درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 نخست وزیری عراق ورود وسایل و تجهیزاتی را که ساکنان لیبرتی برای تعمیر سیستمهای آب, برق, فاضلاب نیاز دارند و همچنین ورود مواد ساختمانی و تأسیساتی را ممنوع کرده است.

 این روال سرکوبگرانه را صادق محمد کاظم، نماینده کممیته سرکوب اشرف، در روز سه شنبه ۹اسفند(۲۸فوریه)، در حضور نمایندگان یونامی به ساکنان لیبرتی ابلاغ کرد.

این در حالی است که بر اساس یادداشت تفاهمی که در روز ۲۵دسامبر ۲۰۱۱ بین دولت عراق و نماینده ویژه دبیرکل امضا شد، ساکنان لیبرتی می‌توانند برای حفظ و بازسازی کمپ، تجهیزات و اجناس مورد نیاز را با هزینه خودشان تهیه و وارد کمپ کنند.

 باتوجه به اینکه سیستمهای آب، برق و فاضلاب کمپ به طور کامل فرسوده و از دور خارج شده است و نیاز به تعمیرات مستمر دارد تجهیزات و وسایل تأسیساتی یک نیاز مبرم ساکنان است و دولت عراق با جلوگیری از ورود آنها شرایط زندان لیبرتی را سختتر می‌کند.

دو روز قبل نیز ساکنان قصد داشتند چند آبگرم کن و توری را که خریداری کرده بودند وارد کمپ کنند اما صادق محمد کاظم که به طور عملی مدیریت کمپ را در دست دارد، گفت به‌دستور کمیته ورود این اجناس ممنوع است .

در همین حال، در روزهای ۹ و ۱۰اسفند شمار بیشتری از لوله های آب به‌دلیل فرسودگی شکسته و مجموعه های بهداشتی بیشتری از دور خارج شده است. اما نیروهای عراقی از هر گونه ساختمان سازی یا بازسازی تأسیسات در لیبرتی جلوگیری می کنند.

در روز ۹اسفند نیروهای عراقی دو تن از وکیلان عراقی را که برای دیدار موکلانشان به کمپ مراجعه کرده بودند، بازگرداندند. هفته گذشته نیز به یکی دیگر از وکیلان ساکنان اشرف اجازه ورود به کمپ و دیدار با موکلانشان داده نشد. طبق دستور کمیته سرکوب هیچ وکیلی حق ورود به لیبرتی و اشرف و دیدار با ساکنان را ندارد.

در یک اقدام ضد انسانی دیگر در روز ۸ اسفند, دو بیمار اورژانس، بعد از چهار ساعت تأخیر, به همراه نیروهای مسلح عراقی به بیمارستان برده شدند. آنها در همه نقاط و حتی موقع معاینه در اتاق پزشک, توسط دو سرباز مسلح همراهی می‌شدند و اصرار بیماران برای اینکه حداقل موقع معاینه پزشک تنها گذاشته شوند, تأثیری نداشت. آنها گفتند به ما دستور داده شده است که همه جا شما را دنبال کنیم.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اسفند ۱۳۹۰(۲۹فوریه۲۰۱۲)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب