درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

کسادترین و مفتضح ترین نمایش انتخابات در ۳۳سال حاکمیت آخوندها, گزارش ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور از ۱۷۰۰۰ صندوق رأی از بیش از ۱۰۰شهر.

 بر اساس یک ارزیابی دقیق آماری مبتنی بر گزارشهای شاهدان عینی ستاد اجتماعی سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل کشور، از ۱۷۰۰۰ صندوق رأی در سراسر کشور، نمایش انتخابات مجلس آخوندی، کسادترین و مفتضح ترین نمایش انتخاباتی فاشیسم دینی حاکم بر ایران در ۳۳سال حاکمیت ننگینش  بوده است.

بر اساس این گزارشها که از بیش از ۱۰۰شهر تهیه شده، در برخی از شهرها میزان مشارکت مردم حتی به ۳درصد هم نمی رسد.  تحریم این نمایش در تهران و شهرهای بزرگ مانند شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز بسیار فراگیرتر بوده است. به‌ نحوی که به‌رغم همه صحنه سازیها، تلویزیون رژیم آخوندی حتی در شلوغترین ساعات روز هم نتوانست صحنه های ازدحام از حوزه های رأی گیری، حتی از مناطق پرجمعیت تهران نشان دهد.

بر اساس گزارشهای محرمانه وزارت کشور ملایان، که به‌دست مقاومت ایران رسیده است، میزان مشارکت در اکثر شهرها،  نسبت به انتخابات مجلس رژیم در چهار سال قبل،  بسیار کمتر بوده است.

خامنه ای در وحشت از تحریم سراسری انتخابات، پیشاپیش دستور داده بود که میزان شرکت کنندگان در این انتخابات باید بیش از ۶۰درصد اعلام شود. وی علاوه بر اتخاذ تدابیر لازم برای رقم سازیهای ضروری و صدور فتوا برای تشویق نیروهای خودی، در اولین ساعات رأی گیری، شرکت در این نمایش را «مثل نماز» و « یک حجت با خدا» خواند و از مردم خواست که «برای حفظ امنیت و مصونیت کشور» در انتخابات شرکت کنند.

در همین رابطه به‌دستور خامنه ای، شورای نگهبان و احمدی نژاد بر سر نحوه بالا بردن تعداد رأی دهندگان و رقم سازیهای نجومی از روزهای قبل از انتخابات به توافق رسیدند و وزارت کشور برای تقلب هر چه بیشتر اعلام کرد برای رأی دادن داشتن کارت ملی الزامی نیست و از شناسنامه های قدیمی و بدون عکس نیز می‌توان استفاده کرد.

عوامل رژیم برای مجبور کردن مردم به شرکت در انتخابات، از قبل شایع کردند که دریافت سرانه یارانه مشروط به دادن رأی است.

میزان تقلبات به‌ویژه توسط مزدوران سپاه و بسیج و خرید رأی به حدی بود که کارگزاران رژیم آن را یک رسوایی برای نظام آخوندی نامیدند. به علت کسادی بیش از انتظار این نمایش و به منظور تأمین وقت برای تقلب و رأی سازی،  زمان انتخابات به مدت ۵ ساعت تمدید شد.

شکست این مضحکه انتخاباتی، در شرایطی که رژیم آخوندی در محاصره بحرانهای درونی و بیرونی دست و پا می‌زند، تنها بحرانهای لاعلاج رژیم و مخاصمات درونی آن را تشدید و  سرنگونی محتوم آن را تسریع خواهد کرد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳اسفند۱۳۹۰ (۳مارس۲۰۱۲)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب