درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 در یک اقدام ضد انسانی جدید، نیروهای سرکوبگر عراقی محاصره ضد انسانی پزشکی اشرف را شدت بخشیده و از انتقال بیماران صعب العلاج به بیمارستانهای بغداد و بعقوبه جلوگیری می‌کنند.

صبح روز دوشنبه ۲۲اسنفد(۱۲مارس) ۸تن از بیماران طبق قرار قبلی و با هماهنگی با نیروهای عراقی قرار بود به بیمارستانهای بغداد و بعقوبه اعزام شوند. اما به‌دستور کمیته سرکوب اشرف، از بیمارستان عراق جدید که تحت کنترل نیروهای عراقی است، برگردانده شدند.

اعزام آنها از روز چهارشنبه ۱۷اسفند با بیمارستان عراق جدید هماهنگ شده بود و طی روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه نیروهای عراقی و بیمارستان عراق جدید تأکید کرده بودند که هیچ مانعی برای اعزام آنها وجود ندارد. اما روز  دوشنبه، کمیته سرکوب اشرف بدون ذکر هیچ تاریخ دیگری، با انتقال آنها مخالفت کرد. این در حالیست که اکثر این بیماران در وضعیت وخیمی به‌سر می برند و نیاز معالجات  فوری دارند.

روز یکشنبه ۲۱اسفند نیز نیروهای سرکوبگر عراقی از انتقال آقایان حمیدرضا معصومی و علی اکبر مردانی و رشید کریمی سه تن از ساکنان اشرف به بغداد برای شیمی درمانی و عمل جراحی جلوگیری کردند. این در حالی است که طبق قرار قبلی هر سه نفر باید در آن روز به بیمارستان منتقل می‌شدند و هماهنگیهای لازم، هم با بیمارستان و هم با نیروهای عراقی، انجام شده بود. اما صبح روز یکشنبه  نیروهای عراقی  به‌دستور کمیته سرکوب اشرف انتقال آنها را به  هفته آینده موکول کردند.

مقاومت ایران با تاکید بر اینکه زجر کش کردن نقض آشکار قوانین بین المللی و از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است، خواستار مداخله فوری دولت آمریکا و ملل متحد برای پایان دادن به این محاصره جنایتکارانه شد و تأکید کرد هر آسیبی که به ساکنان اشرف و لیبرتی برسد، آمریکا و ملل متحد در قبال آن مسئؤلیت دارند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۰ (۱۲ مارس ۲۰۱۲)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب