درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رژیم ضدبشری آخوندی  دو زندانی سیاسی اهل سنت علی چه‌بیشاط و سید خالد موسوی، از هموطنان عرب از فرزندان مردم اهواز، را مخفیانه اعدام كرده است.

مأموران اطلاعات خبر این اعدامها را روز پنجشنبه 22خرداد به اطلاع خانواده های قربانیان رسانده و آنها را از برگزاری هر گونه مراسم بزرگداشت منع كرده اند.

این دو زندانی سیاسی از اسفند ماه سال گذشته به طور ناگهانی از زندان فجر دزفول به مكان نامعلومی منتقل شده بودند. پیگیریهای خانواده و وكلای آنها برای اطلاع از وضعیت آنها و ملاقات با آنها هیچ نتیجه یی نداد.

آنها كه برای اعترافات اجباری زیر شدیدترین شكنجه ها قرار داشتند، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و محاربه» به  اعدام محكوم شدند.

در بهمن ماه گذشته ( ژانویه2014) نیز عوامل اطلاعات آخوندی دو زندانی سیاسی دیگر به نامهای هاشم شعبانی و هادی راشدی از هموطنان عرب اهل رامشیر را  به طور مخفیانه اعدام كردند.

مقاومت ایران اعدام این دو زندانی سیاسی را به خانواده ها و بازماندگانان آنها و به مردم خوزستان تسلیت می‌گوید و از عموم مردم به ویژه جوانان غیور و شرافتمند خوزستان می‌خواهد به همبستگی و همدردی با خانواده شهیدان قیام كنند.

مقاومت ایران بار دیگر به اقدام فوری بین المللی علیه اعدامهای سیاسی در ایران و ارجاع پرونده نقض حقوق بشر توسط فاشیسم دینی حاكم بر ایران را به شورای امنیت ملل متحد فرا می‌خواند. سكوت و بی عملی در مقابل امواج اعدامها كه بعد از روی كار آمدن آخوند روحانی ابعاد مضاعفی به خود گرفته است، به هر بهانه یی كه باشد، هیچ نتیجه یی جز تشویق این رژیم ضدبشری در ادامه و تشدید جنایاتش ندارد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

24 خرداد 1393 (14 ژوئن2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب