درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون زنان

رژيم ضد بشري آخوندي در وحشت از گسترش خيزشها و اعتراضات مردمي و نقش فزاينده زنان در اين اعتراضات، تدابير سركوبگرانه بيشتري را عليه زنان شريف و آزاده تحت عناوين آخوند ساخته مانند بدحجابي اعمال ميكند.

پاسدار محمد عبدالله پور سركرده سپاه گیلان در يك اقدام سركوبگرانه جديد از تشكيل «2000 گروه تذكر لساني و عملي» در  اين استان خبر داد. وي گفت «مسئله عفاف و حجاب یک مسئله عادی نیست، بلکه یک موضوع سیاسی و امنیتی برای کشور است.» (خبرگزاري تسنيم نيروي قدس)اظهاراتي كه بخوبي وحشت سركردگان رژيم از نقش زنان در اعتراضات اجتماعي را بر ملا ميكند.

از طرف دیگر محمدرضا اسحاقی، فرمانده نيروي سركوبگر انتظامی گیلان نیز از "برخورد با ۲۸ هزار و ۲۳۸ نفر" از زنان به اتهام آخوند ساخته "بدحجاب" طي سال جاري در این استان خبر داد و گفت: « ۲ هزار و ۳۲۱ نفر از افراد مذکور به امنیت اخلاقی هدایت شدند... و برای ۶۴ نفر تشکیل پرونده قضایی تشکیل شده است.»

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت از كميسر عالي و شوراي حقوق بشر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق زنان ميخواهد كه سياستهاي سركوبگرانه و زن ستيزانه رژيم آخوندها را محكوم كرده و از زنان ايراني كه براي آزادي و برابري مبارزه ميكنند حمايت كنند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

17 خرداد ۱۳۹۸

فراخوان به اقدام بین المللی برای پایان دادن به خشونت نهادینه شده دولتی علیه زنان در ایران

 در آستانه روز جهانی منع خشونت علیه زنان، کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران جامعه بین المللی را به مؤاخذه و حسابرسی از رژیم ایران در رابطه با خشونت نهادینه شده دولتی علیه زنان در ایران فرا می خواند.

قانون اساسی و قوانین رژیم آخوندی خشونت علیه زنان را نهادینه کرده است و مجازات‌های بیرحمانه‌یی همچون شلاق، سنگسار و کور کردن را تجویز می کند.

ایران تنها کشوری در جهان است که در آن هزاران زن به‌خاطر مخالفت با رژیم، اعدام شده یا در زیر شکنجه به قتل رسیده اند.

فقط طی سال گذشته، قریب به هزار زن به‌خاطر شرکت در اعتراضات ضدحکومتی دستگیر و در حبس، مورد خشونت قرار گرفتند.

از ابتدای دوران ریاست جمهوری روحانی تا کنون ۸۵ زن اعدام شده اند.

اما اعترافات مقامات و کارگزاران رژیم آخوندی طی سال اخیر حاکی از اوجگیری وحشتناک خشونت علیه زنان در ایران است. کارشناسان رژیم اعتراف می کنند که در حاکمیت ملایان «ایران از کشورهایی است که آمار خشونت علیه زنان در آن بالاست» (خبرگزاری حکومتی ایلنا – ۲۷ شهریور ۹۷).

کارگزاران رژیم ضمن یادآوری این نکته که آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه خشونت علیه زنان در ایران ۱۴سال پیش صورت گرفته، اعتراف کرده اند که۶۶درصد زنان ایرانی در طول زندگی شان متحمل خشونت می شوند. (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۲۵ آبان ۹۷) . این رقم که خود دو برابر میانگین جهانی است، صرفا برای سفید نمایی و کوچک جلوه دادن واقعیت جهنمی زندگی زنان در ایران است.

یکی از نمایندگان مجلس رژیم اظهار داشت، «در حال حاضر، خشونت خانگی علیه زنان در جامعه بیداد می کند.» (خبرگزاری حکومتی ایرنا – ۴ آذر ۹۶)

با این وجود، رژیم در تصویب لایحه جلوگیری از خشونت علیه زنان مانع‌تراشی می کند و قضاییه رژیم نه تنها بیش از نیمی از مواد این لایحه را حذف کرده بلکه ۸ سال است که آن را در دست خود قبضه کرده و برای تصویب به مجلس برنگردانده است.

رایج ترین نوع خشونت علیه زنان در ایران، اقدامات دولتی برای تحمیل حجاب اجباری است. سال گذشته دهها کلیپ ویدیویی در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد که وحشیگری به اصطلاح «گشت های ارشاد» در برخورد با زنان در خیابانها و پارکهای ایران را برملا می کرد.

یک شکل رایج دیگر از خشونت علیه زنان در ایران، ازدواجهای اجباری زودهنگام است که به‌طور گسترده در سراسر کشور جریان دارد. بنا به آمار رسمی هر سال ۱۸۰هزار دختربچه در ایران مجبور به ازدواج می شوند. کارشناسان اجتماعی رژیم همچنین از ثبت ازدواج صدها دختربچه زیر ۱۰سال خبر می دهند. (خبرگزاری حکومتی ایرنا - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷).

آنها همچنین معترفند که «ساختار حقوقی، قضایی و انتظامی به گونه‌یی است که مردان به خودشان اجازه می دهند با زور علیه زنان اقدام به خشونت کنند» (خبرگزاری حکومتی ایرنا – ۲۷ تیر ۹۷).

ماهیت دولتی و نهادینه شده خشونت علیه زنان در ایران اقدام جامعه بین المللی به منظور مؤاخذه و حسابرسی از رژیم ملایان در رابطه با نقض تعهد در رعایت حقوق زنان را ایجاب می کند تا درد و رنج زنان ایران به این وسیله کمی تخفیف پیدا کند.

 

شورای ملی مقاومت ایران - کمیسیون زنان

۲ آذر ۱۳۹۷ (۲۳نوامبر ۲۰۱۸)

 

    روز چهارشنبه ۲۴خرداد عوامل اطلاعاتی رژیم آخوندی خانم نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر را در خانه اش در تهران بازداشت کردند و او را به دادسرای اوین منتقل نمودند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت سرکوب وحشیانه یک دختر بيمار را به بهانه آخوند ساخته بدحجابی به دست جنايتكاران موسوم به «گشت ارشاد» قوياً محكوم مي كند و عموم مراجع مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به محکوم کردن این عمل شنیع و ضد انسانی فرا می‌خواند.  
روز چهارشنبه نيروي سركوبگر «گشت ارشاد» رژیم آخوندي، یک زن جوان را به‌رغم تأکیدات اطرافیانش كه مبتلا به بیماری قلبی است، به بهانه بدحجابي وحشیانه مورد حمله و ضرب و شتم و اهانت قرار دادند به نحوی که زن جوان بیهوش به زمین افتاد.
سرکوب و تبعيض عليه زنان اهرمی برای شدت بخشیدن به سرکوب در جامعه است. امری که زنان آزاده ایرانی طی چهار دهه حاکمیت نظام ولایت فقیه با شجاعت در مقابل آن ایستادگی کرده اند.
خانم مريم رجوي، رئیس جمهور برگزيده مقاومت،  گفت اين رفتار وحشيانه با يك دختر بيمار بار ديگر چهره كريه ضد انساني و ضد اسلامي آخوندهاي زن ستيز حاكم را به نمايش گذاشت. وي از جوانان غيور خواست با هتك حرمت و تعرض پاسداران و مأموران رژيم آخوندي به زنان شريف مقابله كنند و اجازه ندهند خواهرانشان مورد شكنجه و سركوب و اهانت مزدوران قرار گيرند.


شورای ملی مقاومت ایران - کمیسیون زنان
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ (۱۹ آوریل ۲۰۱۸)

 

ديكتاتوري مذهبي و زن ستيز حاكم بر ايران به يورش وحشيانه به زنان معترض به حجاب اجباري و ضرب و شتم و دستگيري آنها در روزهاي اخير ادامه مي‌دهد. كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران اقدامهای سركوبگرانه و ضرب و شتم و دستگيري زنان معترض را قويا محكوم مي كند و از عموم مردم به‌ويژه جوانان و زنان مي‌خواهد به مقابله با پاسداران و نيروهاي امنيتي برخاسته و اجازه ندهند زنان معترض را دستگير كنند.

بنا به گزارشها نيروهاي سركوبگر در بازداشتگاه نيز به شكنجه و اذيت و آزار دستگيرشدگان ادامه مي‌دهند و از مداواي كساني كه زخمی يا دچار شكستگي استخوان شده اند‌، جلوگيري مي‌كنند.

كميسيون زنان شورای ملی مقاومت ایران مجامع بين المللي مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به محكوميت رژيم زن ستيز آخوندي و اقدام فوري براي آزادي همه زناني كه به‌خاطر بهانه‌های آخوندساخته «بي حجابي و بدحجابي» و اعتراض به حجاب اجباري دستگير شده اند، فرا مي خواند.

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، در روز۴بهمن (۲۴ژانويه۲۰۱۸) در اجلاس شوراي اروپا در استراسبورگ، جامعه جهاني را به اتخاذ تدابير مؤثر براي وادار كردن فاشيسم ديني حاكم به پايان دادن به سركوب زنان و لغو حجاب اجباري فراخواند. وی گفت: ۳۹سال تبعيض و سركوب عليه زنان كافي است و جامعه جهاني بايد به سكوت و بي‌عملي خود پايان دهد.

شوراي ملي مقاومت- كميسيون زنان

۸ اسفند ۱۳۹۶(۲۷ فوريه۲۰۱۸)

دژخبمان رژیم آخوندی ۷۰ تن از زنان بازداشت شده در جریان تجمع دراویش در خیابان گلستان هفتم را با ضرب و جرح به قرنطینه بند۳ زندان قرچک ورامین منتقل ساختند.

این در حالي است كه ۴۰ زن زنداني كه از قبل در اين بند بوده اند با کمبود جا و شرايط بسيار سخت در این بند محبوس هستند. از سرنوشت شماری از زنان بازداشت شده در تجمع دراویش خبری در دست نیست.

دوشنبه شب۳۰بهمن تا بامداد سه شنبه اول اسفند در جریان یورش نیروهای سرکوبگر به تجمع دراویش صدها تن دستگير شدند كه بخش زيادي از آنان را زنان تشكيل مي‌دهند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ايران دستگيريهاي جمعي و خودسرانه مردم معترض را قوياً محكوم نموده و عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به اقدام فوري براي آزادي بازداشت شدگان شب گذشته به‌ويژه زنان فرا مي‌خواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

اول اسفند ۱۳۹۶ (۲۰ فوریه ۲۰۱۸)

مریم رجوی در شورای اروپا: رژیم ایران را وادار به توقف سرکوب و لغو حجاب اجباری زنان کنید

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران یورش روز پنجشنبه ۲۶بهمن نیروهای سرکوبگر به یک زن معترض در خیابان انقلاب تهران و دستگیری وی به‌خاطر مخالفت با حجاب اجباری را قویاً محکوم می کند و مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به اقدام فوری برای آزادی او و همه زنانی که به‌خاطر

بی حجابی یا بدحجابی و مخالفت و اعتراض به حجاب اجباری دستگیر شده اند، فرا می‌خواند.

کمیسیون زنان از عموم مردم به‌ویژه جوانان و زنان می‌خواهد که به هنگام تعرض پاسداران و نیروهای امنیتی به زنان شریف و شجاع با نیروهای سرکوبگر مقابله نموده و به حمایت از زنان دستگیرشده و خانواده های آنها بر خیزند.

در روز ۱۲بهمن خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران اعلام کرد ۲۹تن از زنان به‌خاطر نداشتن حجاب و «در راستای امنیت اجتماعی»! دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شده‌اند. دژخیمان قضاییه آخوندی با تعیین وثیقه های سنگین و غیرقابل پرداخت، برای آزادی بسیاری از بازداشت شدگان مانع ایجاد می‌کنند.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در روز ۴ بهمن (۲۴ژانویه ۲۰۱۸) در اجلاس شورای اروپا در استراسبورگ، اتحادیه اروپا، شورای اروپا و کشورهای عضو را به اتخاذ تدابیر مؤثر برای وادار کردن فاشیسم دینی حاکم به پایان دادن به سرکوب زنان و لغو حجاب اجباری فراخواند و گفت ۳۹سال تبعیض و سرکوب علیه زنان کافی است و جامعه جهانی باید به سکوت و بی‌عملی خود پایان دهد.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان .

۲۷ بهمن ۱۳۹۶ (۱۶فوریه ۲۰۱۷)

روز پنجشنبه ۱۲بهمن، خبرگزاري فارس متعلق به سپاه پاسداران اعلام كرد نيروهاي سركوبگر ۲۹تن از زنان را در تهران   «در راستاي امنيت اجتماعي» به خاطر نداشتن حجاب دستگير كرده است و «دستگیر شدگان تحویل دستگاه قضایی شده‌اند». بنا به گزارشهاي رسيده قضاييه آخوندي با مشخص كردن وثيقه‌هاي سنگين و غيرقابل پرداخت، از آزادي بازداشت شدگان سر باز مي‌زند.

كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران، ضمن محكوم كردن دستگيري زنان و دختران ميهنمان به بهانه آخوند ساخته نداشتن حجاب، همه مراجع و ارگانهاي بین المللي مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به محكوميت اين اقدام ضد انساني رژيم زن ستيز آخوندي و اقدام فوري براي آزادي بي‌قيد و شرط و بلادرنگ آنان فرا‌مي‌خواند.

خانم مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران در روز ۲۴ژانویه۲۰۱۸، در اجلاس شوراي اروپا در استراسبورگ،   اتحاديه اروپا و شوراي اروپا و كشورهاي عضو را به اتخاذ تدابير مؤثر و تصميمات لازم الاجرا به‌منظور وادار كردن فاشيسم ديني حاكم به پايان دادن به سركوب زنان و لغو حجاب اجباري فراخواند. وی گفت: ۳۹سال خونريزي و جنايت، تبعيض و سركوب عليه زنان و خفقان و سانسور كافي است و جامعه جهاني بايد به سكوت و بي‌عملي خود در این زمینه پايان دهد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۱۳ بهمن ۱۳۹۶ (۲فوریه ۲۰۱۸)

د‌ژخیمان ر‌ژیم ضدبشری آخوندی چهارشنبه۴ بهمن (۲۴ژانویه) خانمها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو تن از زنان زندانی سیاسی را پس از ضرب و شتم وحشیانه به زندان قرچک ورامین منتقل کردند.

 این اقدام سرکوبگرانه به دنبال پرونده سازی جدید علیه این دو زندانی و احضار آنها به دایره اجرای احکام و پس از آن صورت گرفت که آنها را برای بازجویی به بند سپاه پاسداران موسوم به بند دو الف منتقل کردند. در مقابل اعتراض این دو زن زندانی که حاضر به بازجویی جداگانه نشدند و برای انتقال خود به زندان قرچک نیز خواستار برگه انتقال شدند  شکنجه گران آنها را به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند . شب هنگام به دستور حاجی مرادی از جلادانی که نقش دادیار را در زندان اوین به عهده دارد این دو زندانی زن به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

 آتنا دائمی ۲۹ساله فعال حقوق بشر و حقوق کودکان توسط قضاییه رژیم به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و توهین به آخوند خامنه ای به هفت سال حبس و گلرخ ایرایی فعال حقوق بشر نیز به اتهام «توهین به مقدسات» و توهین به خامنه ای جنایتکار به شش سال حبس محکوم شده است.

زندان قرچک ورامین به خاطر شرایط وخامت بارش در بین مردم به کهریزک دوم معروف است، و رژیم آخوندی زندانیان سیاسی زن را با زیر پا گذاشتن اصل تفکیک جرائم به این محل منتقل می کند.

وحشیگریهای اعمال شده علیه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی این دو زندانی جوان، واکنش کین توزانه رژیم آخوندی به حمایت آنان از قیام مردم ایران و برای زهر چشم گرفتن از زنان شجاع ایرانی به ویژه دختران دانش آموز و دانشجو است که نقش چشمگیری را در خیزش سراسری مردم ایران بر عهده داشتند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ضمن ابراز انزجار از توحش رژیم آخوندی نسبت به زنان زندانی سیاسی عموم مراجع بین المللی به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر،گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران، گروه کار دستگیریهای خودسرانه و گزارشگر شکنجه و عموم مدافعان حقوق زنان را به اقدامی عاجل برای رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی به ویژه این دو زن زندانی و آزادی بی قید و شرط آنها فرا می خواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت

۶بهمن ۱۳۹۶ (۲۶ژانویه ۲۰۱۸)