز 7شهریور95 در گزارشی با تیتر «تخریب ورزشگاه "تختی" تلخترین حادثه فوتبال کهگیلویه و بویراحمد/ احداث پارکینگ عمومی جایگزین سمبل ورزش یاسوج» به‌نقل از یكی از ورزشكاران نوشت: «متولیان ورزش خیانت بزرگی به جامعه ورزش استان کردند». در ادامه این گزارش آمده است: «یکی از مربیان پیشکسوت فوتبال در استان با بیان اینکه چند سال پیش با انحلال تیم فوتبال شهرداری یاسوج زخم عمیقی بر پیکره فوتبال استان زده شد، تصریح کرد: تخریب این ورزشگاه سناریوی نابودی فوتبال استان را تکمیل کرد».

بر اساس این گزارش پرویز موسوی، رئیس هیأت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر هیأت دولت آخوند روحانی به این استان، گفت متأسفانه تنها دستاورد سفر اخیر هیأت دولت به این استان تخریب ورزشگاه تختی یاسوج بود. وی با بیان اینکه تخریب ورزشگاه سوغاتی رئیس‌جمهور به جامعه ورزشی یاسوج بود، عنوان کرد: اکنون نیز شهرداری یاسوج به طمع درآمدزایی به جان سمبل ورزش استان افتاده است.

هم‌چنین خداداد افشاریان، داور فوتبال با اشاره به اینکه تخریب ورزشگاه به منظور ساخت پارکینک توسط شهرداری صورت گرفته است، افزود: این حرکت ضربه فنی و آسیب بزرگ به فوتبال و جوانان ورزشکار این استان بود.

كمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران با درود به جوانان آزاده یاسوج كه با تجمع و اعتراض خود مانع تخریب كامل این ورزشگاه شدند از تمام ورزشكاران و ورزش دوستان و اقشار مختلف مردم می‌خواهد در این هنگام كه توجه جامعه جهانی بیش از همیشه به جنایتهای آخوندها جلب شده و این رژیم در شرایط سرنگونی قرار گرفته است، با الگو قراردادن ورزشكاران مجاهدی چون شهید حبیب خبیری، كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، به مبارزه با این رژیم ضدایرانی برخاسته و تا سرنگونی آن و برقراری یك حاكمیت مردمی و دموكراتیك از پای ننشینند.

كمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

15 شهریور1395 (5 سپتامبر2016)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب