درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۷

نگراني از شدت بحرانهای مرگبار اقتصادي و هراس از توفانی که تمامیت رژیم را درهم خواهد پیچید، در اين روزها در اظهارات سركردگان ريز و درشت رژيم و نمايندگان مجلس آخوندی و رسانه هاي حكومتي موج مي‌زند. آنها ضمن افشاي خیانتها و چپاولهای باند رقيب تقصیر را به گردن دیگری می اندازند و براي هم خط و نشان مي‌‌كشند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور رژیم در اين باره گفت: موضوع کازرون باید حل شود، نمی‌شود مردم هر روز به خیابان بیایند و عده‌یی هم بر این موج سوار شده و شعارهای خود را سر دهند. مسئله یزد، زاینده رود و خوزستان هم مثل مسئله تک نرخی شدن ارز است و نباید این مسائل بحران و تبدیل به جریانی شود .... ما نباید اجازه بدهیم مشکلات به چالش‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شود.(خبرگزاری حکومتی ایسنا- اول اردیبهشت)

امیر خجسته نماینده مجلس رژیم از همدان در روز ۲ ارديبهشت خطاب به مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد رژیم ضمن تشريح وضع بحراني اقتصادي و تشتت در تيم اقتصادي دولت و تأكيد بر اينكه به‌خاطر جلوگيري از التهاب در جامعه بسياري از اطلاعات را نمي تواند مطرح كند هشدار داد: اگر تعیین تكلیف نكنید والله مردم ما رو تعیین تكلیف می‌كنند... مردم نفرین می‌كنند ما را كه این چه نظارتی است كه در مجلس داریم.

وي افزود «۳۰ میلیارد دلار در بحران ارزی اخير از كشور خارج شده.... ارزش پول ملی به حداقل رسیده این یك فاجعه است... قیمت حقوق كارمند، معلم، كارگر نصف شده... آنها می‌گویند زیر فشار اقتصادی كمرمان خرد می‌شود. قیمتها سرسام آور بالا می‌رود... بیش از ۴۰۰هزار میلیارد تومان از سپرده های مردم به هدر رفته...بعضی از بانكها ۸۰ درصد سپرده های مردم را در ساختمان‌سازی در برج سازی در فعالیتهای غیر بانكی به‌كار گرفتند... و مردمي كه۴۰ - ۵۰ میلیون تومان سپرده گذاری كردند كه زندگی شان را ارتزاق كنند امروز پولشان به غارت رفته.... قاچاق همه جا را در بر گرفته...مافیای قاچاق دارد همه را مدیریت می‌كند...

خجسته تأكيد كرد در حاليكه نقدينگي به۱۵۰۰تريليون تومان افزايش پيدا كرده برای كنترل این نقدینگی هيچ تدبيري وجود ندارد و بانك مركزی به‌جاي به كار گرفتن آدمهای تخصصی و نخبه، آدمهایی كه از خودشان هستند را به كار مي‌گيرد.

ناهید تاج الدین يك عضو ديگر مجلس رژیم در روز ۲ ارديبهشت گفت: نظام اداری ما دچار تبعیض نهادینه است که به شکل قانون درآمده و نیروی انسانی را دچار فرسایش کرده است. از ۲۴میلیون شاغل ۱۷درصد و به روایتی ۱۱درصد رضایت شغلی دارند... دریافتی نیروهای رسمی بخش‌های دولتی به بیش از چهار برابر نیروهای قراردادی تابع دولت می رسد... و از ۱۳میلیون کارگر كشور بیش از ۱۱میلیون قرارداد موقت هستند.

در همين حال مرعشی سخنگوي باند کارگزاران گفت: این نارضایتی مهم است... فقط شورای نگهبان، سپاه، بسیج و اصولگرایان افراطی اشتباه نکرده‌اند، ما نیز اشتباه کرده‌ایم. (نظام) توان اشتباهات پی‌درپی ما و آنها را ندارد... یک اتفاق کوچک در مشهد (در دیماه)، ۸۴ شهر ایران را دچار ناآرامی کرد. اگر این ضایعه حداکثری صورت گیرد، چه کسی خواهد توانست این جریان را جمع کند؟ ( روزنامه حکومتی جمهوری اسلامی –اول اردیبهشت)

چهار دهه حاكميت آخوندهاي فاسد و تبهكار، اقتصاد ايران را به نابودي كشانده و تنها راه خروج از اين بحران سرنگوني اين رژيم قرون وسطايي و استقرار دموكراسي و حاكميت مردم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۶ آوریل ۲۰۱۸)

 

سه‌شنبه شب ٤اریبهشت مردم مریوان در استان کردستان با پاسداران جنایت پیشه درگیر شدند. این درگیری زمانی به وقوع پیوست که پاسدار-سرهنگ کاوە کهنه پوشی به همراه یک پاسدار دیگر شخصی به نام لطیف نیک پی از اهالی روستاهای مریوان را به قتل رساندند. مردم در اعتراض به این جنایت، محل سکونت این دو جنایتکار را به آتش كشيدند. یگان ضدشورش در حمایت از این آدمکشان به درگیری با مردم و ضرب و شتم آنان پرداخت. این درگیری که ساعتها ادامه یافت به حوالی بیمارستان بوعلی در مریوان کشیده شد. پاسدار-سرهنگ "کاوه کهنه پوشی از جانیان پرسابقه و بدنام ارگانهای سرکوبگر در مریوان به شدت مورد نفرت مردم منطقه است.

در بانه و جوانرود اعتصاب کسبه و بازاریان برای یازدهمین روز ادامه یافت. عوامل اطلاعاتی رژیم یک زن معترض را که درخیابان مرکزی بانه، مردم را به ادامه اعتصاب دعوت می کرد، بازداشت و به کلانتری منتقل کردند. مردم بانه با تجمع در مقابل کلانتری مزدوران را ناگزیر به آزادي وي کردند. از سرنوشت شش تن دیگر از اهالی بانه که هفته گذشته بازداشت شده اند اطلاعی در دست نیست.

کشاورزان محروم شرق اصفهان در ادامه اعتراضات خود در مقابل استانداری دست به تحصن زدند. استاندار رژیم که در محل تحصن رفته بود هیچ پاسخی برای حل مشكل کشاورزان نداشت.

روز پیش از آن جمعی ازکشاورزان اردستان (اصفهان) دراعتراض به حفاری چاه آب توسط کارگزاران رژیم در این منطقه دست به تجمع زدند. آنها نسبت به عواقب ادامه حفرچاه که موجب خشک شدن قنات موجود در این منطقه خواهد شد، هشداردادند.

کشاورزان شهرهای ویس و ملاثانی (استان خوزستان) برای سومین روز متوالی در اعتراض به تأمین نشدن حق‌آبه خود مقابل فرمانداری باوی تجمع کردند.

کارگران شهرداری حمیدیه برای سومین روز در اعتراض به پرداخت نشدن ماهها حقوق و پوشالی بودن وعده‌های کارگزاران رژیم مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

شمار زیادی از کارکنان صنعت نفت مقابل ساختمان اصلی وزارت نفت در تهران تجمع کردند. آنها نسبت به اجرایی نشدن وعده های فریبکارانه رژیم اعتراض دارند. نیروهای سرکوبگر با جمع کردن بنرهای تجمع کنندگان در صدد پراکنده ساختن آنها برآمدند.

در یزد رانندگان کامیون‌های سوخت‌رسانی در اعتراض به پایین بودن کرایه ها، دست به اعتصاب زدند.

غارت شدگان مؤسسه کاسپین در تهران در مقابل شعبه فاطمی این مؤسسه تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: این همه بی‌عدالتی؛ هرگز ندیده ملتی؛ گروه دیگری از غارت شدگان مؤسسه کاسپین که مقابل دادسرای جرايم پولی تجمع کرده بودند بنر رئیس بانک مرکزی را به آتش کشیدند. آنها شعار می‌دادند:‌ مرگ بر سیف؛ غارت شدگان مؤسسه پدیده در تهران نیز در مقابل دیوان عدالت تجمع کردند.

غارت شدگان مؤسسه آرمان وحدت در اهواز در مقابل ساختمان این مؤسسه تجمع اعتراضی برگزار کردند. غارت‌شدگان افضل توس در مشهد نیز در مقابل دفتر این مؤسسه در بلوار سجاد تجمع کردند.

عده‌یی از فعالان محیط زیست در اعتراض به عملکرد دولت روحانی در رابطه با دریاچه ارومیه در مسیر حرکت وی در تبریز تجمع کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۵‌آوریل ۲۰۱۵)

رژیم ضدبشری آخوندی ۱۹زندانی را در زندانهای گوهردشت، ارومیه، همدان و تبریز، کرمانشاه و ایلام به دار آویخت. هشت نفر از اعدام شدگان به طور جمعی در روز ۲۹فروردین در زندان گوهردشت کرج اعدام شدند.

روز شنبه اول ارديبهشت اعتصاب بازاريان و كسبه در استانهای کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی براي هفتمين روز متوالي ادامه یافت. بازاریان سرپل ذهاب و مهاباد نیز در روز جمعه به این حرکت اعتراضی پیوستند. اين در حالي است كه نيروهاي سركوبگر براي جلوگيري از ادامه و گسترش اين اعتراضها، در روزهاي اخير شماري از اعتصابگران را دستگير كرده اند.روز شنبه بازاريان سردشت در اعتراض به بالا رفتن عوارض گمركي در مقابل فرمانداري دست به اعتراض زدند.در بانه جوان محرومی که روز چهارشنبه ۲۹فروردین در مقابل پاسدار سعيد جلیلی، نماينده خامنه اي به کشتار کولبران و گرسنگی مردم منطقه و تعطیلی کسب و کارشان اعتراض کرده بود، دستگير شد. سفر جلیلی به بانه برای فریب معترضان و وادار کردن آنها به پايان دادن به اعتصاب با شكست مفتضحي روبه‌رو شد.در پیرانشهر نیز مزدوران رژیم به منظور ايجاد رعب و وحشت در ميان اعتصابگران خودروی یکي از آنان را در منطقه کانی شینکه به آتش کشیدند.در شهر مرزی بازرگان (آذربایجان غربی) مردم با مسدود کردن خیابان اصلی شهر به بسته بودن معابر مرزی که تنها راه کسب درآمد و چرخش زندگی شان است، اعتراض کردند.در يك تحول ديگر در سنندج کارگران شرکت تولیدی محمدی در اعتراض به اخراج یکی از همکاران خود دست از کار کشیدند. به دنبال بازدید نماینده خامنه ای و استاندار رژیم از این کارخانه يكي از كارگران به استثمار شدید کارگران و سطح نازل دستمزدها اعتراض کرد. کارفرما بلافاصله این کارگر را اخراج کرد كه اعتراض شديد کارگران را برانگیخت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۱ آوریل ۲۰۱۸)

خیزش هزاران تن از مردم به پا خاسته کازرون به ویژه جوانان دلیر در روز پنجشنبه ۳۰ فروردین برای پنجمین روز ادامه یافت.   این تظاهرات در حالی برگزار شد که شورای قلابی شهر و خطیب نمایش جمعه و رسانه های حکومتی هرگونه تجمع تا تعیین تکلیف طرح تفکیک شهرستان کازرون  را غیر قانونی اعلام كرده بودند.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۹ و ۳۰ فروردین اعتصاب بازاریان و كسبه در شهرهای مناطق مرزی استانهای کردستان و کرمانشاه و آذربایجان غربی در ابعادی گسترده تر از روزهای قبل ادامه يافت و علاوه بر شهرهای جوانرود ، بانه، مریوان و سقز، بازاریان شهرهای سردشت، مهاباد، بوكان و پیرانشهر نیز به اعتصابیون پیوستند.

رژيم ضد بشري آخوندي و قضاييه جنایتکار و فاسد آن صبح روز چهارشنبه۲۹ فروردین بهمن ورمزیار، يك مربی ورزش را در زندان مرکزی همدان حلق آويز كرد.در پرونده وي كه به سرقت مسلحانه از یک طلاقروشی متهم شده بود، هیچ شاكي خصوصي وجود نداشت.به دنبال تلاش خانواده بهمن برای نجات فرزندشان از اعدام، رژیم آخوندی روز سه شنبه به دروغ خبر داد که حکم اعدام او را متوقف کرده است اما سحرگاهان چهارشنبه او را اعدام کرد.هزاران زنداني در سراسر كشور در انتظار اجراي حكم اعدام هستند. یک زندانی بلوچ به نام عبدالمالک بلوچی از زندانیان زندان مرکزی زاهدان پس از تحمل شش سال و نیم حبس، در رو۲۴ فروردین برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شده و در آستانه اعدام است.

 رژيم آخوندي در حالي جوانان كشور را زیر عنوان سرقت و قاچاق اعدام مي‌كند كه بزرگترين سارقان تاريخ ايران خامنه اي و ديگر آخوندهاي حاكم از باندهاي مختلف و سپاه پاسداران و ديگر ارگانهاي حكومتي هستند، كه صدها ميليارد دلار اموال مردم ايران را چپاول كرده اند. هدف از اين اعدام‌هاي جنايتكارانه شدت بخشیدن به فضای رعب و وحشت و مقابله با مردم به پاخاسته اي است كه خواستار سرنگوني فاشيسم ديني حاكم بر ايرانند.مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان را به همبستگی با خانواده های زندانیان و اعدام شدگان فرا مي‌خواند و از جامعه جهاني خواستار اقدام فوري براي محكوم كردن اين جنايتها و مشروط كردن مراوده با استبداد دینی به بهبود وضعیت حقوق بشر و توقف شكنجه و اعدام در ايران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ (۱۸ آوریل ۲۰۱۸)

خانم مريم رجوي، رئیس جمهور برگزيده مقاومت ايران، اعتصاب بازاريان و كسبه بانه و مریوان و سقز و جوانرود و سردشت و ديگر شهرهاي مرزي، خيزش شجاعانه مردم كازرون، اعتراض گسترده مردم سامان، تظاهرات غارت‌شدگان در تهران و اهواز و رشت و دیگر شهرهاي کشور و اعتراض خانواده هاي هموطنان عرب در اهواز، كه در خيزش هفته‌هاي گذشته شهرهای استان خوزستان دستگير شدند، را ستود و عموم جوانان را به شركت و حمايت از اين اعتراضات فراخواند.

 وي گفت:‌ استمرار و گسترش حركتهاي اعتراضي و خيزشهای اجتماعي که به‌رغم تدابير سركوبگرانه رژيم آخوندي صورت مي‌گيرد، مبين خواست عموم مردم براي سرنگوني فاشيسم ديني حاكم بر ایران است. فقر و تورم و بيكاري، بحران بي آبي در اصفهان و ديگر مناطق كشور، فاجعه زيست محيطي و محروميت و سركوب مضاعف هموطنان كرد و عرب و بلوچ و مشكلات دردناك معيشتي اكثريت عظيم مردم ايران، به طور کامل ناشي از سياستهاي ضد ايراني و ضد انساني رژيم فاسد و سركوبگر آخوندي است كه تمامي سرمايه هاي مردم ايران را صرف صدور تروريسم و جنگ افروزي خارجي، سركوب داخلي، پروژه هاي ضد ملي اتمي كرده يا توسط سرمداران رژيم و بستگان آنها چپاول شده است.

خانم رجوي از مجامع بين المللي مدافع حقوق بشر خواست تا در برابر اقدامات سركوبگرانه رژيم آخوندي سكوت نکنند و براي آزادي دستگير شدگان خيزشهاي اخير به‌خصوص در اهواز و اصفهان دست به اقدام فوري بزنند.

 امروز سه شنبه ۲۸ فروردين هزاران تن از مردم کازرون برای دومین روز در میدان اصلی شهر دست به تظاهرات ضدحكومتي زدند. بازاریان و کسبه نیز از باز کردن مغازه هایشان خودداری کردند. معترضان شعار می دادند: دشمن ما همين جاست همش ميگن آمريكاست؛ نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛ تا حق خود نگیریم نهضت ادامه دارد؛ کازرونی با غیرت، هیهات مناالذله؛

 تلاش تظاهر كنندگان كه زنان در آن نقش بسيار فعالي داشتند برای ورود به فرمانداري به درگیری با مأموران سركوبگر کشیده شد.

كسبه و بازاريان بانه، جوانرود براي سومين روز متوالي در اعتراض به بسته شدن معابر و بازارچه هاي مرزی و بالا رفتن تعرفه های گمرکی اعتصاب کردند. بازاريان مریوان، سقز و سردشت نيز امروز (سه شنبه) به اين اعتصاب پيوستند. نیروهای سركوبگر برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در اين شهرها مستقر شده و به حالت آماده باش هستند. چهار نفر از شهروندان و كسبه كرد در ميدان شبرنگ شهر مريوان بازداشت شدند.

هزاران تن از مردم شهرهای سامان و شهر کرد و دیگر شهرهای استان چهار محال و بختیاری نیز در اعتراض به بحران آب و دیگر مشکلات این شهر با شعار وای اگر چار محال دست به برنو شود؛ اینجا چهار محاله بردن آب محاله؛ ما که صنعت نداریم، نون از کجا بیاریم؛ كنارآب نشستيم - تشنه تشنه هستيم؛ دست به اعتراض زدند.

در يك تحول ديگر روز دوشنبه ۲۷فروردين خانواده‌هاي بازداشت شدگان تظاهرات فروردين ماه اهواز مقابل ساختمان استانداري و دفتر نماينده مجلس رژيم از اهواز دست به تجمع زدند. نيروهاي سركوبگر با تهدید خانواده‌ها به دستگیری، سعی در پراکنده ساختن آنها داشتند. در جریان تظاهرات هموطنان عرب در اهواز و ديگر شهرهاي خوزستان صدها تن از جمله تعدادی كودكان ۱۱تا ۱۵ساله دستگير شدند كه از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ (۱۷آوریل ۲۰۱۸)

 

روز یکشنبه ۲۶فروردین (۱۵آوریل ۲۰۱۸) علاوه بر اعتصاب بازاریان و کسبه شهرهای بانه و جوانرود اعتراضات محرومان و سرکوب شدگان در شهرهای مختلف ادامه یافت:شب یکشنبه ۲۶ فروردین نيروهاي سركوبگر به منظور جلوگيري از گسترش ابعاد اعتراضات و تظاهرات کشاورزان و مردم این شهر به خانه های مردم خوراسگان حمله بردند و شماری از کشاورزان و جوانان این شهر را بازداشت کردند.

روز یکشنبه۲۶ فروردین بازاریان و کسبه شهرهای بانه در استان کردستان و جوانرود در استان کرمانشاه در اعتراض به بسته شدن معابر و بازارچه های مرزی و بالا رفتن تعرفه های گمرکی دست به اعتصاب و اعتراض زدند.

اعتصابگران بانه سپس به سمت قرمانداری راهپیمایی کردند. مردم بانه در يك اقدام نمادين با پهن کردن سفره خالی در خیابانهای شهر به وضعیت وخیم معیشت و کسب و کار خود اعتراض کردند. در جريان اين اعتراضات یکی از عوامل اطلاعاتی رژیم که به منظور پراکنده ساختن معترضان تیراندازی هوایی کرد گوشمالی داده شد.

رژیم آخوندی با بستن معابر مرزی تنها راه امرار معاش کولبران محروم را مسدود کرده و با تحت فشار قرار دادن آنها در صدد اخاذی هرچه بیشتر از آنها است. این امر به رکود در بازار و بیکاری شمار بالایی از مردم منجر شده است. اين در حاليست كه به خاطر انهدام صنایع و اقتصاد کشور هیچ زمینه یی برای اشتغال در اين مناطق وجود ندارد و قشر وسيعي از مردم از طریق کولبری یا خرده فروشی روزگار می گذرانند. به اذعان سركردگان رژيم بیش از ٦٨ هزار کولبر در استانهای مرزی كار مي كنند که در میان آنان از کودکان ۱۰ساله تا زنان و مردان سالخورده و دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهي دیده می شوند. آنها در حالی که با انواع خطرات از جمله تیراندازی پاسداران و نیروهای مرزی تا سقوط از کوه و یخ زدن بر اثر سرما و ماندن در زیر بهمن مواجهند، براي هر نوبت حمل بار تنها ۳۰ تا ۵۰هزارتومان (۵تا ۹دلار)در آمد دارند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ (۱۵ آوریل ۲۰۱۸)