درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 روز دوشنبه 13 مرداد، نیروهای عراقی با مانع تراشی از انتقال شش بیمار كمپ لیبرتی به بیمارستان جلوگیری كردند. دو تن از آنان مبتلا به سرطان هستند و یكی از آنها قرار عمل جراحی داشت.  این بیماران قرارهای پزشكی خود را از مدتها قبل از دو بیمارستان در بغداد گرفته بودند و انتقال آنها نیز با نیروهای عراقی هماهنگ شده بود.

یكشنبه شب، نیروهای وابسته به نخست وزیری گفتند بیماران تنها می توانند به یك بیمارستان تردد كنند و تعداد مترجم و پرستاران همراه بیماران نیز باید به دو نفر كاهش یابد. به این ترتیب ساكنان مجبور شدند دو بیمار را حذف كنند.

صبح روز 13 مرداد عوامل نخست وزیری، چهار بیمار باقی مانده را به بهانه تعویض یكی از مترجمان از ورودی كمپ بازگرداندند. بیماران برای از دست نرفتن وقت و رسیدن به قرارهای پزشكی خود، تصمیم گرفتند بدون مترجم به بیمارستان بروند، اما عناصر نخست وزیری، بار دیگر با این بهانه كه كارت دو نفر از بیماران، اصلی نیست از تردد آنها به بیمارستان جلوگیری كردند. به این ترتیب همه بیماران قرارهای پزشكی خود را از دست دادند.

20 تن از ساكنان اشرف و لیبرتی در اثر محاصره ضد انسانی پزشكی در 6 سال گذشته، زجركش شده‌اند، در حالیكه اگر ساكنان دسترسی آزادانه به خدمات پزشكی داشتند بیشتر آنها نجات پیدا می كردند.

مقاومت ایران ضمن هشدار نسبت به اقدامهای ضدانسانی فوق با توجه به تعهدات دولت آمریكا و ملل متحد در قبال امنیت و سلامت ساكنان لیبرتی، خواهان مداخله فوری آمریكا و سازمان ملل برای تامین دسترسی آزادانه ساكنان لیبرتی به خدمات پزشكی می باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16 مرداد ماه 93 ( 6اوت 2014 )

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب