درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۷

فراخوان مقاومت ایران به تشكيل هیأت بین المللی برای تحقيق در باره زندانهاي ا يران

عصر روز دوشنبه ۲۳مهر گارد ضد شورش به زندانيان سياسي در بند۱۲ زندان ارومیه یورش برد و آنها را مورد ضرب و جرح قرار داد و شماري از آنها را به سلولهای انفرادی منتقل کرد. این حمله پس از آن صورت گرفت که زندانیان به ضرب و شتم يكي ديگر از زندانيان و انتقال وی به سلول انفرادی اعتراض کردند. روز سه شنبه ۲۴مهر زندانيان در اعتراض به اين حمله وحشیانه دست به اعتصاب غذا زدند و از گرفتن غذا خودداری کردند.

زندانیان زندان مرکزی ارومیه از حداقل رسیدگی‌های درمانی محرومند و تنها در ماه گذشته سه زندانی به همين خاطر جان سپردند.

پيش از اين روز جمعه شب ۲۰مهر دژخیمان گروهي از زندانیان زندان زاهدان را به هواخوری برده و با بدنهای عریان مورد ضرب و شتم قرار دادند.

شمار زندانیان زندان مرکزی زاهدان چند برابر ظرفیت آن است و بخش بزرگي از ۲۰۰۰زندانی جایی برای استراحت ندارند. ۳۵۰تن از آنان محکوم به اعدام هستند. کم بودن جیره غذایی و کیفیت نازل آن، محرومیت از رسیدگی‌های درمانی مورد نیاز، سطح پایین بهداشت، کمبود سرویس بهداشتی و حمام از جمله مشکلات زندانیان است. وسیله گرمایش و آب گرم نیست و آب بارها طی روز قطع می شود. زندانیان در اعتراض به شرایط طاقتفرسای زندان و رفتار وحشیانه زندانبان‌ها بارها دست به اعتراض و حتي خودکشی زده و جان خود را از دست داده اند.

مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی حقوق بشر از جمله کمیسر عالی حقوق بشر،‌گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به محکومیت رفتار ضدانسانی رژيم آخوندي با زندانيان فرا می‌خواند و خواستار تشكيل هیأت بين‌المللي برای تحقيق پيرامون وضعیت وخیم زندانها و زندانیان به‌ويژه زندانيان سياسي در ايران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴مهر ۱۳۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸)

صبح روز سه شنبه ۲۴مهرماه (۱۶اکتبر) گروه زيادي از بازنشستگان در مقابل سازمان برنامه و بودجه رژیم در تهران دست به اعتراض زدند. ‌معترضان که از استانهای مختلف از جمله فارس و کرمانشاه به تهران آمده اند، خواستار افزایش حقوق خود متناسب با تورم و خط فقر، اجرای نظام پرداخت هماهنگ، همسان سازی حقوق ها و حق بيمه كارآمدي خود هستند. تجمع کنندگان شعار می دادند: معلم زنداني آزاد بايد گردد؛ دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد؛ جای معلم زندان نیست؛ فرياد فرياد از اين همه بيداد؛ خط فقر شش میلیون،‌ حقوق ما دو میلیون. بر اساس خبرگزاريهاي حكومتي تظاهركنندگان مي‌گفتند حقوقي كه دريافت مي‌كنيم حتی کفاف ۱۰روز از ماه را هم نمی‌دهد. مقامات رژيم ماههاي گذشته اعلام كردند بازنشستگان بیش از دوسوم قدرت خريد خود را از دست داده اند. اين در حاليست كه در چند ماه گذشته قدرت خريد آنها بازهم پايين تر آمده است.

در روزهای ۲۲ و ۲۳مهر معلمان و فرهنگیان در سراسر کشور براي دستیابی به حداقل حقوق شان دست به تحصن زده و از رفتن به کلاسهای درس خودداری کردند. رژيم آخوندي براي جلوگيري از اين تحصن سراسري شماري از معلمان را دستگير كرده بود. در برخي از شهرها معلمان شعار مي‌دادند معلم زنداني آزاد بايد گردد.

دانش آموزان نیز در شهرهای مختلف از جمله در کرج و قم و قشم و اهواز و لنگرود به حمایت از معلمان خود برخاستند. همزمان، جمعی از دانشجویان از جمله در دانشگاه علامه و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در حمایت از خواست‌های معلمان اعتصابی دست به تجمع زدند. آنان دستنوشته هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: معلم زندانی آزاد باید گردد؛ دانشجوی زندانی آزاد باید گردد؛ دانشجو، معلم، کارگر، اتحاد اتحاد.

در تحولی دیگر، در روز ۲۴مهر کشاورزان محروم ورزنه اصفهان در اعتراض به قطع حق آبه و سیاستهای خائنانه‌یی که به خشک شدن آب زاینده رود منجر شده و زندگی و کشاورزی آنها را به نابودی کشانده، برای چندمین روز پیاپی دست به اعتراض زدند.. آنان به طعنه خطاب به روحانی شیاد در بنری نوشته‌اند: بیش از این برای احیای زاینده رود کاری نکنید!

صدها تن از كارگران شهرداري شوشترنیز که ماهها است حقوق و مزایایشان پرداخت نشده برای دومین روز در مقابل ساختمان شهرداری دست به اعتراض زدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴مهر ۱۳۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸)

روحاني، رئيس جمهور رژیم آخوندی، در روز ۲۲مهر طی سخنانی در دانشگاه تهران در يك اعتراف بي سابقه نظام ولايت فقيه را رو به احتضار توصيف كرد و تنها روزنه نجات را اميد درماني خواند. وي در توصيف وضعيت رژيم گفت «یک پزشکی اگر به یک مریضی می‌رسد اگر بگوید خیلی دیر آمدی وضعت خیلی بده دعا کن خوب اینکه تمام دیگه رفت به احتضار همان مریض اگر دکتر بگه چیزی نیست خیلی از این بیماری داشتن نجات پیدا کردن یک کم سخته عبور می کنی هیچ نگران نباش من در کنار تو هستم این 20درصد خوب میشه ... امید درمانی درسته.  حالا گفتار درمانی خیلی موثر نیست. اما امید درمانی این داره امید به طرف میده میگه تو مشکلی نداری تو زنده هستی مشکلت حل میشه».

روحانی در حالیکه بحرانهای مستمر و فزاینده کشور را شایعات می نامید گفت:‌ «برخی از شایعات چگونه تو همین فضای مجازی فربه میشه و بزرگ میشه و همه را تحت تاثیر قرار میده اولش بحث روانی ست كه همچنان فشار می آره بر همه ما». او تحت فشار اعتراضات گسترده گفت: «من هم وقتی تو روزنامه، فضای مجازی ۱۰،۱۲، ۱۵ انتقاد که می کنند می گم امروز بس است می گذارم کنار».

او وحشت زده از انزوای فزاینده رژیم و پايان يافتن چند دهه سياست مماشات گفت : تو کاخ سفید، بدترین‌ها دور هم جمع شده اند... با جنگ روانی آغاز کردند جنگ اقتصادی به عنوان هدف میان مدت آنهاست جنگ برای موضوع کارآمدی نظام هدف سوم است مشروعیت زدایی از نظام هدف نهایی است رژیم چنچ با مشروعیت زدایی می شود والا که رژیم چنج نمی‌شود.

حضور روحانی در دانشگاه تهران با اعتراض دانشجویان مواجه شد. دانشجویان با شعارهای دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد، گرانی، بیکاری جواب بده روحانی نسبت به حضور او در دانشگاه اعتراض كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲مهر ۱۳۹۷ (۱۴ اکتبر ۲۰۱۸)

قیام ایران- شماره ۲۱۴

روز یکشنبه ۲۲مهر (۱۴ اکتبر) معلمان شریف و آزاده در سراسر كشور در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود و سركوب و فضاي امنيتي در مدارس و به منظور دستیابی به حقوق پایمال شده شان دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاسهای درس خودداری کردند.

دژخيمان رژيم آخوندي در زندان گوهردشت کرج بر شدت فشار بر زندانیان سياسي در سالن ۱۰ بند ۴ افزوده‌اند. آنها با از بين بردن پرونده پزشکی زندانیان و جلوگیری از انتقال آنها به بیمارستان و حتي بهداری زندان، به شكنجه رواني و فيزيكي زندانيان مي‌پردازند.

زنداني سياسي مجید اسدی مبتلا به انواع بیماریها ازجمله بیماری حاد گوارشی از دردی طاقتفرسا رنج می‌برد. آرش صادقی كه پس از اعتصاب غذاهای طولانی در اعتراض به شرایط وخامت بار زندان و دستگیریهای خودسرانه، در وضعیت بسیار دشواری به‌سر ميبرد پس از عمل جراحی بلافاصله به زندان برگردانده شده و از حداقل رسیدگیهای درمانی محروم است. حسن صادقی زنداني ديگر به خاطر ضرباتي كه شكنجه‌گران به سر و چشم او وارد كرده اند در معرض خطر پاره شدن رگهای چشم و نابینایی قرار دارد. محمدبنازاده امیرخیزی نیز بر اثر بیماری قلبی و سن بالا در شرایط وخیمی قرار دارد.

  سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت زندانی فوق امنیتی است که فاقد ابتدایی ترین امکانات است. زندانيان با رسیدن فصل سرما از وسایل گرمایش، آب گرم برای استحمام، فقدان دستگاه تهویه، سطح نازل تغذیه و بهداشت و...رنج می برند.

در همين حال صدها زنداني در زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به خودکشی یکی از زندانیان، وضعیت وخیم این زندان و اعمال مافیایی رئیس این زندان دست به اعتراض زدند. زندانيان معترض رئیس زندان و همه مأموران و وکیل بندها را از بند بیرون كردند.

 زندانیان زندان مرکزی ارومیه از حداقل رسیدگی‌های درمانی محرومند و صرفاً در ماه گذشته سه زندانی بر اثر محرومیت از درمان جان سپردند. صدها زندانی در بندهای ۳ و ۴ فقط سه ساعت در شبانه روز فرصت استحمام دارند. رئیس زندان به جای رسیدگی به مشکلات زندانیان آنها را برای صرفه‌جویی و کاهش مصرف آب و برق تحت فشار گذاشته است. فروشگاه زندان نیز هیچ امکانی برای تأمین نیازهای زندانیان ندارد.

مقاومت ایران عموم ارگانهای ذیربط بین‌المللی از جمله کمیسر عالی حقوق بشر،‌گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به محکومیت این رفتار ضدانسانی فرا می‌خواند و خواستار تعيين یک هیأت حقیقت‌یاب بين‌المللي برای رسیدگی به وضعیت زندانیان و زندانها به‌ويژه زندانيان سياسي در ايران است.

بربریت حاکم بر ایران ننگ بشریت معاصر است و باید از خانواده ملل طرد شود و سردمداران آن به‌خاطر جنایتهایشان عليه بشريت در برابر عدالت قرارگيرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰مهر ۱۳۹۷ (۱۲ اکتبر ۲۰۱۸)

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت به بازاریان و كسبه شجاع که در تهران و دهها شهر كشور دست به اعتصاب زده و به ‌اعتراض علیه رژیم غارتگر آخوندي برخاسته‌اند درود فرستاد و گفت اعتصاب بازاريان در ادامه اعتصاب رانندگان زحمتكش از خواست عموم مردم براي تغيير خبر ميدهد. تا زماني كه آخوندهاي فاسد و تبهكار بر سر كار هستند گرانی و رکود و فقر، همچنانكه روند نابودي محيط زيست ادامه دارد تنها راه‌ حل فاجعه اي كه همه كشور را فراگرفته، استقرار دمكراسي و حاكميت مردم است.

از صبح امروز بنا به فراخوان قبلي و برغم تدابير سركوبگرانه رژيم، بخش هاي زيادي از بازار تهران و شهرهاي مختلف از جمله مشهد، تبريز، آذرشهر، مراغه، اصفهان، شهرضا، مباركه، اروميه، مياندوآب، سردشت، پيرانشهر، شيراز، كازرون، زاهدان، كنارك، هيرمند، چابهار، ايرانشهر، سراوان، سنندج، مريوان، بانه، سقز، كرمانشاه، پاوه، رشت، گرگان، تركمن، اراك، كرج، مغان، برازجان، بندرگنابه، زنجان، ابهر و رفسنجان دست به اعتصاب زدند.

خانم رجوي اعتصاب سراسری بازار و کامیونداران را بخشي از قیام مردم برای سرنگونی رژیم و دست‌یابی به‌آزادی و عدالت اجتماعي توصيف كرد و گفت در رژيم آخوندي تمامي داراييهاي مردم ايران بجاي رونق اقتصادي و رفاه مردم، هزینه سرکوب و صدور تروریسم و جنگ خارجی ميشود و يا توسط آخوندهاي حاكم به سرقت ميرود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16مهر ۱۳۹۷ (8 اکتبر ۲۰۱۸)

بنا به فراخوان قبلي از صبح امروز قبلي بخش هاي زيادي از بازار تهران و بازارهاي شهرهاي مختلف دست به اعتصاب زدند و از باز كردن مغازه ها خودداري كردند. اين در حالي است كه نيروهاي سركوبگر از روزهاي قبل تدابير گسترده اي براي ممانعت از اين اعتصاب به عمل آورده بودند.

در تهران بازارهای فرش فروشان، سکه، پاساژها و مغازه داران غرب تهران، مغازه داران و پاساژهای خیابان کارگر جنوبی تعطیل هستند.

تا ساعت1030 به وقت تهران بازاريان در دهها شهر از جمله  مشهد، تبريز، كرمانشاه، سنندج، زاهدان، اروميه، كرج، گرگان، زنجان، اراك، بانه، مريوان، سقز، پاوه، برازجان، كازرون، كنارك، چابهار، هيرمند؛ میاندوآب، سردشت، پیرانشهر، ایرانشهر و سراوان به اعتصاب پيوسته اند.

بازاريان كه از ظلم و ستم رژيم آخوندي به ستوه آمده اند نسبت به بالا رفتن قيمت ارز، موج گراني، تورم، ركود بيسابقه بازار و فقر فزاينده دست به اعتراض زدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16مهر ۱۳۹۷ (8 اکتبر ۲۰۱۸)

اعتصاب سراسری رانندگان کامیون، به‌رغم دستگیری شمار زیادی از آنان وارد سومین هفته شد

روز یکشنبه ۱۵مهر اعتصاب قدرتمند هزاران راننده زحمتکش خودروهای سنگین و کامیون‌داران به‌رغم تهدیدهای مستمر و وعده‌های فریبکارانه و اقدامات اعتصابشکنانه رژیم و همچنین دستگیری شمار زیادی از آنان وارد سومین هفته خود شد.

استمرار این اعتصاب سراسری که تا کنون ۳۱۰شهر از ۳۱استان کشور را در برگرفته در حالیست که شمار زیادی از رانندگان به اتهامهایی چون «اخلال در روند حمل‌ و نقل بار و تحریک رانندگان به اعتصاب» بازداشت شده‌اند. این بازداشتها از جمله در استانهای تهران، فارس، اصفهان، خراساًن رضوی، کردستان، لرستان،‌ آذربایجان غربی، زنجان و قزوین، البرز، همدان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کرمان و بوشهر صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری فارس از دستگیری ۳۵راننده و رئیس کل دادگستری اصفهان از دستگیری ۱۳راننده،سرپرست فرمانده انتظامی استان خراساًن رضوی از دستگیری ۷۷نفر در جاده‌های خراساًن رضوی، ایذه و همدان، فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری ۱۲«اخلالگر»، رسانه‌های حکومتی از دستگیری۲۰کامیوندار معترض در استان البرز، ۲۵ تن در استان قزوین، ۱۲تن در کرمانشاه و ۶تن در چهارمحال و بختیاری، ۵تن در زنجان، دو تن در کنگان، سه کامیوندار در بوکان و سه تن دیگر در تهران، چهار کامیوندار در نهاوند و....خبر دادند.

آخوند منتظری دادستان جنایتکار رژیم در روز ۷مهر اعتصابگران را به «مجازاتهای شدید و اعدام» تهدید کرد و آخوند لاریجانی، سردژخیم قضاییه رژیم در روز ۹مهر گفت: افرادی که با سوء‌استفاده از مطالبات کامیون‌داران اقدام به برهم زدن امنیت جاده‌ها می‌کنند به اشد مجازات خواهند رسید.

قبل از آن خبرگزاری سپاه پاسداران با اشاره به این‌که «بیش از ۹۰درصد حمل‌ و نقل کالای کشور از طریق حمل‌ و نقل جاده‌یی جابه‌جا می‌شود» نوشت: «گروه‌های معاند از این ظرفیت سوءاستفاده کرده و در حال تلاش هستند مانع از ورود کامیون‌ها به جاده‌ها و بارگیری آنها شوند تا بدین ترتیب کالاها در پایانه‌ها و بنادر بماند و به دست مردم نرسد و بدین ترتیب با ایجاد نارضایتی بین مردم، به اقتصاد کشور و امنیت روانی مردم ضربه بزنند» (خبرگزاری فارس-۵مهر).

کارگزاران رژیم در روز ۱۳مهر شماری از پاسداران و آدمکشان لباس‌شخصی را به پایانه بندرعباس که مهمترین پایانه ترانزیتی کشور است، بردند تا با انتشار اخبار دروغ وانمود کنند اعتصاب پایان یافته است. اما اعتصابگران با انتشار فیلم از پایانه نشان دادند که اعتصاب ادامه دارد و بارگیری صورت نمی‌گیرد.

اعتصابگران به‌عملی نشدن وعده‌های رژیم و وضعیت وخامت‌بار معیشت خود از جمله به پایین بودن کرایه حمل بار، بالا بودن حق بیمه، سنگین بودن هزینه‌های لجستیکی و اخاذیهای رژیم زیر عنوان عوارض و کمیسیون اعتراض دارند و خواستار افزایش کرایه بار و حق سختی کار و بازنشستگی با ۲۵سال سابقه کار، افزایش سهمیه سوخت؛ حذف دلالان؛ توقف برخوردهای سرکوبگرانه پلیس راه با رانندگان و انتخابات آزاد برای تعیین نمایندگان کامیون‌داران در تشکل‌های صنفی هستند. آنها می‌گویند: یک قلم قیمت لوازم یدکی بیش از ۶۰۰درصد افزایش داشته است. توزیع لاستیک ناعادلانه است. برخی از کامیون‌داران به‌دلیل نبود لاستیک اکنون بیش از ۷۰روز است کار نکرده‌اند. درآمد کامیون‌داران بر اساس ریال است ولی قیمت اجناس و قطعات حتی ایرانی بر اساس دلار تعیین می‌شوند. با وجود عوارض سرسام آور، جاده‌ها ترمیم نمی‌شوند که این موضوع نیز خسارت کامیونها را بیشتر می‌کند. نبود امنیت در جاده‌ها از اهم مشکلات کامیون‌داران است که هیچ اعتنایی به آن نمی‌شود.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، با درود به رانندگان شریف اعتصابی از عموم مردم به‌ویژه جوانان خواست به حمایت و همبستگی با آنها بشتابند. وی دستگیریها و اقدامات سرکوبگرانه علیه رانندگان را نشان‌دهنده آسیب پذیری رژیم آخوندی در مقابل اعتصاب یکپارچه رانندگان و کامیون‌داران توصیف کرد و افزود: آخوندهای حاکم بزرگترین دزدان تاریخ ایران هستند که نه می‌خواهند و نه می‌توانند به‌ درخواستهای برحق رانندگان اعتصابی‌پاسخ دهند. خانم رجوی تمامی مراجع مدافع حقوق‌بشر و حقوق کارگران و اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری را به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان فراخواند. وی گفت:‌ رژیمی که زحمتکشان را به‌خاطر اعتصاب تهدید به اعدام می‌کند، باید از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵مهر ۱۳۹۷(۷اکتبر ۲۰۱۸)

روز پنجشنبه خامنه ای، ولی فقیه نظام آخوندي، در وحشت از اجرايي شدن مرحله دوم تحريمها به‌ويژه تحريم نفتي، در یک نمايش مسخره زیر عنوان «رزمآیش اقتدار» تلاش كرد به نيروهاي وارفته خود روحيه بدهد. سخنرانی خامنه اي آيينه تمام نماي ضعف و استيصال رژيم است و بن‌بست همه جانبه آن را  در مقابل قيام سراسري مردمي و زنجیره بحرانهای فزاينده خارجي برملا مي‌كند.

وي كه در جمع بسيجيان كه از سراسر كشور جمع شده بودند سخنراني مي‌كرد در مورد كساني كه در درون رژيم فكر مي‌كنند راه حلي جز كنار آمدن با آمريكا وجود ندارد، گفت: «صريحا اعلام مي كنم اينها خيانت مي كنند. اين بزرگترين خيانت است و من تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت اين اتفاق در كشور بيفتد». وي از بسیجیان خواست تحریمها را ناکام بگذارند و به آمریکا سیلی بزنند.

خامنه‌اي نسبت به شرایط حساس و پیچیده و انواع بحرانهای گریبانگیر رژیم هشدار داد و با اذعان به «تنگي معيشت بخش بزرگي از مردم» بسيج ضد مردمي را «تصوير درست وضع كشور» و «سرمشقی» برای دیگران توصيف نمود و به بسيج و سپاه گفت در هر كجا لازم باشد آتش به اختيار باشند.

او هراسان از سرنگونی محتوم رژيمش گفت: رئیس جمهور آمریکا به بعضی از سران اروپایی گفته، شما دو سه ماه صبر کنید، بعد از دو سه ماه جمهوری اسلامی کلکش کنده خواهد شد. وي با اشاره به مخالفتهاي گسترده داخلي و خارجي با دخالتهاي منطقه یي و پروژه هاي موشكي رژيم، به زبان معكوس اعتراف كرد كه اينها لازمه بقاي رژيم است و براي حفظ آن بايد جنگيد. خامنه‌ای گفت «اينها هم جزو عوامل قدرت و عناصر قدرت ماست. پس ميدان جنگ اينجاست، ميدان جنگ، ميدان تقابل استکبار با ايران اسلامي، عبارت است از هر آنچه که موجب اقتدار ايران اسلامي است... اين يکي از مناطق درگيري است».

خامنه ای ضمن ابراز نگرانی از «خستگی، بی‌حالی و از کار افتادگی» مقامات رژیم و ریزش‌های گسترده مزدورانش به بسیجیان دلگرمی داد که «رویش‌های ما بر ریزش‌هایمان رجحان دارند».

وي با اشاره به مخالفتهاي گسترده در بدنه رژيم، گفت آنها «روشنفکرنماي راحت طلب و رياکار و منافق» و «آدم‌های بی روحیه، مردد، ترسو، فرصت طلب، خود کم بین.... مأیوس و تنبل» هستند که «اگر عامل دشمن نباشند، حداقل مرد ميدان مهم پيشرفت کشور» نيستند و تولید «فساد و اختلاف» می کنند.

خامنه اي مطبوعات آزاد و اينترنت و شبكه اجتماعي را دشمن و معادل سلاح شیمیایی خواند و در واکنش به برملا شدن مستمر و فزاینده ابعاد جنایتها و تبهکاریهای نظام گفت: «با ابزار بسیار خطرناک رسانه...با تصویر سازی غلط سعی می کنند افکار ملت ایران را منحرف کنند».

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۲مهر۱۳۹۷(۴ اكتبر۲۰۱۸)

براي ممانعت از تروريسم ملايان بايد بيانيه ۱۹۹۷ اتحاديه اروپا در مورد مأموران و مزدوران اطلاعات به‌اجرا گذاشته شود