درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 تبادل مواد مخدر و اسلحه و مهمات توسط پاسداران و اعدام و کشتار اتباع افغانستان زیر عنوان قاچاقچی.

مقاومت ایران کشته و زخمی شدن  شمار زیادی از شهروندان افغانستان توسط نیروهای سرکوبگر آخوندی در مرز ایران و افغانستان را به شدت محکوم می کند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی وزارت کشور افغانستان نوشت: روز جمعه  ۲۰اردیبهشت  گارد مرزی رژیم ایران ۱۰شهروند افغانی را کشت و ۱۲ تن دیگر را مجروح کرد.. در ماههای گذشته ۲۳ تن دیگر از اتباع افغانستان در مرزهای دو کشور کشته شدند.

افزون بر این، رژیم ضدبشری آخوندی تا کنون شمار زیادی از اتباع افغانستان را به اتهام قاچاق مواد مخدر اعدام کرده است. بنا بر یک گزارش عفو بین الملل  ۴۰۰۰افغانی در زندانهای رژیم آخوندی محبوسند که بیش از ۳۰۰۰تن از آنان به مجازات مرگ محکوم شده اند ( گزارش معاون آسیا و اقیانوسیه عفو بین الملل- ۷مه۲۰۱۰).

این در حالیست که سرنخ قاچاق مواد مخدر به دست فرماندهان سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعاتی رژیم است. روزنامه آلمانی دی ولت  در شماره ۲۴اردیبهشت ۹۰ خود به نقل از یک  گزارش محرمانه سفارت آمریکا در باکو، پایتخت آذربایجان نوشت: « نیروهای امنیتی رژیم ایران ...در قاچاق مواد مخدر شرکت دارند. حجم زیادی از تریاک ناخالص افغانستان را رژیم ایران خریداری و سپس به هروئین تبدیل می کند...درآمد سپاه پاسداران از قاچاق مواد مخدر به اروپا بالغ بر چندین میلیارد یورو است».

پاسدار سرتیپ غلامرضا باغبانی، از فرماندهان نیروی تروریستی قدس به خاطر دست داشتن در قاچاق مواد مخدر و کمک به تروریسم تحت تعقیب بین المللی قرار دارد. بنا به بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، «سرتیپ باغبانی که بر منطقه مرزی افغانستان تسلط دارد، به قاچاق مواد شیمیایی برای تولید هروئین یاری رسانده و راه قاچاقچی‌های افغان را برای ارسال بار تریاک به درون مرزهای ایران باز گذاشته است».

این بیانیه‌  می افزاید: «مدارکی به دست آمده که نشان می‌دهد، غلامرضا باغبانی به قاچاقچیان افغان اجازه می‌داد که با عبور از خاک ایران، به کشورهای اروپایی مواد مخدر بفرستند. او در عوض از آنها برای رساندن اسلحه و مهمات برای نیروهای طالبان در افغانستان استفاده می‌کرد» ( بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا--۱۷اسفند۹۰۷-مارس۲۰۱۲). 

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ (۱۳مه۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب