درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 در روز 11 مهر ماه 1393 (3 اكتبر) به دستور هادی عامری سركرده گروه تروریستی بدر، ترانسهای برق كمپ اشرف توسط عدی خدران، مزدور شناخته شده نیروی تروریستی قدس به سرقت برده شد. عكس سرقت این ترانسها در حال بار زدن بر تریلی ضمیمه است. این ترانسها از سوی ساكنان خریداری شده و جزو اموال آنها محسوب می شود.

عدی خدران كه گروههای كثیری از اهالی خالص و مناطق اطراف را به قتل رسانده، زندانی یا آواره كرده است، توسط مالكی و با دخالت فعال نیروی قدس به فرمانداری خالص گماشته شد.

 طبق طرح مشترك یونامی و سفارت آمریكا برای انتقال آخرین گروه از ساكنان اشرف به لیبرتی به تاریخ 14شهریور92 (5سپتامبر 2013) «دولت عراق كلیه اموال اشرف را حفاظت و ضمانت خواهد كرد» و «به ساكنان اجازه فروش اموالشان در هر زمانی را خواهد داد».  در روز بعد(6سپتامبر) خانم الیزابت جونز، معاون وقت وزیر خارجه امریكا در امور خاور نزدیك،  در نامه به خانم رجوی نوشت در صورت موافقت ساكنان با طرح فوق «سازمان ملل به فراهم كردن حفاظت از اموال در اشرف از طریق بكارگیری یك شركت حفاظتی محلی مورد اعتماد كمك خواهد نمود. سفارت آمریكا تمامی توان خود را برای حمایت از این تلاشها به كار خواهد بست». 

اما در یك سال گذشته نه تنها دولت عراق از اجرای همه موارد فوق جلوگیری كرده است، بلكه  به رغم تعهدات مكرر و صریح ملل متحد و آمریكا اموال اشرف به طور مستمر در معرض چپاول و سرقت مالكی و باندهای تروریستی وابسته و ارگانهای حكومتی بوده است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

18مهر1393(10اكتبر2014)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب