درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رشد جریانات تروریستی و افراطی در عراق ناشی از سلطة رژیم ایران و سركوبگری مالكی است و نقش دادن به این رژیم در مهار بحران هستند، فاجعة بزرگتری را تدارك می بینند. آخوندها با استفاده از بحران منطقه می‌خواهند یا امضای توافقنامه نهایی اتمی را به تأخیر بیندازند یا امتیازهایی بگیرند كه راه بمب اتمی را باز نگاهدارد

مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران،  در روز دوشنبه 10شهریور (اول سپتامبر) گفت: سقوط مالكی در عراق، یك ضربه استراتژیك برای رژیم ملایان است كه تحت تاثیر مقاومت مردم عراق محقق شده است و تكیه‌گاه اساسی رژیم برای صدور بنیادگرایی را درهم شكسته است. حال اگرچه خامنه‌ای و مالكی با تمام قوا تلاش می‌كنند آب رفته را به جوی بازگردانند اما بازگشت این رژیم به تعادل پیشین در عراق، دیگر ناممكن است.

او كه در یك جلسه بین المللی در پاریس با عنوان «اولین سالگرد قتل عام ساكنان اشرف، خاورمیانه در بحران، تهدیدها و راه حلها» صحبت می كرد، گفت:  دولت جدید عراق با فاصله گرفتن از رژیم ایران و سهیم كردن نمایندگان واقعی همه بخشهای جامعه عراق، و برگزاری یك انتخابات واقعاً آزاد تحت نظر ملل متحد به‌دور از سلطة رژیم ایران، آزمایش می‌شود.

 رجوی در حضور شخصیتهای بین المللی از آمریكا، اروپا، خاورمیانه گفت رشد و گسترش جریانات افراطی و تروریستی، قبل از هر چیز ناشی از سلطة رژیم ایران بر عراق و سركوبگری مالكی است. به همین خاطر مقابله با داعش بدون خلع ید از رژیم ولایت فقیه و باندهای تروریستی‌اش در عراق، امكانپذیر نیست. آدمكشی و شقاوت داعش و كشتار ایزدیها، مسیحیان و سربریدن خبرنگاران كه وجدان مردم جهان را جریحه دار كرده است، آن روی سكه جنایات عصائب‌، كتائب و 9 بدر است كه همزمان به قتل عام زندانیان، انفجار مساجد و كشتار نمازگزاران و غارت و ارعاب مردم مشغولند.

رجوی گفت: فجایع امروز عراق از آنجا ناشی می شود كه آمریكا رژیم ایران را در حاكمیت عراق سهیم كرد و با خروج نیروهای خود، این كشور را به طور كامل به ملایان تقدیم كرد. وی هشدار داد كسانی كه امروز خواهان نقش دادن به ولایت فقیه در مهار بحران عراق هستند، فاجعة بزرگتری را تدارك می بینند و افتادن از چاله به چاه است. ـ رژیم ایران، با همراهی ریاكارانه با خواست جهانی برای مقابله با داعش بر آن است كه سلطه ضربه خورده خود در عراق  را ترمیم كند.

خانم رجوی تأكید كرد آتش تروریسم كه امروز خاورمیانه را فرا گرفته، نتیجه كوتاه آمدن غرب در برابر مستبدان و به ویژه رژیم ایران است. بی جهت نیست كه این رژیم بعد از عراق و سوریه و لبنان حالا یمن را صحنه تاخت و تاز خود كرده و انبوهی آخوند و پاسدار به این كشور فرستاده و بخشهای وسیعی از آن را عملا به اشغال خود در آورده است.

وی در مورد مذاكرات اتمی گفت: حكام ایران با استفاده از بحران منطقه می‌خواهند یا امضای توافقنامه نهایی را به تأخیر بیندازند یا امتیازهایی بگیرند كه راه دستیابی آنها به بمب اتمی را باز بگذارد. هر توافقی كه شامل اجرای كامل قطعنامه‌های شورای امنیت، توقف كامل غنی‌سازی و پذیرش بازرسیهای سرزده نباشد، راه دستیابی به بمب اتمی را برای رژیم باز نگاه می‌دارد.

شركت كنندگان در این جلسه یاد 52 تن از مجاهدان اشرف را كه در اول سپتامبر گذشته توسط نیروهای مالكی قتل عام شدند و همچنین هفت تن دیگر از آنان شامل شش زن را كه به گروگان گرفته شدند، گرامی داشتند. سخنرانان نسبت به خطرهای عاجلی كه ساكنان لیبرتی را تهدید می كنند، هشدار داده و از آمریكا و ملل متحد خواستند به تعهدات خود در قبال امنیت و سلامت 2800 پناهنده كه همه افراد حفاظت شده هستند، عمل كرده و دولت عراق را وادار كنند تا محاصره ضدانسانی علیه این كمپ به ویژه جلوگیری از ورود سوخت ، غذا و دارو به لیبرتی را  لغو كند. سخنرانان تأكید كردند جامعه جهانی نباید در مقابل جنایت علیه بشریت سكوت كرده و اجازه دهد یك فاجعه انسانی دیگر در لیبرتی به وقوع بپیوندد.

در این جلسه علاوه بر خانم رجوی، از آمریكا،، ژنرال هیو شلتون، رئیس ستاد مشترك ارتش آمریكا( 2001ـ1997) تام ریچ، اولین وزیر امنیت آمریكا، اد رندل، رئیس سابق حزب دموكرات و فرماندار سابق پنسیلوانیا،... مایكل موكیزی، وزیر دادگستری آمریكا (2009 – 2007 )، پاتریك كندی،نماینده كنگره آمریكا (1995-2011)؛ از پارلمان اروپا تونه كلام، جولی وارد، جودیس كرتون دارلینگ نمایندگان این پارلمان، از الجزایر:سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق ؛ از سوریه هیثم مالح، مسئول امور حقوقی ائتلاف ملی و دكتر نذیر حكیم المرفق، عضو هیأت سیاسی این ائتلاف؛ از هلند: ادریانوس ملكرت نماینده ویژه دبیركل ملل متحد در عراق (2009-2011 )؛ از فرانسه: راما یاد ،مشاور سابق وزیرخارجه در امور حقوق بشر و معاون حزب رادیكال؛ دومینیك لوفور نماینده مجلس ملی فرانسه؛ ژان فرانسوا لوگاره؛ شهردار منطقه 1 پاریس ، استاندار افتخاری ایو بونه رئیس سابق د اس ت ، ژان پیر برار، سناتور سابق  و قاضی فرانسوا كلكومبه، رئیس مشترك كمیته فرانسوی برای ایران دموكراتیك، سنتیا فلوری، فیلسوف نوین، از جمله سخنرانان این كنفرانس بین المللی بودند.

 در این جلسه رابرت توریسلی، عضو سابق سنای آمریكا و نماینده قانونی ساكنان اشرف و لیبرتی كه مدیریت این برنامه را به عهده داشت،   نامه طارق هاشمی، نایب سابق رئیس جمهور عراق، به رئیس جمهور آمریكا و دبیركل ملل متحد در محكومیت  قتل عام 52تن از مجاهدان ساكن اشرف در اول سپتامبر 2013 را قرائت كرد. وی در این نامه خواستار انجام  یك تحقیقات مستقل در باره این جنایت و احاله مسئولان آن به یك دادگاه بین المللی شده اند. وی همچنین نامه 35تن از نمایندگان پارلمان عراق در همین باره قرائت كرد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

10 شهریور 1393 ( اول سپتامبر2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب